Судове рішення #2066938
Справа № 2-217/08

Справа № 2-217/08

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

м. Ковель                                                                                                               06 березня 2008 року

 

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

під головуванням судді   Денісова В.П.,

за участю секретаря         Матвійчук Т.Е.,

позивача                         ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді в м. Ковелі в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права на грошові вклади в порядку успадкування, -

 

в с т а н о в и в :

 

            ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права на грошові вклади, які знаходяться на зберіганні ВАТ “Ощадний банк України” Ковельського відділення № 6303 на особовому рахункуНОМЕР_1  в порядку успадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_3

На обґрунтування своїх позовних вимог вказує на те, що її батько ОСОБА_3 на праві приватної власності був власником грошових вкладів, які зберігаються у ВАТ “Ощадний банк України” Ковельського відділення № 6303 на особовому рахункуНОМЕР_1.

Вказує, що у ІНФОРМАЦІЯ_1 році її батько ОСОБА_3. помирає, після його смерті відкривається спадщина на все належне останньому при житті  майно, в тому числі і на грошові вклади, що зберігаються у ВАТ “Ощадний банк України” Ковельського відділення № 6303 на особовому рахункуНОМЕР_1. Пояснила, що право на спадщину за законом першої черги виникло у неї, як доньки покійного ОСОБА_3 та його дружини, відповідачки по справі ОСОБА_2. Додала, що фактично прийняла спадщину, доглядала до дня смерті за батьком, зберегла ощадну книжку, взяла його особисті речі, таким чином вступила у володіння та розпорядження спадковим майном. Вказує, що відповідач по справі не бажає у встановленому законом порядку оформити своє право на спадщину. Пояснила, що зверталась до Ковельської державної нотаріальної контори про видачу свідоцтва про право на спадщину, проте їй було відмовлено, оскільки відсутня відмова матері у встановлений законом термін від спадкового майна, так як вона має право на спадщину за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3, а тому нотаріус не вправі  видати їй свідоцтво про право спадщину за законом, в зв'язку із чим змушена звертатись до суду, та просить визнати за нею право на грошові вклади, які знаходяться на зберіганні ВАТ “Ощадний банк України” Ковельського відділення № 6303 на особовому рахункуНОМЕР_1  в порядку успадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_3

У відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді позивач ОСОБА_1 позов підтримала з вище викладених підстав та прохає його задовольнити. Судові витрати по справі прохає залишити за її рахунок.

Відповідач ОСОБА_2у відкрите судове засідання при попередньому розгляді не з'явилася, подала суду заяву з якої вбачається, що позовні вимоги визнає повністю і не заперечує проти задоволення позову та визнання за позивачем права на грошові вклади, які зберігаються у ВАТ “Ощадний банк України” Ковельське відділення 6303 на особовому рахункуНОМЕР_1, в порядку успадкування за законом після померлого ОСОБА_3, прохає справу слухати у її відсутності, оскільки в судове засідання з'явитись не зможе, так як являється інвалідом І групи та майже не рухається.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання  відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підставна та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Матеріалами справи встановлено наступне.

З копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 року Ковельським міським відділом РАЦСу, вбачається, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. / а.с.4 /.

            Позивач по справі, є дочкою померлого, що стверджується копією свідоцтва про народження / а.с. 10 /, та спадкоємцем першої черги за законом після померлого ОСОБА_3 Крім позивача, право на спадщину за законом першої черги після померлого ОСОБА_3 має також його дружина, відповідач по справіОСОБА_2, згідно копії свідоцтва про одруження / а.с. 6 /. У попередньому судовому засіданні встановлено, що інших спадкоємців першої черги за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 немає.

            Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на все належне останньому майно, в тому числі й право на вклади, які зберігаються у ВАТ “Ощадний банк України” Ковельського відділення № 6303 на особовому рахункуНОМЕР_1, належну останньому відповідно до копії ощадної книжки. / а.с.8 /. 

Відповідно до п.п. 4, 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України в редакції Закону 2003 року, до вказаних правовідносин застосовуються правила Розділу VII ЦК України в редакції Закону 1963 року.

Відповідно до ст. 529 ЦК України / в редакції 1963 року /, при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти  та дружина померлого.

            Відповідно до ст. 548 ЦК України / в редакції 1963 року /, для придбання спадщини необхідно щоб спадкоємець її прийняв.

            Відповідно до ст. 549 ЦК України / в редакції 1963 року /, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або, якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

            У відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді встановлено, що позивач своїми діями фактично прийняла спадщину після померлогоОСОБА_3, а саме, грошові вклади, які зберігаються у ВАТ “Ощадний банк України” Ковельського відділення № 6303 на особовому рахункуНОМЕР_1, оскільки доглядала спадкодавця до дня його смерті та зберегла вищевказану ощадну книжку.

Відповідно до ст. 564 ЦК України / в редакції 1963 року /, якщо вкладник не зробив розпорядження ощадній касі або банку, то в разі смерті вкладника його вклад переходить до спадкоємців на загальних підставах.

У відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді встановлено, що заповіт померлим не укладався, ним же не було зроблено відповідних розпоряджень ощадній касі.

 

Таким чином визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

На підставі доказів, досліджених в судовому засіданні, суд приходить до висновку про підставність вимог позивача про визнання за нею права на грошові вклади, які зберігаються у ВАТ “Ощадний банк України” Ковельського відділення № 6303 на особовому рахункуНОМЕР_1  в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3

            Судові витрати за клопотанням позивача віднести за її рахунок.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 130, 174, 212-215 ЦПК України,  п.п. 4, 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України в редакції Закону 2003 року, ст.ст. 529, 548, 549, 564 ЦК України (в редакції 1963 року), -

 

в и р і ш и в :

           

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право на грошові вклади, які зберігаються у ВАТ “Ощадний банк України” Ковельського відділення № 6303 на особовому рахункуНОМЕР_1 в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3

 Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви - протягом строку, встановленого для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

 

Головуючий:                                                                                                                    В.П. Денісов

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація