Судове рішення #2071508
Справа № 2-453/08/

Справа № 2-453/08/

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

 

17 квітня  2008 р.                                                                                                      м.Вінниця

 

Вінницький районний суд Вінницької області

В складі:

               головуючого судді: Андронова В.М.

                        при секретарі:  Томенко І.В.

 

з  участю позивача: ОСОБА_1

 

            розглянувши в  судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Пултівецької сільської ради Вінницького району та області  про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,

 

В С Т А Н О В И В :

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Пултівецької сільської ради про визначення додаткового строку достатнього для  подання заяви про прийняття спадщини.

         В своїй позовній заяві позивач  зазначив ,що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його батько ОСОБА_2.

            Після його смерті відкрилась спадщина ,яка складається з  жилого будинку з належними до нього господарським будівлями та спорудами  АДРЕСА_1.

Спадкоємцем першої черги являється він та сестра ОСОБА_3, яка не бажає приймати спадщину.

Він пропустив 6-ти місячний строк для прийняття спадщини з наступних причин:  в перших числах січня 2006 р. йдучи додому з лікарні на вихідні дні  батько пропав безвісті, а в березні 2006 року був найдений  труп в лісосмузі біля с.Шликівці Могилів-Подільського р-ну і була зареєстрована смерть в книзі реєстрації смертей  17.03.2006 р.

В липні 2006 року його матері  було пред'явлено тіло , що знайдено в с.Шликівці для впізнання. мати в цьому тілі впізнала батька.

На той час він знаходився в місцях позбавлення  і не міг одержати свідоцтво про смерть батька, а матері цей документ не видався в зв'язку з тим, що шлюб між  нею і батьком розірваний.

В квітні 2007 року він звільнився з місць позбавлення волі і з цього часу витребовував свідоцтво про смерть батька і тільки 17.01.2008 р. він його отримав в Могилів-Подільському РАЦС.

            Тому позивач вважає, що пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин і просить суд винести рішення, яким надати йому  додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини до нотконтори терміном на 2 місяця.

            В судовому засіданні  позивач по справі ОСОБА_1позов підтримав  повністю, аргументуючи його доводами викладеними в  ньому.

            Відповідач по справі -Пултівецька сільська рада  в  судове засідання не з'явилась , попередньо надавши суду лист ,згідно якого сільська рада не заперечує проти розгляду справи без її представника , позов  ОСОБА_1  просить задоволити.

            Вислухавши  пояснення  позивача,  дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

            Судом встановлені  такі  факти та відповідні їм  правовідносини.

            Судом встановлено, що в період ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2, про що свідчить к/к свідоцтва про смерть НОМЕР_1 видане відділом РАЦС м.Могилів-Подільський  від 17.01.2008  р. та про що в книзі  реєстрації  смертей зроблено відповідний актовий запис за №102 (а.с.5).

            Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на спадкове майно яке складається з  житлового будинку з належними до нього господарським будівлями та спорудами  ва, і який належав йому на праві приватної власності, що підтверджується  к/к договору купівлі -продажу  від 06.01.1999 року (а.с.9) та  витягом з господарської книги домогосподарства  АДРЕСА_1 , де головою двору значиться ОСОБА_2 (а.с.11-13)

Спадкоємцями  першої черги по закону являються діти спадкодавця: син -позивач ОСОБА_1, який має намір та бажає прийняти спадщину і звернутись до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та дочка  спадкодавця - ОСОБА_3, яка відмовилась від прийняття спадщини на користь брата  .

         Однак, позивачеві не видано свідоцтво про право власності, оскільки він в встановлений законом строк не подав заяву про прийняття спадщини, хоча від неї не відмовлявся, як передбачено ст. 1268 ЦК Україн   и.

Разом з цим, в ході судового розгляду справи було встановлено, що лише  25.07.2006 року було упізнано ОСОБА_2, тіло якого знайдено в лісосмузі с. Шликівці та зареєстровано його смерть  в період часу з ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується к/к протоколу впізнання від 25.07.2006 р.(а.с.7).

            Згідно довідки-повідомлення начальника Літинської ВК №123 від 25.04.2007 р. вбачається ,що 24.04.2007 р. позивач ОСОБА_1, який відбував покарання згідно вироку Вінницького райсуду від 19.05.2005 р.,  постановою Літинського райсуду від 16.04.2007 р. звільнений умовно-достроково (а.с.17) , тому саме з цих причин, позивач не міг звернутись до нотаріальної контори в строк передбачений законом.

Встановленим фактам  відповідають правовідносини ,які виникають в ході  відкриття спадщини та  здійснення права на спадкування.

            Відповідно до  ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним  заяви про прийняття спадщини.

            Оскільки в ході судового засідання  позивачем по справі доведено, що він  пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин ,тому  його  вимоги базуються  на законі і підлягають  судовому захисту.

Керуючись  ст.ст. 1222; 1272 ЦК України, ст.ст.10,11,209,212,214,215  ЦПК України, суд,  -

 

В И Р І Ш И В :

 

         Позовну заяву  ОСОБА_1 задовольнити.

            Визначити ОСОБА_1  додатковий строк терміном два місяця з дня набуття чинності  рішення до звернення до  державної нотаріальної контори Вінницького району з заявою про прийняття спадщини, після смерті його батька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня його винесення   заяви  про апеляційне  оскарження  і поданням  після цього  протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку  ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

Головуючий

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація