Судове рішення #2071514
Справа № 2- 492(08р

Справа № 2- 492(08р.)

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

22квітня   2008  року                                                             Вінницький районний суд

 

В складі: головуючого  судді       Андронова В.М.

                   при секретарі :           Обревської О.А.

 

за участю представника позивача: ОСОБА_1

 

        розглянувши у судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом  ОСОБА_2 до Агрономічної  сільської  Ради  Вінницького району про визнання права власності в порядку спадкування за законом , -

 

В С Т А Н О В И В:

 

       ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом  до Агрономічної сільської  Ради  Вінницького району про визнання права власності в порядку спадкування за законом .

           В своїй позовній заяві позивач зазначив, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його дружина ОСОБА_3 .

В смт.Макарів Київської області після її смерті відкрилася спадщина на належний їй будинок АДРЕСА_1  та земельну ділянку АДРЕСА_2.

Спадкоємцями   першої  черги є : він ,як чоловік померлої , який в встановлений законом строк подав заяву до нотконтори про прийняття спадщини та дочка ОСОБА_4, яка відмовилась від прийняття спадщини про що подала відповідну заяву.

На підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 23.10.2001 р. ОСОБА_3 після смерті свого батькаОСОБА_5 успадкувала в рівних частках з братами -ОСОБА_6 та ОСОБА_1 0,0758 га. земліАДРЕСА_2. Свою частку ОСОБА_3 в розмірі 0,0252 га. прийняла, згідно свідоцтва , але не5 приватизувала, державного акту на право власності даної частки не одержала. Тому нотаріальна контора не видала йому свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку розміром 0,0252 га. Хоча ОСОБА_3 спадщину прийняла і набула на неї право за законом, що відповідає вимогам ст.328, 1270 ЦК України, якими передбачено набуття права власності на підставах, що не заборонені законом та шляхом прийняття спадщини.

Оскільки він має перешкоди щодо одержання свідоцтва про право на спадщину на землю, він звернувся до суду за захистом своїх прав.

У  судовому засіданні представник позивача -  ОСОБА_1  позовні вимоги позивача повністю підтримав , аргументуючи їх доводами, викладеними в позовній заяві,  просив  задовольнити  позов в повному об'ємі.

Представник Агрономічної сільської  Ради  Вінницького району  у судове  засідання не з'явився, попередньо надавши заяву про можливість розгляду справи без представника сільської ради та не заперечує проти задоволення позову. 

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

             Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла дружина позивача ОСОБА_3, про що свідчить к/копія свідоцтва про її смерть НОМЕР_1 виданого відділом РАЦС Макарівського РУЮ Київської області про що  в книзі реєстрації смертей зроблено запис № 87 ( а.с.6).

            Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з : будинку АДРЕСА_1 та земельної ділянки в розмірі 0,0252 га. розміщеноїАДРЕСА_2 та області, яка  належала  померлій ОСОБА_3 після  смерті її батька  на підставі свідоцтва про право власності за законом  серії АЕЕ №209900 , що підтверджується копією даного свідоцтва ( а.с.8).

            Спадкоємцями першої черги за законом після смерті ОСОБА_3 є : її чоловік-позивач ОСОБА_2, який прийняв спадщину шляхом подачі в встановлений законом строк заяви до нотаріальної контори, та дочка -ОСОБА_4, яка відмовилась від прийняття спадщини, шляхом подачі відповідної заяви до нотконтори, що підтверджується заявою від 28.02.2008 р. ( а.с.23)

Однак за час свого життя  спадкодавиця ОСОБА_3 не приватизувала вказану земельну ділянку  і не отримала Державний акт на право власності на землю, хоч спадщину прийняла і набула на неї право за законом. Тому  позивач не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за коном на земельну ділянку.

            У відповідності до ст. 317 ЦК України  власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Позивач прийняв спадщину   відповідно до вимог ст.1270 ЦК України.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

         Керуючись ст. ст.  317, 328 ,1220, 1223, 12251261, 1268, 1296 ЦК України, ст. ст.10, 11,88,  209, 212, 214, 215,  ЦПК України, -

 

В И Р І Ш И В :

 

Позов ОСОБА_2   задовольнити.

           Визнати за  ОСОБА_2 право на спадщину за законом на земельну ділянку розміром 0,0252 га., яка розміщена  АДРЕСА_2  після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт.Макарів Київської області .

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

Головуючий:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація