Судове рішення #20802783

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №  11-а-874           

                                                                         Головуючий по 1-й інстанції Андрущенко-Луценко                                                        

Суддя-доповідач:  Мілаш С. П.          


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

    

27 жовтня 2011 року                                                                                           м.Полтава

      Колегія суддів  Судової палати  з розгляду  кримінальних справ

 апеляційного суду Полтавської області  в  складі:


головуючого  судді                                          Мілаша С.П.,

суддів                                                       Гавриша  В.М., Гонтар А.А.                   

за участю: прокурора                                Столяра Д.Є.

адвоката                                                            ОСОБА_2

потерпілої                                                          ОСОБА_3

засудженої                                                           ОСОБА_4

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в м.  Полтаві матеріали кримінальної справи  за апеляцією  заступника Миргородського міжрайонного прокурора, потерпілої ОСОБА_3,  адвоката ОСОБА_5 в інтересах засудженої ОСОБА_4 на вирок Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 7 липня 2011 року,-

в с т а н о в и л а:

Цим вироком:

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка смт.Петрівка, Іванівського району, Одеської області, українка, громадянка України, студентка Хомутецького ветзоотехнікуму Полтавської державної аграрної академії, не одружена, мешканка: АДРЕСА_1, раніше не судима,-

засуджена  за ч.1 ст. 121 КК України із застосуванням ст..69 КК України на 3 роки позбавлення волі.

          Цивільний позов Миргородського міжрайонного прокурора в інтересах Миргородського районного фінансового відділу залишено без розгляду.

          За вироком суду, ОСОБА_4 визнана винною та засуджена за те, що 27 квітня 2011 року, близько 02 год. ночі, під час сварки із ОСОБА_3 на території домоволодіння АДРЕСА_2, нанесла останній близько 7 ударів ножем в область грудної клітини, та спини заподіявши потерпілій згідно висновку судово – медичної експертизи тілесні ушкодження у виді: проникаючого ножового порання грудної клітини, лівостороннього гемопневматорекса, ран на передній поверхні правого стегна, в ділянці правого плечового суглобу, на спині зліва по заднє – підпаховій  лінії на рівні 7 ребра, на рівні 6 ребра, по лопатковій лінії зліва на рівні 4 ребра, по біляхребтовій лінії зліва на рівні 4 ребра, на рівні 5 ребра, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, як небезпечних для життя в момент спричинення.

          В апеляції з врахуванням внесених до неї змін, заступник Миргородського міжрайонного прокурора не оспорюючи фактичні обставини справи, кваліфікацію дій ОСОБА_4 та призначене їй покарання, просить вирок суду в частині залишення цивільного позову без розгляду, скасувати і справу направити на новий судовий розгляд.

          В своїй апеляції потерпіла ОСОБА_3 просить вирок суду змінити в частині призначеного ОСОБА_4 покарання, яке на її думку є занадто суворим та звільнити засуджену від відбування покарання з випробуванням.

          Вказує, що ніяких претензій до ОСОБА_4 не має.

          Зазначає, що 27.04.2011 р. вона перебувала в стані алкогольного сп’яніння, погано пам’ятає події тієї ночі, не виключає того, що можливо навіть перша вдарила засуджену і сама наштрикнулась на ніж.

          В апеляції адвокат ОСОБА_5 в інтересах неповнолітньої засудженої ОСОБА_4 просить змінити вирок суду в частині призначення покарання та звільнити засуджену від відбування покарання з випробуванням.

          Зазначає, що ніж ОСОБА_4 взяла  з собою виключно для самозахисту, оскільки потерпіла фізично сильніша від неї і займалась дзюдо, злочин вчинила в стані значної емоційної напруги, яка виникла через образи потерпілої, яка є коханкою її батька в той час, коли її мати перебуває в лікарні.

          Вважає, що виправлення засудженої можливе без ізоляції від суспільства.

          Висновок суду про доведеність вини неповнолітньої засудженої ОСОБА_4 у вчиненні зазначених у вироку злочинних дій підтверджується зібраними у справі та перевіреними у судовому засіданні доказами, є обґрунтованим і учасниками судового розгляду  не оспрюється.

          Кваліфікація дій ОСОБА_4 за ч.1 ст. 121 КК України, як нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження небезпечного для життя в момент заподіяння, є правильною.

          Відповідно до ч.1 ст. 69 КК України за наявності кількох обставин, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи винного суд, умотивувавши своє рішення, може призначити основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті Особливої частини КК.

          Як вбачається, при призначенні засудженій покарання, суд першої інстанції врахував характер і ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу ОСОБА_4, яка раніше не судима , характеризується в основному позитивно, прийняв до уваги декілька обставин, що пом’якшують її покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину. Зокрема, що ОСОБА_4 лише 16 років і вона є неповнолітньою, сама з’явилася в органи міліції із явкою з повинною, активно сприяла розкриттю злочину, збитки потерпілий відшкодовані.

          Суд врахував також недостатній життєвий досвід засудженої, відсутність належного контролю з боку батьків,  у зв’язку з чим колегія суддів вважає, що місцевий суд обґрунтовано призначив засудженій покарання у відповідності з вимогами ст. 69 КК України, нижче від найнижчої межі, чим передбачено санкцією ч.1 ст. 121 КК України.

          Разом з тим, з вироку вбачається, що суд першої інстанції при призначенні покарання ОСОБА_4 не в повній мірі врахував всі пом’якшуючі її вину обставини, зокрема ті, що склалися у сім’ї засудженої та в подальшому вплинули на її поведінку.  

          Так,  мати засудженої  тяжко хворіє і перебуває на лікуванні у фтизіатричній лікарні, є інвалідом 2-ї групи; між її батьком та потерпілою виникли позашлюбні стосунки і вони проживають разом;  батько відібрав у засудженої мобільний телефон та комп’ютер, які в подальшому віддав у користування потерпілій ОСОБА_3, в зв’язку з чим між потерпілою та ОСОБА_4  виник конфлікт і остання вимагала перестати руйнувати їх сім'ю.  

          Відповідно акту  амбулаторної судово – психіатричної експертизи, ОСОБА_4 має виражену емоційну нестійкість ( а.с. 53), в даний час потребує лікування.

          Також судом не враховано, що засуджена, незважаючи на недостає піклування з боку батьків навчається, посередньо характеризується, про недоцільність ізоляції її від суспільства наголошували допитані судом представник сектору кримінальної міліції у справах дітей та представник органу опіки і піклування.

          Враховуючи вищевикладене, з врахуванням всіх пом’якшуючих обставин, відповідно до вимог ст. 104 КК України, колегія суддів вважає, що  засуджена ОСОБА_4 може виправитись без відбування призначеного покарання, у зв’язку з чим можливо звільнити її від відбування покарання з випробуванням на певний строк.

          Відповідно до п.3 ст. 373 КПК України, апеляційний суд змінює вирок у випадку зменшення сум, які підлягають стягненню, або збільшення цих сум, якщо таке збільшення не впливає на обсяг обвинувачення і кваліфікацію злочину.

          Місцевий суд, позов Миргородського міжрайонного прокурора до неповнолітньої ОСОБА_4 в інтересах   Миргородського    районного


фінансового відділу про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої в сумі 808 грн. 57 коп., залишив без розгляду, що не позбавляє прокурора звернутись повторно до суду з аналогічним позовом в порядку цивільного судочинства. Позов в кримінальній справі не розглядався, а тому апеляційна інстанція позбавлена можливості як внести до неіснуючого рішення зміни, так і скасувати його.

          

          На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів –

                                                  У Х В А Л И Л А :

          

          Апеляцією  заступника Миргородського міжрайонного прокурора з врахуванням внесених змін залишити без задоволення, а апеляції потерпілої ОСОБА_3 та  адвоката ОСОБА_5 в інтересах засудженої ОСОБА_4 задовольнити.

          Вирок Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 7 липня 2011 року  відносно ОСОБА_4 змінити.

          На підставі ст. 104 КК України, ОСОБА_4 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки.

          Згідно ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_4 обов’язок повідомляти кримінально – виконавчу інспекцію про зміну місця свого проживання та навчання.

          Запобіжний захід ОСОБА_4 змінити на підписку про невиїзд, звільнивши її з під – варти в залі суду негайно.

          В іншій частині вирок суду залишити без зміни.

                                                  С У Д Д І :


Головуючий:   С. П. Мілаш


        

         Судді:


































                                                                                                                        

          Копія

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація