- Захисник: Сокирко Володимир Михайлович
- обвинувачений: Ніколайчик Микола Костянтинович
- Прокурор: Наталія Шевченко
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 296/5720/25
1-кп/296/654/25
Вирок
Іменем України
30 травня 2025 року м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025065640000066 від 15.04.2025 р. за обвинуваченням
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Дашів, Іллінецького району, Вінницької області, українця, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , із середньою освітою, неодруженого, тимчасово не працевлаштованого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
14.04.2025 близько 21 год. 00 хв., ОСОБА_3 , перебуваючи поблизу будинку № 1 по вул. Івана Гонти, що у м. Житомир, на відкритій ділянці місцевості знайшов зіп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору.
Усвідомлюючи, що дана речовина є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл- пентан-1-он) у ОСОБА_3 , виник умисел, направлений на незаконне придбання та зберігання психотропної речовини без мети її збуту.
Реалізуючи свій умисел, направлений на незаконне придбання психотропної речовини, обіг якої заборонено, ОСОБА_3 , підняв із землі зіп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору та продовжуючи реалізацію свого умислу, направленого на незаконне зберігання без мети її збуту, поклав зіп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору до лівої кишені жилетки в яку був одягнений, та переносив її невстановленими вулицями міста Житомира, таким чином незаконно зберігав психотропну речовину при собі без мети збуту.
В подальшому, 15.04.2025 року близько 04 год. 08 хв., за адресою: вул. Жуйка, буд. 5, що у м. Житомир, в ОСОБА_3 виявлено та в подальшому вилучено зіп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору, що відповідно до висновку експерта містить психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл- пентан-1-он), масою - 0,1838 г.
ОСОБА_3 23 травня 2025 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.
Прокурор направила до суду обвинувальний акт з клопотанням про його розгляд у спрощеному порядку без проведення судового розгляду у судовому засіданні в порядку ст.302 КПК України.
Відповідно до положень ст.12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.309 КК України, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_3 , є кримінальним проступком.
Положеннями ст.381 КПК України визначено, що суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акту за його відсутності.
До обвинувального акту з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні прокурором ОСОБА_4 додані:
- письмова заява обвинуваченого ОСОБА_3 , складена в присутності захисника ОСОБА_5 , щодо беззаперечного визнання своєї винуватості у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, згода із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з ч.2 ст.302 КПК України та згода на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні;
- матеріали досудового розслідування в 1 томі на 62 арк., в тому числі документи, що засвідчують беззаперечне визнання обвинуваченим своєї винуватості.
Отже, учасникам судового провадження роз`яснено зміст встановлених досудовим розслідуванням обставин, а також те, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному порядку, вони будуть позбавлені права оскаржувати вирок в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.
Вивчивши обвинувальний акт, додані до нього матеріали, суд ухвалює вирок.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про доведеність вини обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні даного кримінального правопорушення (проступку) за встановлених органом досудового розслідування обставин, які не оспорюються учасниками судового провадження, та його умисні дії кваліфікує за ч.1 ст.309 КК України, як умисні дії, які виразились у незаконному придбанні та зберіганні психотропної речовини, без мети збуту.
Обираючи вид та міру покарання, суд враховує особу обвинуваченого та обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання. Так, обтяжуючих покарання обвинуваченого обставин судом не встановлено. В якості пом`якшуючих обставин суд встановлює: щире каяття.
Крім того, суд також враховує і те, що ОСОБА_3 раніше не судимий; на обліку в лікарів психіатра та нарколога не перебуває; на даний час не працює; на утриманні неповнолітніх дітей не має.
При цьому судом також враховуються приписи закону про те, що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами, а також те, що призначене судом покарання буде необхідне й достатнє для виправлення ОСОБА_3 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Запобіжний захід не обирався.
Долю речових доказів вирішити на підставі статті 100 КПК України.
Керуючись ст.ст. 100, 302, 368, 369, 374, 381, 382, 394 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Визнати ОСОБА_3 винуватим у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначити йому покарання у виді пробаційного нагляду строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців.
На підставі ч. 2 ст. 59-1 КК України встановити обвинуваченому ОСОБА_3 такі обов`язки:
1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;
3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави 2228 грн. 50 коп. процесуальних витрат на проведення експертизи.
Речові докази по справі:
– особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP, масою 0,1838 г – знищити.
Вирок може бути оскаржений до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом тридцяти днів з дня отримання його копії, з урахуванням особливостей, передбачених статтею 394 КПК України.
Вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати прокурору, засудженому та його захиснику.
Головуючий суддя ОСОБА_6
- Номер: 1-кп/296/654/25
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 296/5720/25
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Покатілов О.Б.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.05.2025
- Дата етапу: 26.05.2025
- Номер: 1-кп/296/654/25
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 296/5720/25
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Покатілов О.Б.
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.05.2025
- Дата етапу: 30.05.2025