Справа № 2007/148/2012 р.
№ 2/2007/64/2012 р.
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху.
«06» лютого 2012 року смт. Великий Бурлук
Суддя Великобурлуцького районного суду Харківської області РИКОВ М.І., перевіривши виконання вимог ст.ст. 119, 120 ЦПК України при поданні позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШЕБЕЛІНСЬКЕ»про визнання договору оренди земельної ділянки не вчиненим,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю (далі ТОВ) «Шебелінське» про визнання договору оренди земельної ділянки не вчиненим.
Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.119 ЦПК України, а саме: позовна заява повинна містити: - ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником; - їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; - виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; - зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину; - наявність підстав для звільнення від доказування; - перелік документів, що додаються до позовної заяви; - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи; - позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. Крім того, згідно ч.1 ст.120 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до вимог постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження по справі до судового розгляду»№ 2 від 12.06.2009 року (далі Пленум), готуючи справу до розгляду, суд повинен визначити: обставини, які мають значення для справи та факти, що підлягають встановленню і покладені в основу вимог і заперечень; характер спірних правовідносин і зміст правової вимоги; матеріальний закон, який регулює спірні правовідносини, сприяти врегулюванню спору до судового розгляду. Крім того, згідно з роз’ясненнями, які містяться у п.7 даного Пленуму, суди мають звертати особливу увагу, зокрема на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Отже, позовна заява не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно п.2 ч.2 ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі.
В позовній заяві адреса позивача вказана не повна, а саме: «Великобурлуцький район с. Катеринівка», що не відповідає п.2 ч.2 ст.119 ЦПК України. В зв’язку з чим, позивачеві необхідно вказати свою повну адресу місце проживання (перебування), а саме: - поштовий індекс, область, вулицю, номер будинку, номери засобів зв'язку.
Крім того, відповідно до п.п.5,6 ч.2 ст.119 ЦПК України позивач має викласти обставини, якими він обґрунтовує вимоги, зазначити докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Що стосується даної позовної заяви, то позивачем у порушення зазначених вимог у позовній заяві не вказано які саме його права, свободи чи інтереси порушуються, не визнаються або оспорюються відповідачем (із доданих документів до позовної заяви вбачається, що позивачем на даний час укладено договір оренди земельної ділянки з іншою юридичною особою, даний договір зареєстрований в ДЗК і ніким не відмінений), не викладено обставин на обґрунтування своїх вимог щодо визнання договору оренди землі не вчиненим. Ці недоліки також потрібно усунути, в позовній заяві необхідно вказати які саме порушуються права, свободи чи інтереси ОСОБА_1, викласти всі обставини, якими вона обґрунтовує свої вимоги, зазначити докази, що підтверджують кожну обставину.
Відповідно до ч. 4 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. В зв’язку з чим, у якості третьої особи по справі на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог позивачем має бути зазначений територіальний орган земельних ресурсів, оскільки останній є органом, що здійснює державну реєстрацію прав власності на земельні ділянки.
Позивачеві також до заяви необхідно додати довідку відділу Держкомзему у Великобурлуцькому районі Харківської області про реєстрацію договору про оренду земельної ділянки, укладеного між позивачем та відповідачем, (або довідку про те, що такий договір не реєструвався), також необхідно додати саму копію цього договору, належним чином посвідчений.
Крім того, назва позову «Про визнання договору оренди землі не вчиненим»суперечить його резолютивній частині, позовні вимоги не конкретизовані: - «визнати договір оренди земельної ділянки, укладений між ОСОБА_1 та ТОВ «Шебелінське»не вчиненим». В зв’язку з чим, позивачеві і в цій частині необхідно уточнити свої вимоги, а саме: - в позовній заяві слід конкретно зазначити який саме договір (із зазначенням дати його укладення, порядкового номеру, тощо) і на яку саме земельну ділянку (місце розташування, розмір в га, кадастровий номер) слід визнати не вчиненим і чому саме не вчиненим. ( При уточнені своїх позовних вимог позивачеві слід враховувати вимоги ст.210 ЦК України, що правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації. Відповідно до ч.3 ст.640 ЦК України договір, який підлягає державній реєстрації, є укладеним з моменту державної реєстрації). Також необхідно позивачеві вказати повну назву відповідача (юридичної особи), його реквізити, як цього вимагає закон.
Крім того, до позовної заяви позивачем додані фотокопії документів, а це не відповідає вимогам ч.1 ст.120 ЦПК України, оскільки даною статтею передбачено, що «позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб», а ні фотокопії. Оскільки ОСОБА_1 посилається як на докази, що підтверджують викладені нею обставини на вищевказані документи, то їй необхідно додати до матеріалів позовної заяви оригінали цих документів, або їх копії, завірені належним чином, як це передбачено п.5.27 розділу 5 «Вимоги до змісту та розташування реквізитів документів»Національного стандарту України - «Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року № 55, «відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23 (посади особи, яка підписала документ, особистого підпису, ініціалів і прізвища).
В зв’язку з чим, ОСОБА_1 необхідно обґрунтовано, з посиланням на закон, який регламентує дані правовідносини, оформити позовну заяву належним чином, оскільки суддя має право відкрити провадження у справі лише при наявності як передумов права на пред’явлення позову, так і при наявності умов, які складають порядок реалізації права на звернення до суду, і вони передбачені в статтях 119-121 ЦПК України.
Згідно з ч.1 ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119,120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст.121 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШЕБЕЛІНСЬКЕ»про визнання договору оренди земельної ділянки не вчиненим - залишити без руху, надавши строк в п’ять днів з дня отримання ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, вказаних у мотивувальній частині.
Попередити позивача, що у разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Великобурлуцького районного суду
Харківської області: М.І.РИКОВ