21.10.2011
< копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/6904/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Маковської О.В.
при секретарі судового засідання Кравці Є.С.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «СІГМА»до Районної державної адміністрації Новомосковського району Дніпропетровської області про зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
14.06.2011 Приватне підприємство «СІГМА» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до районної державної адміністрації Новомосковського району Дніпропетровської області, в якому позивач просить зобов’язати Новомосковську районну державну адміністрацію Дніпропетровської області видати розпорядження про затвердження містобудівного обґрунтування «Реконструкції приміщень для відгодівлі 11,2 тисяч голів свиней в рік в с. Піщанка Новомосковського району Дніпропетровської області» та викладених в ньому містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки за межами населеного пункту; зобов’язати Новомосковську районну державну адміністрацію Дніпропетровської області видати розпорядження про затвердження Проекту «Водоохоронна зона та прибережна захисна смуга водотоку в б. Б/н (басейн р. Підпільна) на території Піщанської сільської ради Новомосковського району».
Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що на підставі Розпорядження Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області № 1162-р-09 від 15.09.2009, яким дозволено Приватному підприємству «СІГМА» виконання проектних робіт по розробці частини схеми планування території Піщанської сільської ради, щодо проведення реконструкції свиноферми на землях Піщанської сільської ради, директору Приватне підприємство «СІГМА» видати замовлення проектній організації на розробку відповідної містобудівної документації, містобудівну документацію узгодити в установленому порядку з відповідними службами району, реконструкцію розпочати після реєстрації документації в інспекції архітектурно-будівельного контролю, позивачем було розроблено містобудівне обґрунтування реконструкції приміщень для відгодівлі 11,2 тисяч голів свиней за рік та містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. Також був розроблений Проект «Водоохоронна зона та прибережна захисна смуга водотоку в б. Б/н (басейн р. Підпільна) на території Піщанської сільської ради Новомосковського району» на замовлення Приватного підприємства «СІГМА» на підставі Технічного завдання на виконання проекту, затвердженого 10.02.2010 Дніпропетровським обласним виробничим управлінням водного господарства, Товариством з обмеженою відповідальністю проектно-виробничим підприємством «СВОДБУДПРОЕКТ». 08.08.2010 позивач звернувся до Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області з проханням затвердити містобудівне обґрунтування реконструкції приміщень для відгодівлі 11,2 тисяч голів свиней за рік, розроблені містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та Проект «Водоохоронна зона та прибережна захисна смуга водотоку в б. Б/н (басейн р. Підпільна) на території Піщанської сільської ради Новомосковського району». В порушення статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» відповідач не надав відповіді про розгляд звернення позивача.
Позивач в судове засідання не з’явився, до початку судового засідання надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, 28.09.2011 надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
В поданих до суду письмових запереченнях відповідач зазначає, що не порушував вимоги статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» так, як не мав змоги обробити звернення позивача, у зв’язку з великою кількістю звернень громадян, тому не відмовляв в затвердженні проектів.
Дослідивши всі документи і матеріали, чинне законодавство, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з огляду на таке.
Правовідносини, що виникли між сторонами у даній справі з приводу розроблення містобудівної документації та її затвердження, врегульовані нормами Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про архітектурну діяльність», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядком надання вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 489 від 20.05.2009.
Оскільки, правовідносини з приводу затвердження містобудівного обґрунтування виникали до набрання чинності Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» № 3038-VI від 17.02.2011, суд вважає за необхідне застосувати норми раніше діючого законодавства, а саме: Закону України «Про планування та забудову територій».
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 21.01.2006 року, виданого Виконавчим комітетом сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області на підставі рішення № 148 від 29.12.2005, Приватному підприємству «СІГМА» на праві приватної власності належить комплекс будівель та споруд за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Піщанка, вул. Чапаєва, 3а.
Зазначене вище нерухоме майно знаходиться на земельній ділянці загальною площею 31,9965 га, що перебуває в користуванні позивача на підставі договору оренди земельної ділянки від 27.02.2007.
Відповідно до Розпорядження Новомосковської районної державної адміністрації № 1162-р-09 від 15.09.2009 «Про надання завдання на проектування» Приватному підприємству «СІГМА» дозволено виконання проектних робіт по розробці частини схеми планування території Піщанської сільської ради щодо проведення реконструкції свиноферми на землях Піщанської сільської ради; директору Приватного підприємства «СІГМА» видати замовлення проектній організації на розробку відповідної містобудівної документації; містобудівну документацію узгодити в установленому порядку з відповідними службами району; реконструкцію розпочати після реєстрації документації в інспекції архітектурно-будівельного контролю.
На підставі наданого завдання Державно-кооперативним проектно-вишукувальним інститутом «Дніпроагропроект» згідно замовлення позивача розроблено містобудівне обґрунтування реконструкції приміщень для відгодівлі 11,2 тисяч голів свиней за рік та розроблені містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки.
