Судове рішення #20724618

           

Справа № 2-3949/11

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.01.2012                                                                Рівненський міський суд Рівненської області

в особі головуючого судді                                  Ореховська К.Е.,

при секретарі                                                        Шкіндер І.М.

з участю представника позивача                        ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» до ОСОБА_2, приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія»  про стягнення шкоди , -   

встановив:

27 липня 2011  року  до Рівненського міського суду надійшов позов Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта»до ОСОБА_2, приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія» про стягнення шкоди.

В судовому представник позивача позов підтримав, просить суд постановити рішення, яким стягнути з ОСОБА_2  594,03 коп. матеріальної шкоди та стягнути з приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія» 29125,76 грн матеріальної шкоди та пені в сумі 4135,76 грн. та судові витрати по справі.

Відповідач ОСОБА_2 будучи повідомленим про час та місце розгляду справи в судове засідання не з’явився, причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.

Представник відповідача приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія» в судове засідання не з»явився.  Проте подали до суду заяву ,згідно якої просять суд проводити розгляд справи за його відсутності.

Оцінюючи пояснення представника позивача, долучені надані в справі докази, встановлені обставини, оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до  задоволення за таких підстав.

Сукупністю досліджених в справі доказів, які визнаються судом достовірними,  підтверджується, що 23 травня 2009 року в м.Рівне по вул.. Соборна сталася дорожньо-транспортна пригода, за участю автомобіля марки «Рено-трафік»д.н.з. НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_2 та автомобіля марки «Опель-Астра»д.н.з. НОМЕР_2, яким керував ОСОБА_3.

НАСК «Оранта»10 вересня 2009 року здійснила виплату страхового відшкодуванню по договору добровільного відшкодування ОСОБА_3 за пошкоджений автомобіль марки «Опель-астра»в розмірір 47928,00 грн.

Так як було встановлено,  ОСОБА_2 керуючи автомобілем марки «Рено-Трафік»д.н.нз. НОМЕР_1 пошкодив тільки задню частину автомобіля марки «Опель-Астра», яким керував ОСОБА_3  НАСК «Оранта»зробила розрахунок суми страхового відшкодування, що припадає на задню частину , яка склала 25584,03 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 993 ЦК України та ст.. 27 Закону України «Про страхування»після виплати страхового відшкодування до страховика, в межах фактичних затра , переходить право вимоги, яке страхувальник  має до особи , відповідальний за заподіяний  збиток .

Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення за ст.124 КпАП України по даному факту ДТП, що призвело до заподіяння матеріального збитку позивачу, підтверджується постановою судді Рівненського міського суду Рівненської області  від 26 травня 2009 року в справі №3-4623/09, за якою ОСОБА_2 притягнутий до відповідальності з накладенням на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 400,00 грн., яка не оспорена порушником та залишається чинною на час розгляду даної справи.

Відповідно до положень ч.4 ст. 61 ЦПК України, постанова суду у справі про адміністративне правопорушення  є обов’язковою для суду, що розглядає справу  про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої  ухвалено постанову суду, з питань, чи мали  місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

Згідно полісу ОСЦВВНТЗ №ВВ/9003449 ОСОБА_2 застрахував свою цивільну відповідальність в  приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія» .

Відповідно до ст.6 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»страховим випадком є подія, внаслідок якої заподіяна шкода третім особам під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за участю забезпеченого транспортного засобу і внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована за договором.

Відповідно до ст.22 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров'ю, майну третьої особи.

У зв»язку з вищевикладеним,  саме страховик приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія»  є особою, відповідальною за шкоду  завдану ОСОБА_2 , згідно умов  вищезазначеного полісу страхування.

Розмір шкоди, за яку несе відповідальність ОСОБА_2, згідно розрахунку розміру страхового відшкодування від 04.06.2009 року становить 25584,03 грн.

Приватне акціонерне товариство «Українська транспортна страхова компанія»  відшкодовує  шкоду за свого страхувальника ОСОБА_2. згідно умов полісу  в межах фактичного нанесення шкоди, але не більше ліміміту (25500,00 грн), передбаченого договором за вирахуванням франшизи в розмірі 510 грн. і сума складає 24990,00 грн. Решт суми матеріального збитку в розмірі 594,03 грн.  відшкодовує ОСОБА_2 у відповідності до положень ст.. 1188,1166 ЦК України.

НАС «Оранта»звернулася з регресною вимогою до ЗАТ «УТСК»про відшкодування їй , в порядку регресу матеріальної шкоди в розмірір 24990,00 грн.

Відповідно до ст.37 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»виплата страхового відшкодування здійснюється протягом одного місяця з дня отримання страховиком визначених у статті 35 цього Закону документів або в строк та обсягах, визначених рішенням суду.

Крім того, відповідно до ст.37 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»За кожен день прострочення виплати страхового відшкодування з вини страховика або МТСБУ особі, яка має право на отримання такого відшкодування сплачується пеня в розрахунку подвійної облікової ставки НБУ, яка діє у період за який нараховується пеня та становить 4135,76 грн.

Судові витрати по сплаті витра на інфоормаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи на суму 120,00 грн., при задоволенні позову, відповідно до положень ст.ст. 79,82,88 ЦПК України, підлягають до присудження їх з відповідача на користь позивача в повному обсязі.

Судові витрати по сплаті судового збору, відповідно до положень ст.88 ЦПК України, відповідно підлягають до стягнення з відповідача на позивача в сумі 291,40 та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00

Керуючись ЗУ «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»ст. ст. 10,11,57-60,88, 208,209,212-215,218,223, 224-228, 292,294 ЦПК України, суд –

вирішив:

Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта»  до ОСОБА_2, приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія» про стягнення шкоди    -  задовольнити .

Стягнути з ОСОБА_2 на користь  Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта»- 594,03 коп. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди.

Стягнути з приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія»на користь  Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» - 29125,76 грн. матеріальної шкоди та пені в сумі 4135,76 грн., а всього 33261,52 грн.

Стягнути солідарно з ОСОБА_2, приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія на користь Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта»  понесені ним витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 120,00 грн. та судового збору в розмірі 291,40 грн.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі але не були присутніми у судовому засіданні під час його оглошення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання опії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційними судом.

 

Суддя Рівненського міського суду:                                   Ореховська К.Е.                                                


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація