ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"26" жовтня 2006 р. Справа № 15/275-АП-06
Господарський суд Херсонської області у складі судді Клепай З.В. при секретарі О.С.Бєловій, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Херсонської міської Ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Система аптек Крок"
про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки
за участю представників сторін:
від позивача: Ремига М.Л. - гол. спеціаліст юр. відділу, доруч. № 09-69-21 від 28.08.06р.
від відповідача: не прибули
Херсонська міська рада звернулась з позовом до суду, в якому просить зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Система аптек Крок" звільнити самовільно зайняту земельну ділянку загальною площею 112кв.м., яка розташована за адресою м. Херсон, вул. Маяковського, 9 біля аптеки №8.
Відповідач, повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, не з'явився, причини неприбуття в засідання не повідомив, тому на підставі ч.2 ст.128 КАСУ України справа розглядається за відсутності відповідача.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши представника позивача, суд-
в с т а н о в и в:
В ході перевірки дотримання вимог земельного законодавства 07.06.2006р. державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель за адресою вул. Маяковського, 9 встановлено, самовільне зайняття земельної ділянки біля аптеки № 8 ТОВ „Система аптек Крок", що є порушенням ст.125, 126 Земельного кодексу України, про що складено відповідний акт від 07.06.2006р.(припис від 07.06.2006р.) Площа самовільно зайнятої земельної ділянки складає 112кв.м. Вказана ділянка зайнята за рахунок земель запасу Херсонської міської ради.
Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
07.06.2006р. директор ТОВ „Система аптек Крок" отримав припис на усунення порушення.
Під час повторних перевірок (акт від 10.07.2006р) встановлено, що порушення земельного законодавства - самовільне використання земельної ділянки, не усунуто, не виконано вимоги припису від 07.06.2006р. №005931, тобто не звільнено самовільно зайняту ділянку площею 112кв.м. Документи на право користування землею не оформлено.
10.07.2006р. директору ТОВ „Система аптек Крок" Попову І.В. видано повторний припис від 10.07.2006р., який відповідачем також не виконано.
Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України право постійного користування на ділянку виникає після одержання її власником або користувачем або посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою та його державної реєстрації.
Оскільки відповідач використовує земельну ділянку, що розташована в межах м. Херсона, то користування земельною ділянкою можна розпочинати, оформивши вказані підстави у Херсонській міській раді, що ним не зроблено.
Згідно з ст.1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" самовільне зайняття земельної ділянки визначається як будь-які дії особи, які свідчать про фактичне використання не наданої їй земельної ділянки чи намір використовувати земельну ділянку до встановлення її меж у натурі (на місцевості), до одержання документа, що посвідчує право на неї, та до його державної реєстрації.
Ст.212 Земельного кодексу України передбачає, що самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам без відшкодування затрат, понесених під час незаконного користування ними, приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи внесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.
Позивач також просить віднести на відповідача здійснені судові витрати.
Відповідно до п.4ст.94 КАСУ, якщо позивач є суб'єктом владних повноважень, а відповідач фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких умов позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись п.4 ст.94, ст.158, 160, 161 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд-
постановив:
1.Позов задовольнити у повному обсязі.
2.Зобов'язати ТОВ "Система аптек "Крок", м. Херсон, вул. Червонофлотська, 20, код ЗКПО 04059958 звільнити самовільно зайняту ділянку загальною площею 112к.м, яка знаходиться за адресою м. Херсон, вул. Маяковського, 9 біля аптеки №8.
3.Постанову надіслати сторонам по справі.
Постанова набирає законної сили з 11.11.06.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя З.В. Клепай