Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2069143723

Справа № 195/756/25

Провадження№ 2-с/195/1/25

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" травня 2025 р. с-ще Томаківка

Дніпропетровської області

Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Колодіна Л.В., вивчивши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник — адвокат Гумен Наталія Василівна, про скасування судового наказу №2н-246 від 12.11.2009 року, виданого Шахтарським міськрайонним судом Донецької області,


В С Т А Н О В И В :

19 травня 2025 року до Томаківського районного суду Дніпропетровської області надійшла заява ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в інтересах якої діє представник — адвокат Гумен Наталія Василівна, про скасування судового наказу №2н-246 від 12.11.2009 року, виданого Шахтарським міськрайонним судом Донецької області.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19 травня 2025 року визначено головуючого суддю Колодіну Л.В.

Перевіривши матеріали справи встановлено наступне.

Так, громадянка ОСОБА_1 , звернулася до суду через свого представника — адвоката Гумен Н.В. із заявою у якій просить скасувати судовий наказ №2н-246 від 12.11.2009 року, виданий Шахтарським міськрайонним судом Донецької області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Альфа-Банк» заборгованості за кредитним договором №700007985 в сумі за кредитом — 238391,43 грн., по відсотках — 18344,89 грн., по пені — 12921,58 грн., в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором №700007985 звернути стягнення на предмет застави — автомобіль FORD MONDEO, 2008 року випуску, колір сірий, реєстраційний номер НОМЕР_1 , №кузова НОМЕР_2 , що належить на праві власності ОСОБА_1 .

Порядок скасування судового наказу був визначений ст. 106 ЦПК України, в редакції 12.06.2009 року, що діяла на час видачі судового наказу.

Згідно ч. 1 ст. 169 ЦПК України (в редакції, що діє на теперішній час), боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 45 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Заявник ОСОБА_1 просить скасувати судовий наказ №2н-246, який було видано Шахтарським міськрайонним судом Донецької області від 12.11.2009 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції», на підставі подань Держаної судової адміністрації України на зміну територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим у районі проведення антитерористичної операції місцевих загальним та апеляційним судам за розпорядженням від 02 вересня 2014 року № 27/0/38-14 визначено територіальну підсудність судових справ Шахтарського міськрайонного суду Донецької області на Бердянський міськрайонний суд Запорізької області.

Суд вважає необхідним передати дану цивільну справу до Олександрівського районного суду м. Запоріжжя виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ч. 7 ст. 147 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, Верховним Судом розпорядженням від 10 березня 2022 року № 4/0/9-22 змінено територіальну підсудність судових справ Бердянського міськрайонного суду Запорізької області на Томаківський районний суд Дніпропетровської області.

Згідно розпорядження голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 2710/38-14 від 02.09.2014 року «Про визначення територіальної підсудності справ» територіальна підсудність справ Шахтарського міськрайонного суду Донецької області визначена Бердянському міськрайонному суду Запорізької області.

Розпорядженням Голови Верховного Суду від 10 березня 2022 року № 4/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи неможливість суду здійснювати правосуддя під час воєнного стану, змінено територіальну підсудність справ Бердянського міськрайонного суду Запорізької області з визначенням територіальної підсудності справ за Томаківським районним судом Дніпропетровської області.

Верховний Суд розпорядженням від 14.09.2022 № 49/0/9-22 змінив територіальну підсудність судових справ Бердянського міськрайонного суду Запорізької області на Жовтневий районний суд м. Запоріжжя (вулиця Олександрівська, б. 6, Запоріжжя, Запорізька область, 69000 ). Також на Томаківський районний суд Дніпропетровської області покладено обов`язок забезпечити розгляд справ (проваджень), які надійшли на розгляд до 16 вересня 2022 року включно.

Згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо зміни найменувань місцевих загальних судів» № 4273-ІХ від 26.02.2025 року перейменовано найменування Жовтневого районного суду міста Запоріжжя на Олександрівський районний суд міста Запоріжжя.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до вимог ч.3 ст.31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги — не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Відповідно до частини 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ст. 378 ч.1 ЦПК України).

Отже, суд повинен суворо дотримуватися правил підсудності.

Враховуючи недопустимість порушення правил щодо підсудності, а також той факт, що приймаючи до провадження вказану цивільну справу, суд, до якого направлено справу з порушенням правил підсудності, позбавляє сторін провадження права на розгляд справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом, суд вважає за необхідне передати вказані матеріали справи за заявою на розгляд Олександрівському районному суду м. Запоріжжя.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.27, 31 ЦПК України, суд


П О С Т А Н О В И В :

матеріали цивільної справи за за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник — адвокат Гумен Наталія Василівна, про скасування судового наказу №2н-246 від 12.11.2009 року, виданого Шахтарським міськрайонним судом Донецької області, передати за підсудністю до Олександрівського районного суду м. Запоріжжя (вулиця Олександрівська, б.6, Запоріжжя, Запорізька область, 69000).

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя: Л. В. Колодіна









  • Номер: 22-ц/807/1437/25
  • Опис: про скасування судового наказу від 12.11.2009
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 195/756/25
  • Суд: Запорізький апеляційний суд
  • Суддя: Колодіна Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.06.2025
  • Дата етапу: 23.06.2025
  • Номер: 22-ц/807/1437/25
  • Опис: про скасування судового наказу від 12.11.2009
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 195/756/25
  • Суд: Запорізький апеляційний суд
  • Суддя: Колодіна Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Залишено без руху
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.06.2025
  • Дата етапу: 27.06.2025
  • Номер: 22-ц/807/1437/25
  • Опис: про скасування судового наказу від 12.11.2009
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 195/756/25
  • Суд: Запорізький апеляційний суд
  • Суддя: Колодіна Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.06.2025
  • Дата етапу: 04.07.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація