УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2007 року Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Донецької області у складі:
головуючого Меленчука B.C.
суддів Лупінової Л.М., Рибака В.Й.
з участю прокурора Павленка В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі матеріал за апеляцією обвинуваченого ОСОБА_1. на постанову Приморського районного суду міста Маріуполя від 28 грудня 2006 року
ВСТАНОВИЛА:
Заявник ОСОБА_1 15 листопада 2006 року звернувся до Приморського районного суду зі скаргою на постанову заступника Маріупольського транспортного прокурора від 29 серпня 2005 року про відмову у порушенні кримінальної справи відносно слідчого СВ лінійного відділу на станції Волноваха Донецької області ОСОБА_2, як необґрунтоване.
Постановою Приморського районного суду міста Маріуполя від 28 грудня 2006 року у задоволенні скарги заявника ОСОБА_1. було відмовлено на підставі того, що заступник транспортного прокурора повно, всебічно і об'єктивно розглянув скаргу, прийнявши законне та обгрунтоване рішення відповідно до положень статей 94,97 та 99 КПК України.
Не погоджуючись з судовим рішенням, заявник ОСОБА_1 подав апеляцію, посилаючись на те, що при розгляді його скарги на постанову заступника прокурора у суді першої інстанції, його у судове засідання не запросили і розглянули її в його відсутність, оскільки знаходячись у місцях позбавлення волі, не мав можливості самостійно прибути у судове засідання, чим порушено його право на захист і участь у судовому засіданні, розглядаючи скаргу, суд першої інстанції не урахував його думку і твердження.
Крім того, вважає, що рішення за його заявою про притягнення слідчого до кримінальної відповідальності вирішене не уповноваженою на це особою.
Заслухавши доповідача, міркування прокурора про безпідставність заявленого клопотання, перевіривши матеріали судової справи і, обговоривши доводи апеляції заявника ОСОБА_1., колегія суддів вважає, що його апеляція підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів судової справи, суд першої інстанції стисло і вкрай поверхово розглянув скаргу заявника, обмежившись лише тим, що заступник прокурора повно, всебічно і об'єктивно перевірив доводи скарг й прийняв законне і обгрунтоване рішення.
При цьому, суд першої інстанції не відповів на усі доводи і твердження, викладені заявником у скарзі.
Законно І обгрунтовано заявник ОСОБА_1 посилається на те, що його скарга роз-
глянута у його відсутність.
Спрага № 11-289/2007 Головуючий у Гшстанцй Кирьякої П.І.
Категорія 236-1 КПК України Доповідач Меяенчук В.С
Відповідно до вимог процесуального закону, суд повинен належним чином повідомити усіх учасників про час і місце розгляду справи, але їх неявка не перешкоджає розгляду справи.
Як вбачається з матеріалів справи, заявник ОСОБА_1 відбуває кримінальне покарання у місцях позбавлення волі, знаходячись під вартою і не міг самостійно прибути у судове засідання, дати пояснення і підтримати та обгрунтувати їх.
При таких обставинах, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції порушено право заявника повноцінно скористуватися своїми правами на захист та участь у судовому засіданні, тому судове рішення підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд.
Крім того, на думку колегії суддів, заявник ОСОБА_1 законно і обґрунтовано посилається на те, що рішення про відмову у порушенні кримінальної справи, прийняте не уповноваженою процесуальним законом, особою.
При новому розгляді справи необхідно урахувати викладене, ретельно розглянути доводи і твердження, викладені у скарзі, по результатах чого зробити обґрунтований й законний висновок та прийняти рішення по суті скарги.
Керуючись статтями 362,365,366 КПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляцію заявника ОСОБА_1. задовольнити, а постанову Приморського районного суду міста Маріуполя від 28 грудня 2006 року про залишення скарги ОСОБА_1 на постанову заступника прокурора Маріупольського транспортного прокурора від 29 серпня 2005 року про відмову у порушенні кримінальної справи відносно слідчого ОСОБА_2. скасувати, а справу надіслати на новий судовий розгляд у той же ж суд, в іншому складі суду.