- Представник позивача: Кащій Дарія Ярославівна
- відповідач: Медзин Ігор Миколайович
- позивач: Медзин Іванна Михайлівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №345/2087/25
Провадження № 2/345/1088/2025
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
З А О Ч Н Е
02.06.2025 року м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Онушканича В.В.
з участю секретаря судового засідання Бандури Г.М.,
розглянувши у заочному відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в:
Позивачка звернулася до суду з вищенаведеним позовом, посилаючись на те, що з відповідачем одружились 15.09.2001 року, шлюб зареєстрований у відділі реєстрації актів громадянського стану Калуського міського управління юстиції Івано-Франківській області, актовий запис №358. Від спільного проживання у шлюбі в них народилося двоє дітей, які на даний час досягли повноліття.
Позивачка зазначає, що подружнє життя у них з відповідачем не склалася, з 2019 року сторони разом не проживають, шлюбні відносини фактично припинилися, а їх шлюб носить формальний характер. У позивачки та відповідача також різні погляди на життя, різні характери, через це між ними часто виникали сварки та непорозуміння, емоційного зв`язку та взаєморозуміння не було. Останні 6 років відповідач фактично не проживає з позивачкою, де він знаходиться зараз, їй невідомо. Тому позивачка просить шлюб розірвати.
Представник позивача подала заяву про розгляд справи без її участі. Позов підтримує та просить суд його задоволити, не заперечує щодо заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з`явився з невідомих для суду причин. Про час та місце розгляду відповідач справи повідомлявся шляхом розміщення оголошення про виклик на офіційному веб-порталі судової влади України, оскільки суду не відома зареєстрована адреса місця проживання відповідача (а.с. 14, 16). З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи. За таких обставин суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони 15.09.2001 року зареєстрували шлюб у відділі реєстрації актів громадянського стану Калуського міського управління юстиції Івано-Франківської області, актовий запис № 358, що підтверджується свідоцтвом про шлюб (а.с.6).
Від спільного проживання у шлюбі в сторін народилося двоє дітей: дочка ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 7, 8), які на даний час досягли повноліття.
Згідно із ч.2 ст. 104 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення.
Судом встановлено, що за час спільного проживання сторони не змогли створити міцної сім`ї, що призвело до того, що сторони втратили почуття поваги та любові один до одного.
Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (ст. 24 Сімейного кодексу України).
Дружина та чоловік зобов`язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім`ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім`ї за свою поведінку в ній (ст. 55 Сімейного кодексу України).
Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом (ч.ч. 3, 4 ст. 56 Сімейного кодексу України).
Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності суд вважає, що шлюб між сторонами слід розірвати, оскільки зберегти їх сім`ю на майбутнє неможливо, а подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 55, 56, 110, 112 Сімейного кодексу України, ст.ст. 259, 263-265, 280-282 ЦПК України,
у х в а л и в:
Позов задоволити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , який зареєстрований 15.09.2001 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Калуського міського управління юстиції Івано-Франківської області, актовий запис № 358 – розірвати.
Після розірвання шлюбу прізвище позивачки залишити « ОСОБА_5 ».
За письмовою заявою відповідача заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Інші учасники справи (в тому числі і позивач), а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повний текст судового рішення складено 02.06.2025 року.
Суддя Володимир ОНУШКАНИЧ
- Номер: 2/345/1088/2025
- Опис: розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 345/2087/25
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Онушканич В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.05.2025
- Дата етапу: 06.05.2025
- Номер: 2/345/1088/2025
- Опис: розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 345/2087/25
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Онушканич В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.05.2025
- Дата етапу: 08.05.2025
- Номер: 2/345/1088/2025
- Опис: розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 345/2087/25
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Онушканич В.В.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.05.2025
- Дата етапу: 02.06.2025