Судове рішення #20659039

15.08.2011   


                                                                                                                                                                                                                                                                 < копія > 

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


                              


10 серпня 2011 р.  Справа № 2а/0470/7041/11



          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Маковська О.В., розглянувши у місті Дніпропетровську у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі м. Дніпропетровська до Підсобного сільського господарства лікувально-виробничого об’єднання міжобласного клінічного психоневрологічного центру  про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

16 липня 2011 року Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі м.Дніпропетровська звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом  про стягнення по страховим внескам в сумі 131,91 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за певний період відповідач не сплатив належний до сплати борг по фінансовим санкціям до  Пенсійного фонду України, у зв’язку з чим заборгованість відповідача складає 131,91 грн.

Представник позивача подав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач до суду повторно не з'явився. Повістка про виклик до суду по адміністративній справі надіслана на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованим поштовим відправленням, , що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов не надав, правом участі у судовому засіданні не скористався.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд вважає, що відсутність відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами у письмовому провадженні.

Дослідивши всі документи і матеріали, чинне законодавство, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Підсобне сільське господарство лікувально-виробничого об’єднання міжобласного клінічного психоневрологічного центру  зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Самарському районі м. Дніпропетровська як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (а.с.4,5).

Відповідно до п.5 ч.2 ст.16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»  застрахована особа зобов’язана виконувати вимоги,  передбачені цим Законом,  а також нормативно-правовими  актами,  прийнятими  відповідно   до цього Закону.

Згідно ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані  сплачувати  страхові  внески, нараховані за відповідний базовий звітний період,  не пізніше  ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до Закону №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003р. та зареєстрованої в Міністерстві юстиції від 16.01.2004р. за №64/8663 (далі – Інструкція) на відповідача покладено обов’язки по нарахуванню, обчисленню і сплати в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Згідно з п.5.1. Інструкції підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання проводять щомісячне нарахування страхових внесків на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводяться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу). Страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний календарний місяць страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Згідно п.5 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Матеріалами справи підтверджується, що Управлінням Пенсійного фонду України в Самарському районі м. Дніпропетровська до Підсобного сільського господарства лікувально-виробничого об’єднання міжобласного клінічного психоневрологічного центру  застосовано фінансову санкцію та нараховано пеню у розмірі 131,91 грн. згідно рішення №233 від 18.04.2011р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 26.08.2005 по 30.11.2005 (а.с.6).

Підпис уповноваженої особи про отримання 18.03.2011 в рішенні є підтвердженням обізнаності Підсобного сільського господарства лікувально-виробничого об’єднання міжобласного клінічного психоневрологічного центру про наявний борг перед управлінням ПФУ в Самарському районі.

Як вбачається  з матеріалів справи, Підсобне сільське господарство лікувально-виробничого об’єднання міжобласного клінічного психоневрологічного центру не зверталося до відповідних органів із заявою про оскарження рішень винесених УПФУ в Самарському районі.

Так, загальна сума заборгованості відповідача зі сплати фінансових санкцій та пені згідно рішення №233 від 18.04.2011р. за період з 26.08.2005 по 30.11.2005 становить 131,91 грн., яка на момент розгляду справи відповідачем не сплачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

З огляду на зазначене, враховуючи надані позивачем докази та оцінивши їх у сукупності, Дніпропетровський окружний адміністративний суд дійшов висновку про правомірність стягнення з відповідача заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 131,91 грн.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі м.Дніпропетровська до Підсобного сільського господарства лікувально-виробничого об’єднання міжобласного клінічного психоневрологічного центру  про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Підсобного сільського господарства лікувально-виробничого об’єднання міжобласного клінічного психоневрологічного центру  на користь Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі м. Дніпропетровська заборгованість в сумі 131,91 грн. (сто тридцять одну гривню 91 коп.).   

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 



Суддя                      < (підпис) > 

< Список >

< Список >

< Список >О.В. Маковська

< Текст > 

                                                                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація