Судове рішення #20807306


Справа №22-ц-6470/11Головуючий у І інстанціїКарпович В. Д.

Категорія45Доповідач у 2 інстанції Кашперська

03.01.2012


УХВАЛА

Іменем України

06 грудня 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:

головуючого судді              Яворського М.А.,

суддів                                        Кашперської Т.Ц., Фінагєєва В.О.,

за участю секретаря            Дрозд О.С.,           

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду Київської області цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Яготинського районного суду Київської області від 18 жовтня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,  

заслухавши доповідь судді, перевіривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів, -

в с т а н о в и л а :

          

ОСОБА_3 30 вересня 2011 року звернулася до суду із позовом про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, посилаючись на те, що 04 серпня 1990 року зареєструвала шлюб із відповідачем, від даного шлюбу має дочку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є студенткою Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та навчається на контрактній основі, в зв’язку із чим потребує матеріальної допомоги. Відповідач ОСОБА_4 працює водієм в ВАТ «Яготинське АТП-13251»та має можливість надавати грошову допомогу грошову допомогу на утримання повнолітньої дитини. На підставі вищевикладеного позивач просила стягнути із відповідача на її користь аліменти на утримання дочки в розмірі Ѕ частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи з дня подання заяви і до досягнення дочкою 23-річного віку.

Рішенням Яготинського районного суду Київської області від 18 жовтня 2011 року позов ОСОБА_3 задоволено частково, стягнуто із ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання дочки в розмірі 1/3 частини його доходу щомісячно до досягнення дитиною 23 років, в разі припинення навчання утримання аліментів припиняється; стягнуто із відповідача в дохід держави державне мито в розмірі 51 грн.

Позивач ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, що мають значення для справи, які суд вважав встановленими, просить змінити рішення Яготинського районного суду Київської області від 18 жовтня 2011 року, задовольнивши позов в повному обсязі.

  Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

Задовольняючи частково позов про стягнення аліментів, суд першої інстанції виходив з того, що позивач та відповідач є батьками ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року, яка на даний час перебуває на утриманні позивача; з 01.09.2010 року ОСОБА_5 є студенткою денної форми навчання фармацевтичного факультету Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, в зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги, а тому відповідач зобов’язаний надавати позивачу ОСОБА_3 матеріальну допомогу на утримання повнолітньої дочки на час її навчання до досягнення двадцяти трьох років у визначеному судом розмірі.

Колегія суддів погоджується із вказаними висновками, так як вони є обґрунтованими,  відповідають обставинам справи і вимогам закону.

Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.  Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання

Відповідно до вимог ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; а також інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Із матеріалів справи колегія суддів вбачає, що сторони по справі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 перебували в зареєстрованому шлюбі із 04.08.1990 року, шлюб між сторонами розірвано 02.12.1997 року; сторони є батьками ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а. с. 17, 19).

ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, є студенткою другого курсу денної форми навчання фармацевтичного факультету Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, в зв’язку із чим потребує матеріальної допомоги на утримання (а. с. 7 –9, 11).

Відповідач ОСОБА_4 не надає матеріальної допомоги на утримання повнолітньої дочки, яка продовжує навчання, разом із тим є працездатним та може надавати матеріальну допомогу на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання.

Встановивши вказані обставини, суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про необхідність стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, визначивши розмір аліментів в розмірі 1/3 частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача на утримання повнолітньої дитини.

Доводи апеляційної скарги про те, що судом при визначенні розміру аліментів не враховано стану здоров’я повнолітньої дочки і матеріального стану позивача та відповідача, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки суд першої інстанції при визначенні розміру аліментів врахував всі обставини справи та дав їм належну оцінку, врахував стан здоров’я та матеріальне становище як дитини, так і платника аліментів, наявність у платника аліментів інших утриманців, про що і зазначено в рішенні.

Висновки суду першої інстанції щодо розміру аліментів на утримання повнолітньої дитини відповідають вимогам закону, підтверджуються матеріалами справи, підстав для зміни розміру аліментів колегія суддів не вбачає.

Інші доводи апеляційної скарги не ґрунтується на доказах та законі і не спростовують висновків суду першої інстанції.

Згідно ст. 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення суду першої інстанції без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції відповідає обставинам справи, ухвалене з дотриманням норм матеріального і процесуального права і не може бути змінене з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.

Рішення Яготинського районного суду Київської області від 18 жовтня 2011 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення.

  Ухвала апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з моменту її проголошення.


Головуючий:                                                            Яворський М.А.

           

Судді:                                                                        Фінагєєв В.О.,

                                                                                                       Кашперська Т.Ц.   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація