ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА копія
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Категорія статобліку-
Справа № 2а-831/08
24 квітня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шлай А.В.,
при секретарі Агаркові Є.Ю.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська про визнання рішення незаконним, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом, в якому просить визнати незаконним рішення Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська від 04.12.2007 року № 8400/05-04 про відмову в перерахунку та виплаті їй щомісячного довічного грошового утримання, передбаченого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов'язати відповідача перерахувати і виплатити щомісячне грошове утримання, передбачене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».В обґрунтування свого позову ОСОБА_1. зазначила, що вона має статус «дитина війни», у зв'язку з чим має право на визначені законом доплати, однак відповідач ігнорує Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року, яким визнано неконституційними норми Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», що зупиняли дію ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо перерахування пенсій, довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, і не здійснює до цього часу перерахунок та виплату заборгованості за період з 09.07.2007 року по 01.01.2008 року.
Відповідач позовні вимоги не визнав, надавши суду письмові заперечення проти позову, в якому зазначив, що УПФУ в Індустріальному районі м. Дніпропетровська не приймалось рішення про відмову позивачці в реалізації її права на перерахунок пенсії, передбачений ст.6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни». Причиною неможливості здійснення перерахунку є відсутність державного фінансування для підвищення пенсій дітям війни, про що ОСОБА_1. було роз'яснено відповідним листом на її звернення. З 01.01.2008 року позивачка отримує підвищення до своєї пенсії відповідно до нової редакції ст. 6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни» в розмірі 47 грн. на місяць. Таким чином, у задоволенні позовних вимог має бути відмовлено.
Суд, дослідивши надані сторонами докази, прийшов до такого:
Судом встановлено, що ОСОБА_1отримує пенсію за віком і має право користуватися пільгами відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що підтверджується посвідченням НОМЕР_1. 13 листопада 2007 року вона звернулась до відповідача з письмовою заявою про підвищення їй пенсії, згідно законодавства, посилаючись на Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року. Листом за вих. № 8400/05-40 від 04.12.07 року УПФУ в Індустріальному районі м. Дніпропетровська позивачу була надана відповідь про проведення перерахунку пенсій після визначення на законодавчому рівні розміру мінімальної пенсії для обчислення цього підвищення.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Дію зазначеної норми на 2007 рік було зупинено Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», положення якого, в цій частині, були визнані такими, що не відповідають Конституції України, Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29,36 частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7,9,12,13,14,23,29,30,39,41,43,44,45,46 статті 71, статей 98,101,103,111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік». Положення статей, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, відповідач, як суб'єкт владних повноважень був зобов'язаний здійснити перерахунок доплати до пенсії позивачу відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни» з дня прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення, тобто з 09 липня 2007 року. Бездіяльність відповідача, що обгрунтована ним відсутністю законодавчого врегулювання порядку обчислення видів державної соціальної підтримки дітей війни, є, на думку суду, незаконною, оскільки порушує права позивача, передбачені ст.46 Конституції України та ст.6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни».
Приймаючи рішення, суд вважає за необхідне застосувати ч.2 ст. 11 КАС України і зобов'язати відповідача, яка суб'єкта владних повноважень здійснити перерахунок доплати до пенсії ОСОБА_1., а не щомісячного довічного грошового утримання, як зазначено у позовній заяві. Вихід за межі позовних вимог є необхідним з метою повного захисту прав позивача, порушених бездіяльністю відповідача.
На підставі Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року у справі № 1-29/2007, керуючись ст.ст. 8-12, 69, 71, 158-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1- задовольнити частково.
Визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська з перерахунку та виплаті доплати до пенсії ОСОБА_1, відповідно до ст.6 закону України «Про соціальний захист дітей війни» - незаконною.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська здійснити перерахунок пенсії з урахуванням її підвищення у розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», починаючи з 09 липня 2007 року та виплатити заборгованість.
В задоволенні решти позову - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом десяти днів заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку, встановленому ч.5 ст. 186 КАС України без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) А.В. Шлай
З оригіналом згідно:
Суддя А.В. Шлай