Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2069143468

Справа №303/3776/25

                                                                2о/303/114/25                                                                                

                                                                       

                                       

                                        УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

       23 травня 2025 року м.Мукачево


       Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Гутій О.В. розглянувши заяву № 303/3776/25 ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Маргіта В.В., заінтересована особа: Мукачівська міська рада про встановлення факту, що має юридичне значення,-

                                                в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Маргіта В.В. звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, що відкрилась після смерті її матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою оформлення прав на спадкове майно.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Заява про встановлення факту, що має юридичне значення подається до суду у порядку, передбаченому главою 6 розділу ІV ЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у статтях 175177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені статтями 316 та 318 ЦПК України.

Згідно із ч. 2 ст. 318 ЦПК України до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.

Так, в заяві представник зазначає, що нотаріус відмовила заявниці у видачі свідоцтва про прийняття спадщини у зв`язку із спливом шестимісячного строку для прийняття спадщини та різною реєстрацією місця проживання із спадкодавцем.

Пунктом 23 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику про спадкування», роз`яснено, що свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду.

Враховуючи зазначене, звернення до суду з метою захисту порушеного права на спадщину настає в спадкоємця тільки у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину.

Отож, в порушення ч. 2 ст. 318 ЦПК України  до заяви не надано постанови нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про прийняття спадщини.

Крім того, суд звертає увагу представника, що згідно з п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів,що мають юридичне значення» суддя при проведенні підготовчих дій зобов`язаний з`ясувати, які фізичні особи і організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи та підлягають виклику в судове засідання, у необхідних випадках запропонувати заявникові подати додаткові докази на підтвердження заявлених вимог.

Відповідно до загальних правил окремого провадження сторонами в окремому провадженні є заявник та заінтересована особа.

Заінтересовані особи в справах про встановлення фактів залучаються залежно від мети, для якої заявникові необхідно встановити вказаний факт.

Встановлення факту, що має юридичне значення відповідно до заяви необхідне для оформлення спадщини, однак всупереч вищезазначеному заявником не вказано осіб, які крім нього можуть бути віднесені до кола спадкоємців, оскільки тільки у випадку відсутності таких, заінтересованої особою може бути - орган місцевого самоврядування за місцем знаходження нерухомого майна.

Вказані недоліки заяви перешкоджають відкрити провадження в даній справі.

Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі ч.1 ст. 185 ЦПК України зазначена заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків з роз`ясненням того, що в разі не усунення їх у встановлений судом строк, заява буде визнана неподаною та повернута заявнику.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -


у х в а л и в:


Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Маргіта В.В., заінтересована особа: Мукачівська міська рада про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.

       Повідомити заявника про необхідність усунення вказаних недоліків до п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали та одночасно роз`яснити заявнику, що у випадку, якщо у встановлений судом строк не буде усунено ці недоліки, заява буде вважатися не поданою і повернута заявнику .

        Ухвала оскарженню не підлягає.






       Суддя                                                                                 О.В.Гутій


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація