Справа №22ц- 1164/2007р. Головуючий по 1-й інстанції: Горулько О.М.
Суддя-доповідач: Тимчук Л.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2007 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого судді: Тимчук Л.А.
Суддів : Чічіля В.А., Антонова В.М.
При секретарі: Коло дюк О.П.
Представників : ОСОБА_1 ОСОБА_2.
Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Решетилівського районного суду Полтавської області від 5 березня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИЛА:
В березні 2006 року ОСОБА_3 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_4 про позбавлення батьківських прав, мотивуючи тим, що відповідачка не приймає участі у вихованні та матеріальному забезпеченні їх неповнолітнього сина ОСОБА_5 1996 року народження.
Просив позбавити ОСОБА_4 батьківських прав стосовно дитини, ОСОБА_5.
Рішенням Решетилівського районного суду Полтавської області від 5 березня 2007 року в задоволені позову ОСОБА_3 - відмовлено.
З висновком суду не погодився позивач і в апеляційної скарзі просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове, мотивуючи тим, що суд, не дав доказам у справі належної оцінки та порушив норми матеріального і процесуального права.
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що остання задоволенню не підлягає.
Відповідно ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Як вбачається з матеріалів справи, судом першої інстанції повно і всебічно досліджені обставини і матеріали справи, на підставі яких судом постановлено правильне та справедливе рішення.
2
Судом встановлено, що ОСОБА_3 в червні 1995 року зареєстрував шлюб з відповідачкою. Від цього шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.
Як вбачається з матеріалів справи в 2002 році сторони виїхали до Іспанії з метою працевлаштування. В 2004 році ОСОБА_3 повернувся до України для виховання дитини, а ОСОБА_4 залишилась в Іспанії. Після чого стосунки між сторонами значно погіршилися. Рішенням Решетилівського районного суду від 23 серпня 2005 року шлюб між сторонами розірвано, сина - ОСОБА_5 залишено проживати разом з батьком.
Згідно п.2 ч.1 ст.164 СК України підставами позбавлення батьківських прав є, якщо мати, батько ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Позивач не надав достатніх доказів по факту ухилення відповідачки від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
ОСОБА_4 в силу своїх можливостей приймає участь в вихованні сина, оскільки працює за кордоном згідно контракту. Тому обмежена в спілкуванні з сином і ці обставини судова колегія вважає поважною причиною.
Крім того, батько мав право звернутися до суду про стягнення аліментів на утримання дитини, але не звернувся
В квітні 2006 року позивачкою надано дозвіл на виїзд дитини за кордон для участі в міжнародному конкурсі дитячих танцювальних колективів.
Під час розгляду справи відповідачкою ОСОБА_4 відкрито вклад «У майбутнє» на користь свого сина ОСОБА_5, до досягнення ним 16 років, про що свідчить довідка видана «Райффайзен банк аваль» за №78 від 7 травня 2007 року.
Таким чином, не можна вважати, що мати дитини ухиляється від виконання своїх обов'язків.
Судова колегія приходить до висновку, що суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про відмову в задоволенні позову.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому рішення Решетилівського районного суду Полтавської області від 5 березня 2007 року постановлено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 303, п.1 ч.1 ст.307, 308, 314, 317, 319 ЦПК України колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Решетилівського районного суду Полтавської області від 5 березня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.