Судове рішення #20744279


Справа №  1-368/2011

Вирок

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


27.01.2012м.Яворів


  Яворівський районний суд  Львівської області в складі:

           головуючої судді                              Маліновської-Микич О.В.

           з участю секретаря                           Пилипчук О.Б.

           прокурора                                          Бойко П.Г.

           захисника                                          ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Яворові кримінальну справу по обвинуваченню:

           ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Олексіївка Кодимського району Одеської області, жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, із вищою освітою, працюючого начальником навчальної лабораторії кафедри наземної артилерії, одруженого, раніше несудимого, у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, в скоєнні злочину,

           - за  ч.2ст.424 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

03 листопада 2011 року, близько 22.00 години, ОСОБА_2, будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом Академії сухопутних військ імені гетьмана П.Сагайдачного та начальником за військовим званням для усіх  військовослужбовців у військовому званні «солдат»,  перебуваючи у спальному приміщенні казарми №1 військового містечка «Атрилерійське»/ розташоване поблизу смт.Немирів Яворівського району Львівської області/ наніс удар долонею правої руки в область лівого вуха курсанту ОСОБА_5, а потім другий удар кулаком лівої руки в область правого ока, від якого курсант відчув сильний фізичний біль та моральні страждання. Продовжуючи  застосовувати фізичне насильство до курсанта ОСОБА_5 без розриву у часі та місці, схопив його правою рукою за шию та вивів на вулицю зі спального приміщення, де завдав йому сильний удар кулаком лівої руки в область нижньої губи зправа та один удар кулаком правої руки в область лівої брови. Згідно висновку судово-медичної експертизи №3113 від 29.11.2011 року у ОСОБА_5 було виявлено синці та рану на обличчі, крововилив, поверхневу рану та садно на слизовій оболонці нижньої губи, які утворилися від неодноразової дії тупого твердого предмета, які відносяться до легкого тілесного ушкодження.

           У судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 в інкримінованому йому злочині свою вину визнав повністю та пояснив, що 03 листопада 2011 року, близько 22.00 години він знаходився у приміщенні казарми біля дверей на вході. У цей час у приміщення казарми №1 зайшов курсант ОСОБА_5, зачепивши його плече, тому він зробив курсантові зауваження, яке останній проігнорував продовжив іти у спальне приміщення казарми. Вчинок курсанта його обурив, тому він  наніс удар курсанту в область лівої щоки долонею правої руки і наказ йому вийти на вулицю. Курсант ОСОБА_5 поводив себе знервовано. Пройшовши від казарми 6-7 метрів  від виходу казарми він зупинив курсанта, щоб останній припинив висловлювати своє незадоволення і маючи намір нанести йому удар у плече, наніс ковзаючий удар по плечі та обличчю. Під час даного удару він годинником, який знаходився на лівій руці зачепив піву брову курсанта. Від отриманого удару курсант впав на землю на коліна. Через кілька секунд вибігли кілька курсантів і допомогли ОСОБА_5 піднятися і відвели його у казарму.

Серед курсантів, які вибігли,  був курсант ОСОБА_3, прізвища інших він не пам’ятає.  Наступного дня він доповів полковнику ОСОБА_6 про факт застосування до курсанта ОСОБА_5 нестатутних методів впливу. Близько 9.00 години були зібрані усі курсанти і він  просив вибачення у курсанта ОСОБА_5, також давав пояснення  полковнику ОСОБА_6  У цей же день він разом з курсантом ОСОБА_5 поїхали у Новояворівську лікарню, де зробили знімок голови, який був відданий лікарю Академії сухопутних військ. Розуміє, що вчинив злочини, просить суворо не карати.

         На підставі повного визнання вини підсудним та досліджених у судовому засіданні матеріалів кримінальної справи, об’єктивність та повнота яких, учасниками судового процесу не оспорюється, суд вважає доведеним, що ОСОБА_2 своїми умисними діями вчинив застосування нестатутних заходів впливу щодо підлеглого, а також застосування насильства щодо підлеглого, тобто злочин передбачений ч.2 ст.424 КК України.

          При обранні покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який є тяжким злочином, обставину, яка пом’якшує покарання підсудному, а саме, з’явлення із зізнанням, щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину та відсутність обставин, що обтяжують покарання.

Враховуючи зазначені вище обставини, що пом’якшують покарання, з урахуванням тяжкості вчиненого злочину, суд дійшов висновку про можливість виправлення підсудного ОСОБА_2 без ізоляції від суспільства з випробуванням та призначити покарання у виді позбавлення волі в межах санкції статті доведеного злочину. Цивільний позов підлягає залишенню без розгляду, оскільки у судовому засіданні представлено квитанцію про сплату коштів, витрачених на лікування ОСОБА_5  

          Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд,-

З А С У Д И В:

ОСОБА_2 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого  ч.2 ст.424 КК України, призначивши покарання у виді трьох років позбавлення волі.

         На підставі ст.75 КК України ОСОБА_2 від відбування покарання звільнити з випробуванням, іспитовим строком один рік та з покладенням відповідно  до ст.76 КК України  обов’язку  під  час іспитового строку не виїжджати за межі України  на  постійне  місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої  системи,  повідомляти  орган  кримінально-виконавчої системи про зміну місця праці, періодично з”являтися для реєстрації в орган кримінально-виконавчої системи.

         Запобіжний захід відносно ОСОБА_2 - підписку про невиїзд, до вступу вироку в законну силу, залишити без змін.

          Цивільний позов ТОВ військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах Військово-медичного клінічного центру Західного регіону до ОСОБА_2, залишити без розгляду.

          Речові докази по справі: медична карта НОМЕР_1 хворого ОСОБА_5, яка передана на зберігання у Військово-медичний клінічний центр Західного регіону -  залишити за місцем її зберігання; кітель та бушлат ОСОБА_2, шапка ОСОБА_5, грунт та каміння, які передані на зберігання у до кімнати зберігання речових доказів військової прокуратури Львівського гарнізону -  кітель та бушлат ОСОБА_2 повернути ОСОБА_2, шапка ОСОБА_5- повернути ОСОБА_5 , грунт та каміння - знищити.

         На вирок може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб з моменту його проголошення, через Яворівський районний суд Львівської області.

         Вирок виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

 СУДДЯ:


          

                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація