Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2102080313

Справа № 188/941/23

Провадження № 2/188/74/2025




УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


14 травня 2025 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області у складі  головуючого судді Бурди П.О.,

при секретарі судового засідання Бібіковій В.В.,

за участі представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт Петропавлівка Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про поділ майна подружжя,

                                                ВСТАНОВИВ:   

15 червня 2023 року ОСОБА_3 (далі – позивач) звернулася до суду із позовом до ОСОБА_4 (далі – відповідач) про поділ спільного майна подружжя. Позивач обґрунтовувала свої позовні вимоги тим, що з відповідачем вони не дійшли згоди про поділ спільно нажитого майна і просила:

визнати спільним майном подружжя транспортний засіб марки «Nissan Qashqai», 2013 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , ринкова вартість якого на 12.06.2023 становила 12 500 доларів США, що в еквіваленті складає 464 625 грн, чотирикімнатну квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , ринкова вартість на 26.05.2023р. становила 1 103 800 грн., однокімнатну квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , ринкова вартість на 26.05.2023р. становила 316 000 грн, житловий будинок та земельну ділянку в садовому товариства «Монтажник-1», розташованому за адресою: Луганська область, смт Щедрищеве, ринкова вартість на 26.05.2023р. становила 265 000 грн;

визнати за ОСОБА_3 право приватної власності на транспортний засіб марки «Nissan Qashqai», 2013 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , вартістю 12 500 доларів США, що в еквіваленті складає 464 625 грн, однокімнатну квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , вартістю 316 000 грн;

визнати за ОСОБА_4 право приватної власності на

чотирикімнатну квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , вартістю 1 103 800 грн, житловий будинок та земельну ділянку в садовому товариства «Монтажник-1», розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , вартістю 265 000 грн.

Ухвалою суду від 20 червня 2023 року позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ майна подружжя було залишено без руху і надано позивачу для усунення недоліків шляхом надання суду доказів, що підтверджують право власності сторін на спірне нерухоме майно та сплату судового збору, строк десять днів з моменту отримання копії ухвали про залишення позову без руху.

У встановлений строк 03.07.2023 позивач сплатила судовий збір і подала уточнену позовну заяву, у якій просила:

визнати спільним майном подружжя транспортний засіб марки «Nissan Qashqai», 2013 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , ринкова вартість якого на 12.06.2023 становила 12 500 доларів США, що в еквіваленті складає 464 625 грн;

визнати за ОСОБА_3 право приватної власності на транспортний засіб марки «Nissan Qashqai», 2013 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , вартістю 12 500 доларів США, що в еквіваленті складає 464 625 грн;

стягнути із ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 грошову компенсацію за 1/2 частину вартості транспортного засобу - автомобіля марки «Nissan Qashqai», 2013 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , в розмірі згідно із ринковою вартістю, встановленою відповідно до інформації сайту auto.ria.com станом на 12.06.2023.

Ухвалою суду 04 липня 2023 року  прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ майна подружжя, відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено розгляд справи по суті на 03 серпня 2023 року.

20 липня 2023 року до суду надійшо  відзив на позов, у якому відповідач просив у позові відмовити, та зустрічний позов ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про поділ майна подружжя, у якому відповідач просить прийняти зустрічний позов до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ майна подружжя і розділити в натурі майно, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя ОСОБА_4 та ОСОБА_3 :

виділити в натурі ОСОБА_3 та визнати за нею право особистої приватної власності на квартиру чотирьохкімнатну, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 89,30 м2, вартістю 1 103 800 грн;

виділити в натурі ОСОБА_4 та визнати за ним право особистої приватної власності на квартиру однокімнатну, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 33,90 м2, вартістю 316 000 грн та автомобіль марки Nissan модель Qashqai 1.6i 117HP (J10), 2013 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , ідентифікаційний номер (VIN) НОМЕР_4 , вартістю 464 625 грн, а всього загальною вартістю 780 625 грн;

стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 різницю у вартості часток у спільному майні подружжя у розмірі 161 587,50 грн та судові витрати.

Ухвалою суду 08 січня 2024 року прийнято зустрічну позовну заяву ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про поділ майна подружжя до спільного розгляду з первісною позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ майна подружжя, вимоги за зустрічним позовом об`єднано в одне провадження з первісним позовом, перейдено до розгляду справи за правилами загального позовного провадження і призначено підготовче засідання 23 квітня 2024 року.

Позивач подала відзив на зустрічний позов, у якому заперечувала проти нього, посилаючись на те, що нерухоме майно подружжя залишилося на тимчасово окупованій тери торії України у м. Алчевськ Луганської області, володіти і користуватися ним ніхто з подружжя не може, на підконтрольній Україні території знаходиться тільки рухоме майно у вигляді автомобіля, тому слід задовольнити її позов, а у зустрічному позові відмовити.

02 травня 2025 року позивач змінила позовні вимоги, просить визнати спільною сумісною власністю ОСОБА_3 та ОСОБА_4 майно подружжя - транспортний засіб марки «Nissan Qashqai», 2013 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , ринкова вартість якого станом на 30.09.2024 становить 10 500 доларів США, що в еквіваленті складає 434 803 (чотириста тридцять чотири вісімсот три) гривні.

Поділити спільне рухоме майно ОСОБА_3 та ОСОБА_4 шляхом:

визнання за ОСОБА_4 права приватної власності на транспортний засіб марки  «Nissan Qashqai», 2013 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , ринкова вартість якого на 30.09.2024 становить 10 500 доларів США, що в еквіваленті складає 434 803 (чотириста тридцять чотири вісімсот три) гривні;

стягнення з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 грошової компенсації в розмірі половини ринкової вартості, встановленої відповідно до інформації сайту auto.ria.com станом на 30.09.2024, автомобіля марки «Nissan Qashqai», 2013 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , що складає 5 250 доларів США, в еквіваленті 217 401 (двісті        

Положеннями ст. 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

В підготовчому засіданні представник позивача свої позовні вимоги підтримала, проти зустрічного позову заперечувала.

Представник відповідача позов не визнав, просив задовольнити зустрічний позов.

Представники сторін не заперечували проти призначення судового розгляду справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Згідно з пунктом 15 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні за наявності для того підстав суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

Враховуючи, що всі дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті виконано, але спір між сторонами не вирішено, суд вважає за можливе підготовче провадження закрити та призначити справу до судового розгляду по суті.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 189, 196-198, 200, 260, 261, 353  ЦПК України, суд

                                                   УХВАЛИВ:

Закрити підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про поділ майна подружжя  та призначити судовий розгляд справи по суті у судовому засіданні на 14 травня 2025 року о 09.30  у приміщенні Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області з повідомленням учасників справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть включатися до апеляційної скарги на рішення суду.           

Суддя П. О. Бурда









  • Номер: 22-ц/803/8399/25
  • Опис: про поділ майна подружжя
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 188/941/23
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Бурда П.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.07.2025
  • Дата етапу: 07.07.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація