Справа №1-843/2007 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Луцьк 05 вересня 2007 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під
головуванням-судді Каліновської B.C.
при секретарі Лунь О.В.
з участю прокурора Сопронюка О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уроженки АДРЕСА_1, гр. України, з неповною середньою освітою, одруженої, не працюючої, пенсіонерки за віком, несудимої, мешканки АДРЕСА_1
- у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 cm. 310 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. в травні 2007 року в селі Воютин Луцького району, переслідуючи мету незаконного посіву та вирощування снотворного маку, умисно, на своїй присадибній ділянці, незаконно посіяла та вирощувала, шляхом обробки міжрядь, знищення бур'янів, прополювання, без мети збуту, 4440 кущів снотворного маку.
В судовому засіданні підсудна свою вину у вчиненому визнала повністю, щиро розкаялася та показала, що вона дійсно в травні 2007 року посіяла та вирощувала на своїй присадибній ділянці мак, який прополювала, обробляла. Мак посіяла і вирощувала для того, щоб насіння використовувати для приготування кулінарних виробів, без мети збуту. Стосовно кількості виявлених на ділянці кущів маку не заперечує.
2
Показання підсудної відповідають фактичним обставинам справи і нею не оспорюються.
Таким чином, ОСОБА_1. вчинила злочин, передбачений ст. 310 ч.2 КК України, оскільки вона умисно незаконно посіяла та вирощувала снотворний мак у кількості більше, як п'ятсот кущів.
Обираючи вид і міру покарання, суд враховує ступінь суспільної небезпеки вчиненого, те, що злочин відноситься до категорії тяжких та особу підсудної.
Приймаючи до уваги, що ОСОБА_1. вперше притягується до кримінальної відповідальності її щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, позитивну характеристику, похилий вік, суд приходить до висновку, що її виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства. Тому їй слід призначити покарання в межах санкції ст. 310 ч.2 КК України - позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України - звільнення від відбуття покарання з випробуванням та виконанням певних обов'язків згідно ст. 76 КК України.
Речові докази згідно ст. 81 КПК України: знищити.
Судові витрати покласти на підсудну.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 310 ч.2 КК України та призначити їй покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засуджену від відбуття призначеного за даним вироком покарання, якщо вона протягом двох років не вчинить нового злочину та виконає покладені на неї згідно ст. 76 КК України обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти ці органи про зміну місця роботи, проживання.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили засудженій залишити попередній підписку про невиїзд.
Речові докази: кущі маку в кількості 4440 шт. знищити.
3
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судові витрати в сумі 141 (сто сорок один) гривень 23 коп. за проведення фізико-хімічної експертизи.
Вирок суду може бути оскаржений шляхом подачі апеляції
через Луцький міськрайонний суд до апеляційного суду
Волинської області протягом 15 діб з моменту його
оголошення.