Згідно частини 2 статті 23 Закону України «Про планування та забудову територій» розміщення об'єктів містобудування на території населених пунктів та за їх межами здійснюється відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки згідно із затвердженою містобудівною документацією, регіональними або місцевими правилами забудови.
В силу пункту 12 частини 1 статті 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районні, обласні ради делегують відповідним місцевим державним адміністраціям такі повноваження: видача замовникам відповідно до законодавства містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок за межами населених пунктів.
Відповідно до термінів, які вживаються у статті 1 Закону України «Про планування та забудову територій» «містобудівне обґрунтування» - це вид містобудівної документації, в якому відповідно до державних будівельних та інших норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації визначаються містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки (об'єкта будівництва), обов'язкові для врахування при відведенні земельної ділянки та/або проектуванні цього об'єкта.
Визначення терміну «містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки» міститься в Порядку надання вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 489 від 20.05.2009, а саме пунктом 2 вказаного Порядку передбачено, що містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки – це документ, що містить комплекс містобудівних і архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів містобудування, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
Аналізуючи зміст термінів «містобудівне обґрунтування» та «містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки» в тому значенні, в якому вони застосовані в Законі України «Про планування та забудову територій» та Порядкові надання вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 489 від 20.05.2009, суд приходить до висновку, що містобудівні умови і обмеження є складовою частиною містобудівного обґрунтування, яка містить текстові і графічні матеріали щодо забудови земельної ділянки.
У відповідності до частини 3 статті 7 Закону України «Про архітектурну діяльність» проектна документація на будівництво об’єктів, розроблена відповідно до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, не підлягає погодженню з відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами охорони культурної спадщини, державної санітарно-епідеміологічної служби і природоохоронними органами.
Як встановлено судом, завдання на розроблення містобудівного обґрунтування було надано позивачу без відповідних містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, тому 08.08.2010 позивач звернувся Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області з проханням затвердити містобудівне обґрунтування реконструкції приміщень для відгодівлі 11,2 тисяч голів свиней за рік, розроблені містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та Проект «Водоохоронна зона та прибережна захисна смуга водотоку в б. Б/н (басейн р. Підпільна) на території Піщанської сільської ради Новомосковського району», що був розроблений на замовлення Приватного підприємства «СІГМА» на підставі Технічного завдання на виконання проекту, затвердженого 10.02.2010 Дніпропетровським обласним виробничим управлінням водного господарства, Товариством з обмеженою відповідальністю проектно-виробничим підприємством «СВОДБУДПРОЕКТ».
Відповідно до пункту 5 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 486 від 08.05.1996 року проекти цих зон розробляються на замовлення органів водного господарства та інших спеціально уповноважених органів, узгоджуються з органами Мінекоресурсів, Держводгоспу, Держкомзему, власниками землі, землекористувачами і затверджуються відповідними місцевими органами державної виконавчої влади та виконавчими комітетами Рад.
В силу статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» строк видачі документів дозвільного характеру становить десять робочих днів, якщо інше не встановлено законом.
Однак, всупереч вимогам, встановленим статтею 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» щодо строку видачі дозвільного документу чи обґрунтованої відповіді про відмову у видачі, відповідач не розглянув звернення Приватного підприємства «СІГМА» про затвердження містобудівного обґрунтування реконструкції приміщень для відгодівлі 11,2 тисяч голів свиней за рік та розроблені містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, що ним не заперечується.
Отже, враховуючи, що у відповідності до частини 3 статті 7 Закону України «Про архітектурну діяльність» проектна документація на будівництво об’єктів, розроблена відповідно до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, не підлягає погодженню з відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами охорони культурної спадщини, державної санітарно-епідеміологічної служби і природоохоронними органами, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
З огляду на зазначене, враховуючи надані сторонами пояснення, докази та оцінивши їх у сукупності, Дніпропетровський окружний адміністративний суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Приватного підприємства «СІГМА» до районної державної адміністрації Новомосковського району Дніпропетровської області про зобов’язання вчинити певні дії задовольнити.
Зобов’язати Новомосковську районну державну адміністрацію Дніпропетровської області прийняти розпорядження про затвердження містобудівного обґрунтування «Реконструкції приміщень для відгодівлі 11,2 тисяч голів свиней в рік в с. Піщанка Новомосковського району Дніпропетровської області» та викладених в ньому містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки за межами населеного пункту.
Зобов’язати Новомосковську районну державну адміністрацію Дніпропетровської області прийняти розпорядження про затвердження Проекту «Водоохоронна зона та прибережна захисна смуга водотоку в б. Б/н (басейн р. Підпільна) на території Піщанської сільської ради Новомосковського району».
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд та набирає законної сили у порядок і строки, передбачені ст.ст.186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.В. Маковська
< Текст >