Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2076010881

Справа № 305/1501/25

Номер провадження № 3/305/888/25

ПОСТАНОВА                

                                ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.05.2025 Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Ємчук В.Е., розглянувши матеріали, які надійшли від Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області  про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, -            

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –

                                                                               ВСТАНОВИВ:

                ОСОБА_1 , 27 квітня 2025 року, о 23 год. 50 хв., в смт. Великий Бичків по вул. Польова, Рахівського району, Закарпатської області, керував автомобілем марки «Skoda Octavia А7» д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах з ротової порожнини, почервоніння очей, нечітка вимова. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп"яніння на місці зупинки відмовився. Таким чином, ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.                                                

       В судове засідання, ОСОБА_1 , не з?явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. При цьому надав суду письмову заяву, відповідно до якої, просить справу відносно нього розглядати без його участі. Вину свою у вчиненому правопорушенні визнає та розкаюється у скоєному.

           Відповідно до частини 1 статті 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

               Враховуючи строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.277 КУпАП, суд розглядає справу у відсутності громадянина ОСОБА_1 щодо повідомлення якого судом вживалися заходи.

         Дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, приходжу до наступного висновку.

               Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

               На підставі ст. 280 КУпАП, встановлено обставини, що підлягають з"ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, а саме факт вчинення адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні.

             У відповідності до положення ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

       Склад адміністративного правопорушення включає в себе ознаки, які характеризують зовнішній прояв поведінки особи, його спрямованість та наслідки; ознаки, що характеризують правопорушника і його психічне ставлення до скоєного. Відповідно ознаки складу адміністративного правопорушення об`єднаються у чотири групи (елементи): об`єкт адміністративного правопорушення, об`єктивна сторона адміністративного правопорушення, суб`єкт адміністративного правопорушення та суб`єктивна сторона адміністративного правопорушення. Всі зазначені елементи складу адміністративного правопорушення є обов`язковими. Суб`єктивна сторона - відображає психічне ставлення особи до скоєного діяння і наслідків, що наступають в результаті цього діяння. Вина особи - є необхідним елементом суб`єктивної сторони.

       Протоколом серії ЕПР 1 № 313756 від 28.04.2025, стверджено, що ОСОБА_1 , 27 квітня 2025 року, о 23 год. 50 хв., в смт. Великий Бичків по вул. Польова, Рахівського району, Закарпатської області, керував автомобілем марки «Skoda Octavia А7» д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах з ротової порожнини, почервоніння очей, нечітка вимова.       

       Крім протоколу правопорушення стверджено: направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп?яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28.04.2025, відповідно до якого ОСОБА_1 , 28 квітня 2025 року, о 00 год. 05 хв., від проходження огляду на стан сп?яніння відмовився; СD-R диском, на якому зафіксовано відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп?яніння; рапортом поліцейського СРПП Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області капрала поліції І.Немеша від 28.04.2025; постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА № 4599364 від 27.04.2025 за ч. 2 ст. 122 КУпАП з накладенням на нього штрафу в сумі 510 грн.

       Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України - водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП, яке виразилося у керуванні особою транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.

               Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин не встановлено.

         З урахуванням наведеного, вважаю,  що у відношенні  ОСОБА_1 , слід обрати адміністративне стягнення у  виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік, оскільки таке адміністративне стягнення буде достатнім та необхідним для нього, й така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КУпАП.

             Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

         Згідно ч. 4 ст. 15 ЗУ "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.

             Таким чином, з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок.

         Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 283,2 84, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

                                                                       ПОСТАНОВИВ:

        ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу, в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

               Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.

          Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч. 1 ст. 307, ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений ним не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

               У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

               На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду протягом 10 діб з дня винесення постанови.




                 Суддя Рахівського районного суду:                                                         В.Е. Ємчук





  • Номер: 3/305/888/25
  • Опис: Попович Олександр Васильович, 27 квітня 2025 року, о 23 год. 50 хв., в смт. Великий Бичків по вул. Польова, Рахівського району, Закарпатської області, керував автомобілем марки «Skoda Octavia А7» д.н.з. АО4557ВХ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах з ротової порожнини, почервоніння очей, нечітка вимова
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 305/1501/25
  • Суд: Рахівський районний суд Закарпатської області
  • Суддя: Ємчук В.Е.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.05.2025
  • Дата етапу: 21.05.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація