Судове рішення #2090051
Справа № 22 - 497 \07

Справа № 22 - 497 \07                               Головуючий у 1 інстанції  Богуславська І. А.

Категорія 36                                                                                 Доповідач Кучерява В. Ф.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2007 року. Колегія суддів судової палати у цивільних справах Донецького апеляційного суду у складі:

Головуючого Баркової Л. Л.

Суддів Кучерявої В. Ф. Трушкова М. М.

«При секретарі Жило І. А                                                                                      {

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Маріуполі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 гїро стягнення аліментів на період навчання за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення . Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 10 квітня 2007 року

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 10 квітня 2007 року позовні вимоги ОСОБА_1. задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_1. аліменти щомісяця в розмірі 1\6 частини всіх видів його заробітку , але не менш 30 % прожиткового мінімуму, починаючи з 23.03.2006 року до закінчення навчання по 30.06.2007 року. В іншій частині позову відмовлено.

З рішенням суду не згодний ОСОБА_1, який просить рішення суду змінити, стягнути на його користь з відповідача аліменти у розмірі 1\4 частини із усіх видів заробітку відповідача, посилаючись на те, що суд неповно вияснив обставини справи.

Заслухавши суддю - доповідача, пояснення апелянта та його представника, які просили задовольнити його апеляційну скаргу, заперечення відповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, їм та наданим доказам дав правильну оцінку і прийшов до обгрунтованного висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача.

У відповідності із ст. 199, 200 СК України якщо повнолітній син продовжує навчання і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Суд визначає розмір аліментів на утримання у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

 

Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають суттєве значення.

Вирішуючи питання про стягнення аліментів на користь позивача у розмірі 1\6 частини доходів відповідача, суд врахував матеріальний стан як позивача, так і відповідача, те, що відповідач має на утриманні неповнолітню дитину, не працює, має стару матір, яка часто хворіє.

Посилання на те, що відповідач уклав договір кредиту і тому має кошти для

уплати аліментів на користь позивача, не можуть бути прийняті до уваги, оскільки

кредитний договір було укладено ЗО вересня 2005 року, на той час відповідач працював, а

позивач звернувся до суду з позовом 23 березня 2006 року. Доказів того, що відповідач

має високий і стабільний заробіток, тому що займається перевозкою пасажирів, суду не

надано.                                                                                                                 І f

Колегія суддів Вважає, що рішення суду відповідає нормам матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст.303,307,308 ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 10 квітня 2007 .року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація