АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-3034/11 Головуючий по 1-й інстанції Сорока К.М.
Суддя-доповідач: Пилипчук Л. І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2011 року м.Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області у складі:
головуючого : судді Пилипчук Л.І.,
суддів : Кривчун Т.О., Обідіної О.І.,
при секретарі: Ткаченко Т.І.,
за участю: прокурора Бондаренка А.Г., позивачки ОСОБА_2, представника Головного управління охорони здоров»я - Безпалько Т.В., представника ГУДК –Шелудько В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 02 серпня 2011 року
по справі за позовом ОСОБА_2 до головного управління охорони здоров»я Полтавської обласної державної адміністрації та Міністерства охорони здоров»я України про відшкодування моральної шкоди,-
в с т а н о в и л а:
У серпні 2010 року ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до Головного управління охорони здоров»я Полтавської ОДА та Міністерства охорони здоров»я України про стягнення моральної шкоди, завданої бездіяльністю відповідачів при розгляді її звернень щодо порушення трудових прав та невиплати заробітної плати.
Рішенням Октябрського районного суду м.Полтави від 02 серпня 2011 року в задоволенні позову ОСОБА_2 про стягнення моральної шкоди відмовлено за безпідставністю позовних вимог.
п з»ясування обставин справи, на порушення норм матеріального та процесуального права, прохала рішення скасувати та ухвалити нове про задоволення позову.
Заслухавши доповідь судді, пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги з наступних підстав.
Згідно ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про звернення громадян»громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об»єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов»язків із зауваженнями , скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 27.04.2010р. ОСОБА_2 звернулася до Головного управління охорони здоров»я в Полтавській області. У своєму зверненні посилалася на невиплату їй заробітної плати: відповідно до приписів Територіальної державної інспекції праці в Полтавській області; відповідно до трьох довідок Головного управління охорони здорво»я в Полтавській обалсті від 21.08.2004р., 30.08.2004р., 23.08.2007р.; відповідно до рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 27.05.1997р.
Вказане звернення Головним управління охорони здоров»я розглянуто та про результати розгляду повідомлено заявника 18.05.2010р. (а.с.81) Крім того, обставини, викладені ОСОБА_2 у зверненні від 27.04.2010р., - були предметом неодноразових її звернень та розгляду в період 2004 - 2010р.р., за результатами яких ГУОЗ повідомляло їй про відсутність заборгованості по заробітній платі./а.с.86-107/
Звернення ОСОБА_2 від 19.09.2009р. до Міністерства охорони здоров»я Украни з приводу невиплати їй заробітної плати останнім розглянуто та надана відповідь в листі від 27.05.2009р.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи , керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об»єднань громадян, до повновжень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов»язані об»єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Встановивши викладені фактичні обставини, районний суд дійшов обгрунтованого висновку про дотримання Головним управлінням охорони здоров»я Полтавської облдержадміністрації та Міністерством охорони здоров»я України вимог Закону України «Про звернення громадян»при розгляді вказаних звернень, про відсутність з їх боку порушень прав позивачки та відсутність моральної шкоди, про яку зазначає позивачка.
Позиваючись до відповідачів, ОСОБА_2 фактично не погоджуюється з результатами розгляду її звернень. Однак така незгода не дає підстав для висновку про порушення відповідачами при розгляді звернень позивачки вимог Закону України «Про звернення громадян»та не є підставою для стягнення моральної шкоди.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновків районного суду. Рішення місцевого суду постановлено на підставі повного з»ясування обставин, з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому колегія суддів залишає рішення без змін та відхиляє апеляційну скаргу.
Керуючись ст.ст.303, 307, 308, 314,315, 317 ЦПК України, колегія суддів,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 –відхилити.
Рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 02 серпня 2011 року –залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом 20 днів до Вищого спеціалізованого суду України з розляду цивільних і кримінальних справ.
СУДДІ: підписи
ЗГІДНО:
Суддя апеляційного суду
Полтавської області Л.І. Пилипчук