27.10.2011 26.10.2011
< копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/12413/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Головко О.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження
позовну заяву Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Правильна компанія»
про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 04 жовтня 2011 року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська, в якому позивач просить стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Правильна компанія» на користь держави в рахунок погашення боргу по земельному податку у сумі 126 грн. 06 коп.
В обґрунтування позову ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська зазначила, що ТОВ «Правильна компанія» має заборгованість перед бюджетом по земельному податку у розмірі 126 грн. 06 коп., що складається з земельного податку у сумі 41 грн. 80 коп. та пені у сумі 84 грн. 26 коп., які не сплачені відповідачем самостійно.
Позивач про відкриття скороченого провадження повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про вручення 17.10.2011 ухвали про відкриття скороченого провадження, яка міститься в матеріалах справи.
На адресу відповідача судом було направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження, проте 26 жовтня 2011 року до суду повернувся конверт з відміткою «за даною адресою не знаходиться». Згідно з ч. 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене належним чином.
Враховуючи викладене суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про відкриття скороченого провадження у справі.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Правильна компанія» (ідентифікаційний код 33160330) зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 08.09.2004.
Відповідач знаходиться на податковому обліку як платник податків в ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська.
Відповідно до декларації № 10003385 від 01.02.2010 відповідачем самостійно обчислено загальну суму земельного податку, яку належить сплатити, в розмірі 48987 грн. 48 коп., яка не була сплачена відповідачем в повному обсязі.
Пунктом 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв на момент подання декларації № 10003385 від 01.02.2010, податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська на адресу відповідача направлялась податкова вимога форми «Ю1» від 31.12.10 № 1/2558 про сплату боргу по земельному податку, яка вважається врученою відповідачу 16.02.2011.
Згідно з Довідкою про стан розрахунків з бюджетом ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська, станом на 14.09.2011 у відповідача існує заборгованість зі сплати земельного податку 41 грн. 80 коп. та заборгованість по сплаті пені у розмірі 84 грн. 26 коп.
При цьому суд зазначає, що докази перерахування коштів в рахунок погашення податкового боргу відповідачем не надані.
Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 31.1 статті 31 Податкового кодексу України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов’язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Статтею 36 Податкового кодексу України встановлено податковий обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом.
Відповідно до пунктів 38.1, 38.2 статті 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов’язку визнається сплата в повному обсязі платником безпосередньо, а у випадках передбачених законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку, або банком на підставі податкової поруки, відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений законодавством строк.
На підставі вищевикладеного суд доходить висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Правильна компанія» задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Правильна компанія» у банках на користь державного бюджету суму податкового боргу зі сплати земельного податку у розмірі 126 (сто двадцять шість) грн. 06 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції з одночасним її направленням до суду апеляційної інстанції.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова можу бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.В. Головко
< Текст >