Судове рішення #20729519

2-а-22064/11

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.12.2011 Суддя Московського районного суду м. Харкова Сиротников Р.Є., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1  до Управління пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова про зобов’язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

30.11.2011 року до суду надійшов адміністративний позов позивача до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та про зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії, як дитині війни,  з нарахуванням та виплатою підвищення у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, про проведення нарахування і виплату недоплачених сум підвищення до пенсії за період з 23.07.2011 року та в подальшому. Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, підсудна даному адміністративному суду.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод  та  інтересів  особи  встановлений  шестимісячний строк, який,  якщо  не  встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або  повинна  була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач просить щодо захисту порушених прав з 23.07.2011 року. Позивач щомісячно отримує пенсію, тому мав знати про нарахування чи не нарахування підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни.

Відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Підстав для поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду немає. У поновлені цього строку належить відмовити.

Адміністративний позов позивачки про зобов'язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії у відповідності до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 23.07.2011 року та в подальшому, через відсутність підстав для поновлення, належить залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 106, 107, КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова про зобов'язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії у відповідності до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 23.07.2011 року та в подальшому, через відсутність підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду, - залишити без розгляду.

Копію ухвали з копією позовної заяви, та копіями документів, доданих до неї, направити відповідачу.

Відповідач у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи, або заяву про визнання позову.

Заперечення проти позову, чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.

В разі неподання відповідачем заперечення проти позову, справу буде розглянуто на основі наявних доказів.

Ухвала в частині залишення позовних вимог без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Московський районний суд м. Харкова протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                                                                     Сиротников Р.Є.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація