Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2083069084

УХВАЛА

(про закриття підготовчого провадження

та призначення справи до судового розгляду по суті)

Справа № 348/644/25


28 травня 2025 року м. Надвірна


Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області у складі головуючого судді Валігурського Г.Ю., при секретарі судового засідання Клекот Л.М., за відсутності учасників справи, провівши відкрите підготовче засідання у залі суду у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Заболотівська селищна рада Коломийського району Івано-Франківської області, про позбавлення батьківських прав,


в с т а н о в и в:


До Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 , яким позивач просить позбавити відповідача батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками дочки ОСОБА_3 . Відповідач не піклується про дитину, не проявляє заінтересованості в її подальшій долі, не цікавиться успіхами дочки, станом здоров`я, не піклується про фізичний та духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, не забезпечує необхідного харчування, медичного, догляду, лікування дитини, не спілкується з нею, не виявляє інтересу до її внутрішнього світу, не створює умов для отримання дитиною освіти.

Ухвалою від 20.03.2025 Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області відкрив провадження у справі, постановив справу розглядати в загальному позовному провадженні, призначив підготовче засідання на 09.04.2025. Також вказаною ухвалою суд зобов`язав Заболотівську селищну раду надати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору.

У зв`язку з неподанням до підготовчого засідання висновку органу опіки та піклування щодо розв`язання спору, підготовче засідання відкладено на 07.05.2025, а подальшому на 28.05.2025.

Представником позивача подана заява про проведення підготовчого засідання без участі позивача та його представника, у якій вона також просить закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду.

Відповідач належним чином повідомлений про дату час та місце підготовчого засідання шляхом направлення на його адресу, зареєстровану у встановленому законом порядку, і яка підтверджується відповіддю № 1211279 від 19.03.2025 з Єдиного державного демографічного реєстру, ухвали про відкриття провадження у справі, судової повістки та копії позовної заяви з додатками. Рекомендовані листи 0610240773336 та 0610245439604 повернулися до суду органом поштового зв`язку з довідкою, у якій вказано причини повернення - «адресат відсутній за вказаною адресою».

Згідно з п. 2 ч. 7 ст. 128 ЦПК України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

Відповідно до п. 4, ч. 8 ЦПК України днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

За вказаних обставин відповідач вважається повідомлений належним чином про дату час та місце підготовчого засідання.

У зв`язку з цим, на підставі ч. 1 ст. 223, п. 1 ч. 3 ст. 223 ЦПК України, неявка відповідача, якого належним чином повідомлено про дату, час і місце підготовчого засідання, не перешкоджає проведенню цього засідання.

Третьою особою подана заява про розгляд справи без участі її представника. До заяви додано висновок органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 стосовно малолітньої дитини ОСОБА_3 .

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось через неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.

Заяв про уточнень позовних вимог та інших заяв і клопотань від позивача не надходило.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Питання про виклик у судове засідання свідків суд вирішує у підготовчому засіданні (п. 8 ч. 2 ст. 197 ЦПК України).

Враховуючи, що вік дитини дозволяє їй усвідомлювати обставини щодо стосунків з батьком, суд вважає за необхідне допитати ОСОБА_3 у якості свідка.

Згідно з ч. 1 ст. 232 ЦПК України допит малолітніх свідків і, за розсудом суду, неповнолітніх свідків проводиться в присутності батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, якщо вони не заінтересовані у справі, або представників органів опіки та піклування, а також служби у справах дітей.

Мати дитини є позивачем, а тому вона заінтересована у справі.

У зв`язку з цим на підставі ч. 1 ст. 232 ЦПК України допит малолітньої дитини має бути проведений в присутності представників органу опіки та піклування Надвірнянської міської ради та служби у справа дітей вказаного органу місцевого самоврядування.

Згідно з п. 15 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

Відповідно до ч. 2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Суд, вчинивши дії та з`ясувавши питання, що визначені ч. 2 ст. 197 ЦПК України, вважає, що є підстави для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись статтями 189, 196-198, 200 ЦПК України, суд


п о с т а н о в и в:


Підготовче провадження закрити та призначити справу до судового розгляду по суті на 09 годину 00 хвилин 18 червня 2025 року в приміщенні Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області.

Викликати для допиту в якості свідка малолітню дитину ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ).

Зобов`язати Надвірнянську міську раду забезпечити присутність під час допиту малолітнього свідка представника органу опіки та піклування і служби у справах дітей.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).


Суддя Валігурський Г.Ю.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація