Судове рішення #20666995

23.09.2011


                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


19 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/10181/11


                    Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Головко О.В.

при секретарі судового засідання Кваші Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до Приватного акціонерного товариства «Дніпровський завод мінеральних добрив»

про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 12.08.2011 надійшов позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, в якому позивач просить стягнути з Приватного акціонерного товариства «Дніпровський завод мінеральних добрив» на його користь адміністративно-господарські санкції у розмірі 192431,12 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 5080, 24 грн. Також позивач зазначив про розгляд справи за його відсутністю.

В обґрунтування позову Фонд зазначив, що за 7 робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04.2011 повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 192431, 12 грн. Оскільки ця сума відповідачем не сплачена, розмір пені, яка підлягає сплаті, становить 5080, 24 грн.

Відповідач позов не визнав, зазначивши, що виконав всі дії, передбачені чинним законодавством, для забезпечення працевлаштування інвалідів, а тому у нього відсутній обов’язок сплачувати адміністративно-господарські санкції та пеню, адже робочі місця не зайняті інвалідами не з його вини.

Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи та доводи представника відповідача суд встановив наступне.

На Приватного акціонерного товариства «Дніпровський завод мінеральних добрив» покладається обов’язок щорічно до 1 лютого року, що настає за звітним, подавати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відомості про середню річну заробітну плату на підприємстві, середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу та про кількість працюючих інвалідів.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.

Частиною 3 ст. 18 Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 10 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 314 - працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими Радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням побажань, стану здоров'я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК.

Пунктом 11, 12 Положення місцеві органи соціального захисту населення: виявляють інвалідів, які бажають працювати і спроможні реалізувати свої здібності та можливості на підставі індивідуальних програм реабілітації; щомісячно надсилають державній службі зайнятості списки інвалідів, які виявили бажання працювати, із зазначенням професій, спеціальностей; подають державній службі зайнятості заявки на професійне навчання інвалідів; ведуть інформаційний банк даних про інвалідів, які працюють і бажають працювати.

Державна служба зайнятості: веде облік інвалідів, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні; веде облік робочих місць підприємств, на які можуть бути працевлаштовані інваліди; сприяє працевлаштуванню інвалідів, які звернулися з таким проханням, з урахуванням рекомендацій МСЕК; щоквартально подає місцевим органам соціального захисту населення інформацію про працевлаштування інвалідів.

В судовому засіданні встановлено, що деякі особи – інваліди, які направлялися до відповідача службою зайнятості, працевлаштовані згідно зі створеними робочими місцями, решта осіб відмовилася від роботи на підприємстві. Безпосередньо до підприємства особи – інваліди для працевлаштування не зверталися.

Крім того відповідачем надано до суду докази про інформування позивача та Дніпродзержинського міського центру зайнятості про наявність вакантних місць для працевлаштування інвалідів.

Звіти відповідачем подавалися своєчасно. Робочі місця для інвалідів було створено.

Крім того з листа Дніпродзержинського міського центру зайнятості від 28.07.2009 №1799 вбачається, що протягом 2008 року представники відповідача приймали участь в усіх заходах, які проводив центр зайнятості (ярмарки вакансій для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, семінарах тощо), працевлаштування ускладнюється шкідливими умовами праці.

На підставі викладеного суд доходить висновку, що відповідачем добросовісно виконані всі вимоги чинного законодавства щодо організації працевлаштування інвалідів на підприємстві, адміністративно-господарські санкції та пеня нараховані позивачем безпідставно.

Керуючись ст.ст. 160, 162, 163  КАС України суд,  -           

                                                   

          ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного акціонерного товариства «Дніпровський завод мінеральних добрив» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені відмовити повністю.  

          Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції з одночасним її направленням до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складений 23 вересня 2011 року.

.


Суддя

< Список >

< Список >

< Список >
О.В. Головко

< Текст > 

  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація