Справа № 2-1557/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Ковель 21 серпня 2007 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
під головуванням судді Денісова В.П.,
за участю секретаря Карпюка А.В.,
відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді в м. Ковелі цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Волиньобленерго" в особі Ковельської філії Відкритого акціонерного товариства "Волиньобленерго" до ОСОБА_1 про стягнення збитків, -
встановив:
Ковельська філія ВАТ "Волиньобленерго" звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення 18232 грн. 63 коп.3битків, заподіяних за порушення правил користування електроенергією. На обґрунтування вимог покликаються на те, що при черговому обході в житловому буд. АДРЕСА_1, в якій проживає відповідач по справі ОСОБА_1, виявлено приховану проводку по якій проводилось використання електричної енергії без обліку. По даному факту представниками ВАТ "Волиньобленерго" складено акт про порушення Правил користування електроенергією НОМЕР_1 від 08.06.2006 року. На підставі вказаного акту, відповідно до п. 53 "Правил користування електричною енергією для населення", у присутності відповідача, комісією Ковельської філії ВАТ "Волиньобленерго" з розгляду актів про порушення ПКЕЕ проведено нарахування збитків в межах терміну позовної давності і вказана сума склала 17289 грн. 26 коп. Крім того, 25.10.2006 року представниками ВАТ "Волиньобленерго" в житловому буд. АДРЕСА_1, в якій проживає відповідач по справі ОСОБА_1 було виявлено факт використання електричної енергії без обліку, шляхом підключення кабелю до вводу на горищі, про що було складено акт порушення Правил користування електроенергією НОМЕР_2 і 27.10.2006 року він був розглянутий на комісії Ковельської філії ВАТ «Волиньобленерго» з розгляду актів порушення ПКЕЕ, яка провела нарахування збитків від порушення ПКЕЕ на суму 943 грн. 37 коп.3а термін 139 діб від дати відключення електроустановки ( згідно акту НОМЕР_1 від 08.06.2006 року ). Просить стягнути з відповідача заподіяні збитки нараховані по актах НОМЕР_1 та НОМЕР_2, та судові витрати понесені при подачі даної позовної заяви.
У відкрите судове засіданні при попередньому розгляді представник позивача не з»явився, подав суду письмову заяву з якої вбачається, що справу прохає слухати у його відсутності, позов підтримує у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_1 у відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді позов визнав повністю, суду пояснив, що дійсно ним була під»єднана прихована проводка для використання електроенергії. Додав, що звернувся до ВАТ «Волиньобленерго» про встановлення лічильника.
Суд, заслухавши пояснення, відповідача, з'ясувавши обставини справи, приходить до
Суд, заслухавши пояснення, відповідача, з'ясувавши обставини справи, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
З копії акту НОМЕР_1 від 08.06.2006 року вбачається, що в присутності відповідача ОСОБА_1 вАДРЕСА_1 була виявлена прихована проводка використання електроенергії без обліку. Враховуючи величини потужності, комісією з розгляду актів про порушення ПКЕЕ Ковельської філії ВАТ «Волиньобленерго» нараховано збитки на суму 17289 грн. 26 коп.
З копії акту НОМЕР_2 від 25.10.2006 року вбачається, що в присутності відповідача ОСОБА_1 вАДРЕСА_1 була виявлена прихована проводка використання електроенергії без обліку, навантаження підключене напряму через ввід на горищі. Враховуючи величини потужності, комісією з розгляду актів про порушення ПКЕЕ Ковельської філії ВАТ «Волиньобленерго», нараховано збитки на суму 943 грн. 37 коп.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України " Про електроенергетику" споживач несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною та тепловою енергією.
Пунктом 48 "Правил користування електричною енергією для населення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року, передбачено, що поряд з іншими підставами, споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
У відповідності до п.38 вказаних Правил енергопостачальник зобов'язаний проводити не менше як один раз на шість місяців контрольне знімання показань приладів обліку у споживачів відповідно до затверджених графіків. Згідно п.53 даних Правил розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань.
Відповідно до п.3.3 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05. 2006 року № 562, у разі виявлення у споживача самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або проводів до електричної мережі поза засобами обліку електричної енергії, якщо самовільне підключення було здійснено таким чином, що представники енергопостачальника могли виявити його при проведенні контрольного огляду засобу обліку, - розрахунок вартості необлікованої електричної енергії здійснюється за кількістю днів з дня останнього контрольного огляду засобу обліку до дня усунення порушення; якщо вказане здійснено таким чином, що виявити таке підключення представили постачальника електричної енергії під час проведення контрольного огляду засобу обліку не мали можливості, то перерахунок провадиться з дати останньої технічної перевірки або допуску електроустановки споживача в експлуатацію ( у разі, якщо технічний огляд у період з дати допуску електроустановки споживача в експлуатацію до дати виявлення порушення не проводився), але не більше ніж за три роки.
Отже, позов в частині стягненя заборгованості підставний та підлягає до повного
задоволення
Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони усі понесені нею і документально підтверджені судові витрати, отже, сума сплаченого при подачі позову судового збору в розмірі 51 грн. та витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в розмірі ЗО грн., - підлягає стягненню в користь позивача з відповідача.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України на підставі ст. 1193 ЦК України, ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", відповідно до "Правил користування електричною енергією для населення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року, Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 року № 562, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Ковельської філії ВАТ "Волиньобленерго" / м. Ковель, вул. Грушевського, 56, р/р 26008301301 в Ковельському відділенні Ощадбанку № 6303 МФО 303945, код ЄДРПОУ 00131512/ - 18232 ( вісімнадцять тисяч двісті тридцять дві ) гривні 63 копійки збитків, заподіяних за порушення правил користування електроенергією та судові витрати по справі, а всього 18313 (вісімнадцять тисяч триста тринадцять) гривень 63 копійки.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви - протягом строку, встановленого для подання заяви про апеляційне оскарження.