Судове рішення #20799026

        

Справа № 2-628/12

 РІШЕННЯ  

іменем України

 19.01.2012

Деснянський районний суд м. Києва в складі:

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що її подружнє життя з відповідачем не склалося. Від шлюбу мають дитину, 2005 року народження. Причиною розірвання шлюбу є постійні сварки, які відбуваються на очах дитини, агресивна поведінка відповідача, побиття, психологічний тиск, приниження її честі та гідності з його боку, що є перешкодою для подальшого існування сім’ї. Спільне господарство не ведеться, шлюбні відносини припинено з 15 жовтня 2011 року, подальше спільне проживання та збереження шлюбу неможливі, суперечить її інтересам та інтересам їх дитини. За таких обставин шлюб існує формально, сім’я фактично розпалася і зберегти її неможливо.

З урахуванням думки відповідача, який заперечував проти розірвання шлюбу з метою збереження сім’ї, посилаючись на інтереси дитини, сім’ї, власні інтереси, сторонам надавався місячний строк на примирення.

В судовому засіданні призначеному після наданого строку на примирення, позивач підтримала вимоги в повному обсязі, просила шлюб розірвати, посилаючись на викладене у позові та на те, що згоди з відповідачем протягом строку наданого на примирення, не дійшли.  Вона переймається за своє життя та за психічний стан їх доньки, яка стає свідком постійних сварок та побиття.

Відповідач в судове засідання не з’явився, причини його неявки суду не відомі, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить власноруч підписана розписка про день та час розгляду справи. (а.с.19)

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим розглянути спір за відсутності відповідача відповідно до ст.ст. 224-227 ЦПК України та на підставі матеріалів справи постановити заочне рішення, про що не заперечувала позивач.

Дослідивши матеріали справи та обставини справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні було встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 25 лютого 2002 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Артемівського районного управління юстиції м. Луганськ, а/з 70. (а.с.6)

Від шлюбу подружжя мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. (а.с. 5)

Подружнє життя не склалось, причиною розірвання шлюбних відносин стало те, що позивач переймається за своє життя та психічний стан доньки, шлюбно-сімейні стосунки сторони не підтримують, при цьому зберегти сім’ю та відновити свої стосунки позивач не бажає.

За змістом ст. 51 Конституції України та ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що сім’я фактично розпалась та зберегти її неможливо, оскільки збереження сім’ї призведе до порушення інтересів кожного з подружжя та їх дитини, тому є наявні підстави для задоволення позову щодо розірвання шлюбу.

На підставі викладеного, керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 174, 214 , 224-233 ЦПК України, ст.ст. 24, 110 -112 Сімейного кодексу України, суд-           

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 25 лютого 2002 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Артемівського районного управління юстиції м. Луганськ, а/з 70, – розірвати.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

 Судді:   


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація