Судове рішення #20661301

         

Апеляційний суд Рівненської області

______________________________________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

26 січня 2012 року                                                                                           м. Рівне

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення апеляційного суду Рівненської області -  Полюхович О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне матеріали адміністративної справи за апеляцією ОСОБА_2 на постанову Корецького районного суду Рівненської області від 29 грудня 2011 року,

      ВСТАНОВИВ:

Постановою судді Корецького районного суду Рівненської області від 29 грудня 2011 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП і на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 51 (п’ятдесят одна) гривня.

З постанови суду слідує, що 29 листопада 2011 року о 18 год. 20 хв. гр. ОСОБА_2, перебуваючи в громадському місці в кафе "Чернігів", в м. Корець по вул. Київська, Корецького району Рівненської області, вчинив дрібне хуліганство, тобто вчинив дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, чим скоїв правопорушення передбачене ст. 173 КУпАП.

В поданій на постанову суду апеляції ОСОБА_2  покликається на те, що постанова суду є незаконною і необґрунтованою, винесена з порушенням вимог ст. ст.245, 268 КУпАП про повне, всебічне та об'єктивне з'ясування обставин, просить скасувати постанову районного суду, а провадження по справі закрити за відсутністю в його діях складу правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.

ОСОБА_2 також просить поновити строк на апеляційне оскарження постанови  Корецького районного суду Рівненської області від 29 грудня 2011 року, оскільки  справа розглядалася без його участі, а копію постанови він отримав 10 січня 2012 року.

  При   розгляді   справ  про  адміністративні  правопорушення, передбачені  частиною  першою статті 44,  статтями 51,  146,  160, 172-2  -  172-9,  173,  частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1,  статтями  185-7,  187 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.

  Як убачається з матеріалів справи, розгляд справи судом першої інстанції проводився у відсутності ОСОБА_2, копію постанови він отримав 10 січня 2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.19).

Апеляційна скарга подана 11 січня 2012 року (а.с.20).

Враховуючи зазначене, суд вважає за можливе поновити строк на апеляційне оскарження, оскільки він був пропущений з поважних причин.

Перевіривши матеріали справи та доводи викладені в апеляційній скарзі, суд вважає, що скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про  адміністративне правопорушення зазначається місце, час  вчинення та  суть правопорушення.

У відповідності з вимогами  ч.2 ст.283 КУпАП  постанова  повинна містити опис обставин, установлених при розгляді справи.

___________________________________________________________________________________

   Справа №33-1790/25/2012р.                                                                                      суддя  в 1-й інстанції -  Павловський В.К.

       Категорія:  ст.173 КУпАП                                                                                        суддя апеляційного суду  - Полюхович О.І.

Зазначених вимог закону суд не виконав та  розглянув протокол у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, чим порушив вимоги ч.2 ст.268 КУпАП.

Ні в протоколі, ні в постанові суду не вказано, якими діями ОСОБА_2   порушив громадський порядок і спокій громадян.

Враховуючи зазначене, постанова суду не може залишатися чинною, підлягає скасуванню із закриттям провадження по справі у зв’язку з відсутністю  події та складу правопорушення.

На підставі наведеного та керуючись ст. 294 КУпАП, суд, -

                     ПОСТАНОВИВ:

Поновити ОСОБА_2 строк на апеляційне оскарження постанови Корецького районного суду Рівненської області від 29 грудня 2011 року.

Постанову Корецького районного суду Рівненської області від 29 грудня 2011 року  щодо притягнення ОСОБА_2 скасувати, а провадження по справі закрити  у зв’язку з відсутністю  події та складу правопорушення.

Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.  



Суддя:  

          

   

  • Номер: АП-921
  • Опис: Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 3-921/11
  • Суд: Центральний районний суд м. Миколаєва
  • Суддя: Полюхович О.І. О. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.02.2011
  • Дата етапу: 16.02.2011
  • Номер: 3/1313/2200/11
  • Опис: близько 12 год біля магазин "Продукти стояв і продавав помідори у невстановленому для цього місці
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 3-921/11
  • Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
  • Суддя: Полюхович О.І. О. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.08.2011
  • Дата етапу: 15.08.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація