справа № 0670/9079/11
категорія 10.1
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2011 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лавренчук О.В.,
за участю секретаря - Недашківської Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Управління пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області < Текст >
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес" < Текст >
про стягнення 2332,81 грн.,-
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області звернулося до суду з позовом, у якому просило стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес" заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у розмірі 2332,81 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав письмову заяву про можливість розгляду справи у їх відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес" зареєстроване Джзержинською районною державною адміністрацією, як суб’єкт підприємницької діяльності 29.02.2000 року, код ЗКПО підприємства 05267305 та є платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування і зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області, номер реєстрації №06040112.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17, ч.3 ст.18, ч.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та п. 2 Прикінцевих положень Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України у порядку, встановленому цим Законом. Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) кошів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі у безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону. Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (список № 2).
Згідно з п. 6 п.п. 6.8 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 р. зареєстрованою в МЮУ 16.01.2004 р. №64/8663, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Встановлено, що відповідно розрахунку №13772/14 від 01.09.2011 року Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Прогрес" не відшкодувало фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, тому за період з 01.08.2011 р. по 31.08.2011 р. заборгованість по фактичних витратах на виплату та доставку пенсій становить у сумі 2332,81грн.
На даний час заборгованість Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес" за період з 01.08.2011 р. по 31.08.2011 р. становить 2332,81 грн., що підтверджено розрахунком №85/14 від 25.08.2011 року.
Відповідач заперечень проти позову не надав.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 158 –163, 167, 254 КАС України, суд
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес" (вул. вул.Червоноармійська, 24, смт.Романів, Житомирська обл., 13002, р/р 260041877, 260481275, 260441273 в ЖОД Райффайзен банк "Аваль" МФО 311528) на користь управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області (р/р 25601312626 в Житомирському облуправлінні Ощадбанку, МФО 311647, код 20405006) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 2332,81 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.В. Лавренчук
Повний текст постанови виготовлено: < Дата >
присуджено до стягнення 2332,81 грн.
матеріальну шкоду < сума > грн.
моральну шкоду < сума > грн.