Судове рішення #20669354

справа №  0670/8768/11  

категорія  10.1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2011 р.                                                                                  м. Житомир

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Лавренчук О.В.,

розглянувши у порядку скороченого провадження у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі                          м. Житомира Житомирської області  < Текст > 

до   Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1   < Текст > 

про  стягнення 1337,80 грн.,-

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м.Житомира Житомирської області звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до суб"єкта підприємницької діяльності-підприємця ОСОБА_1, посилаючись на те, що відповідач в порушення вимог Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" не сплатила заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування за серпень-грудень 2010 року в сумі 1337,80 грн.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 08.09.2011 року відкрито скорочене провадження у справі та надано відповідачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали подати до суду заперечення проти позову, необхідні документи або заяву про визнання  позову.

Відповідач не реалізував своє право на подання заперечень проти адміністративного позову, ухвала про відкриття скороченого провадження направлялась за адресою, визначеною державним реєстратором в ЄДРПОУ, що дає підстави судді розглядати справу в порядку скороченого провадження.

Дослідивши матеріали адміністративної справи в їх сукупності, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 зареєстрована як суб"єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Житомирської міської ради 24.07.2008 р., ідентифікаційни код НОМЕР_1 та зареєстрована в УПФУ в Богунському районі м.Жиомира, як платник внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-ІV (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон) відповідач є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до пп. 4 п. 8 розділу ХV Закону фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Згідно із статтею 2 Закону України "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати" та статтею 53 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", розмір мінімальної заробітної плати в Україні становив з липня 2010 року - 888 грн.,  з 01 жовтня 2010 року - 907,00 грн., з 01 грудня 2010 року - 922,00 грн.

Відповідно до пункту 4.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 із змінами і доповненнями, розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування для  платників встановлюється за ставкою 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці  працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати.

Частиною 6 статті 20 Закону передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є квартал.

Враховуючи вище наведене, мінімальний розмір страхового внеску на одну особу у липні-вересні 2010 року становив по 294,82 грн. на місяць, у жовтні-листопаді 2010 року - по  301,12 грн. на місяць, у грудні 2010 року - 306,10 грн.

Відповідно до наданого позивачем розрахунку від 13.07.2011 р. та як вбачається із позовної заяви, за  відповідачем рахується заборгованість по страхових внесках за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2010 року у сумі 1337,80 грн.

Відповідачу було направлено вимогу за № Ф-32 від 07.04.2011 року, яка отримана відповідачем 29.06.2011 р.

На день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.

З огляду на викладене, суддя вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, стягненню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 94, 158-163, 167,182-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,  суддя    

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1)  на користь  Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі Житомирської області заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування за період з липня по грудень 2010 року в сумі 1337,80 грн.

          Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

          У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

           Головуючий суддя:                                                                                О.В. Лавренчук


 Повний текст постанови виготовлено: < Дата > 

присуджено до стягнення 1337,80 грн.

матеріальну шкоду < сума > грн.

моральну шкоду < сума > грн.

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація