- відповідач: Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
- позивач: Крикуха Едуард Олексійович
- відповідач: Лисичанська міська військова адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 188/2005/24
Провадження № 2/188/1186/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2024 року Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Бурда П.О., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, про встановлення факту належності на праві власності квартири,
В С Т А Н О В И В:
До Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області надійшла зазначена позовна заява.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, оскільки її подано з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подачу позовної заяви немайнового характеру позивач повинен сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Позивачем не додано до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору.
Крім того, згідно зі ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих же підстав.
Однак, з тексту позовної заяви вбачається, що позивач прохає встановити факт належності на праві власності квартири. Заява не містить ніяких вимог позовного характеру до відповідача.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються в порядку окремого провадження.
Згідно з приписами ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення факту повинно бути зазначено:
1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;
2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
3) докази, що підтверджують факт (ч. 1).
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів (ч. 2).
У разі подання заяви в порядку окремого провадження відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК України учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позивачу необхідно визначитися, яку заяву вона подає до суду: позовну заяву із конкретними вимогами до відповідача чи заяву окремого провадження, надати суду відповідну редакцію позовної заяви чи заяви в порядку окремого провадження та її копії з усунутими недоліками, які були виявлені судом.
Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення наведених недоліків.
Керуючись ст.ст. 42, 52, 53, 175, 177, 185, 260-261, 293, 318, 353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, про встановлення факту належності на праві власності квартири, залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків шляхом подання нової редакції позовної заяви з усуненими недоліками, п`ять днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому від рішення суду оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя П. О. Бурда
- Номер: 2/188/1186/2024
- Опис: про встановлення факту належності на праві власності квартири
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 188/2005/24
- Суд: Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Бурда П.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.08.2024
- Дата етапу: 14.08.2024
- Номер: 2/188/614/2025
- Опис: про встановлення факту належності на праві власності квартири
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 188/2005/24
- Суд: Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Бурда П.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.08.2024
- Дата етапу: 14.08.2024
- Номер: 2/188/614/2025
- Опис: про встановлення факту належності на праві власності квартири
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 188/2005/24
- Суд: Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Бурда П.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без руху
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.08.2024
- Дата етапу: 16.08.2024