Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2102131627

Справа № 147/738/25

Провадження № 2/147/337/25



УХВАЛА

про відкриття провадження у справі в порядку спрощеного провадження


        04 червня 2025 року с-ще Тростянець


Суддя Тростянецького   районного суду  Вінницької області Почкіна  Оксана  Миколаївна,  розглянувши матеріали  позовної заяви   АТ "Вінницяобленерго"  СО "Гайсинські ЕМ" до  ОСОБА_1  про  стягнення   вартості  необлікованої електричної енергії , -

ВСТАНОВИЛА:

АТ "Вінницяобленерго" СО "Гайсинські ЕМ" звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованої електричної енергії у розмірі 8255,88 грн.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до юрисдикції Тростянецького районного суду Вінницької області.

Підстави визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Представник позивача просить суд здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження на підставі наявних у справі доказів.

       Відповідно до частини другої статті 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

       Вимогами п. 5 ч. 4 ст. 274 ЦПК України встановлено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, в яких ціна позову перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

       Ціна позову в даній справі не перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

       Відповідно до ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд  вирішує в ухвалі про  відкриття  провадження у справі.

У випадку, передбаченому ч. 2 ст. 274 ЦПК України, за наслідками розгляду клопотання позивача суд  з урахуванням  конкретних  обставин  справи може задовольнити клопотання та  визначити строк  відповідачу для  подання заяви  із запереченнями  щодо розгляду  справи в порядку спрощеного позовного провадження  або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

       З урахуванням наведеного, клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження слід задоволити, справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.187-193, 258, 259, 260, 261, 274, 277, 353 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИЛА:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження по цивільній справі за позовом АТ "Вінницяобленерго" СО "Гайсинські ЕМ" до ОСОБА_1  про стягнення вартості необлікованої електричної енергії.

Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Призначити судове засідання для розгляду справи по суті в приміщенні Тростянецького районного суду Вінницької області (Вінницька область, смт. Тростянець, вул.Соборна, 21) на 10.00 год. 02 липня 2025 року.

Копію ухвали направити сторонам та третім особам у справі.

Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати відповідно до вимог ст. 178 ЦПК України, подати у строк до п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів (доказів) відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Роз`яснити відповідачу, що згідно ч.ч. 4,5 ст. 277 ЦПК України, він не пізніше п`ятиденного строку з дня вручення копії цієї ухвали має право подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. У разі неподання у встановлений судом строк заперечень, відповідач має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.

Відповідно до ч.1 ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Роз`яснити позивачу, що протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов, позивач має право подати відповідь на відзив, яка має відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду, позивачем повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечень відповідно до ст. 180 ЦПК України, які мають відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України та роз`яснити, що копію заперечення відповідач одночасно з поданням до суду надсилає іншим учасникам справи.

Одночасно суд роз`яснює учасникам справи право заявляти відвід судді, який відповідно до вимог статті 39 ЦПК України повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі. 

Роз`яснити, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч.ч.4,8 ст.14 ЦПК України), а також отримати доступ до матеріалів справи в електронному вигляді. 

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за адресою: http://cgm.lv.court.gov.ua/sud1327/.

       Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.




Суддя О.М. Почкіна


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація