21.12.2011 21.12.2011
< копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2011 р. Справа № 2а/0470/15969/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Головко О.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження
позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в:
Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1339 грн. 20 коп.
В обґрунтування позову УПФ України в м. Павлоград Дніпропетровської області зазначило, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 порушила норми Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в результаті чого виникла заборгованість по сплаті страхових внесків за липень-грудень 2010 року. Також позивач зазначає, що станом на момент звернення з адміністративним позовом до суду кошти від відповідача на відповідний розрахунковий рахунок УПФУ в м. Павлоград Дніпропетровської області в рахунок погашення заборгованості не надходили.
Позивач про відкриття скороченого провадження повідомлений належним чином, що підтверджується факсограмою від 28.11.2011 про направлення ухвали про відкриття скороченого провадження, яка міститься в матеріалах справи.
Відповідач також належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення 10.12.2011 року поштового відправлення, яке наявне в матеріалах справи.
Відповідач протягом десяти днів не надав до суду заперечень проти позову та будь-які інші документи.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи суд встановив наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Пунктом 1 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Згідно з пп. 1 п. 8 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» платники збору на обов’язкове державне пенсійне страхування сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування в порядку та розмірах, визначених зазначеним Законом.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюється в натуральній формі.
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески у випадку ухилення страхувальника чи його посадових осіб від надання територіальному органу Пенсійного фонду звітності чи інших документів про сплату страхових внесків.
Обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески у випадку ухилення страхувальника чи його посадових осіб від надання територіальному органу Пенсійного фонду звідності чи інших документів про сплату страхових внесків.
Згідно з підпунктом 4 пункту 8 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у проваджені ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески, сума яких встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, що беруть участь у проваджені такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподаткованого доходу, з якої сплачуються страхові внески.
Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники – фізичні особи, які не мають банківських рахунків, сплачують страхові внески шляхом готівкових розрахунків через банківські установи.
Страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - є календарний місяць. При цьому у разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).
Згідно з частиною 12 статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до повідомлення-розрахунку № 711 від 27.07.2011 УПФ України в м.Павлоград Дніпропетровської області, сума внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування нарахованих до сплати складає 1792 грн. 80 коп. Відповідачем сплачено 453 грн. 60 коп. в результаті чого утворилася недоїмка по внесках у розмірі 1339 грн. 20 коп. Зазначена сума відповідачем у добровільному порядку не сплачена.
УПФУ в м. Павлоград Дніпропетровської області на адресу відповідача було направлено вимогу № ф-711 від 27.07.2011 про сплату боргу, яка ним отримана 29 липня 2011року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
В строки, передбачені чинним законодавством, зазначена вимога боржником не оскаржена.
Суд зазначає, що докази перерахування коштів на відповідний рахунок УПФУ в м.Павлоград Дніпропетровської області в рахунок погашення заборгованості по страхових внесках в сумі 1339 грн. 20 коп. відповідачем не надані. Також відсутні такі докази в матеріалах справи.
На підставі вищевикладеного суд доходить висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду в м. Павлоград Дніпропетровської області заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1339 (одна тисяча триста тридцять дев’ять) грн. 20 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції з одночасним її направленням до суду апеляційної інстанції.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.В. Головко
< Текст >
- Номер: 3749вр-18/2а/0470/15969/11
- Опис: Заява про заміну сторони виконавчого провадження
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а/0470/15969/11
- Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
- Суддя: Головко Олена Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.06.2018
- Дата етапу: 13.06.2018