Справа № 22-ц-2836/11 13.12.2011 13.12.2011 21.02.2012
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22-ц – 2836/11 Головуючий у першій інстанції: Тихонова Н.С.
Суддя-доповідач апеляційної інстанції: Локтіонова О.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2011 року м. Миколаїв
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області у складі:
головуючого – Лисенка П.П.,
суддів: Ямкової О.О., Локтіонової О.В.,
із секретарем судового засідання: Бобуйок І.Ф.,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали
за апеляційною скаргою Громадської організації «Комітет «Правозахисник» Миколаївської області (далі – ГО «Правозахисник»)
на ухвалу судді Ленінського районного суду м.Миколаєва від 08 серпня 2011 року, постановлену за матеріалами позовної заяви ГО «Правозахисник» до начальника УМВС України в Миколаївській області Слєпаньова Михайла Анатолійовича, в.о. першого заступника начальника УМВС України в Миколаївській області Черняка Михайла Олександровича, першого заступника начальника УМВС України в Миколаївській області Радченка Валерія Васильовича, заступника начальника УМВС України в Миколаївській області Войтенко Артура Вікторовича, начальника Вознесенського МВ УМВС України в Миколаївській області Черноморця Олега Леонідовича, Міністра внутрішніх справ України Могильова Анатолія Володимировича про зобов’язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и л а :
04 серпня 2011 року ГО «Правозахисник» в порядку цивільного судочинства пред’явила зазначений позов в інтересах ОСОБА_1. про зобов’язання відповідачів здійснити розгляд отриманих ними звернень відповідно до чинного законодавства.
Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Миколаєва від 08 серпня 2011 року відмовлено у відкритті провадження з підстави того, що заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
ГО «Правозахисник» подала на цю ухвалу апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неправильне застосування суддею норм процесуального права, просить ухвалу скасувати, і направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суддя вважав, що для цього є передбачені пунктом 1 частини 2 ст.122 ЦПК України підстави, оскільки позивач звернувся з позовними вимогами про оскарження дій посадових осіб щодо відмови в порушенні кримінальної справи та інших процесуальних документів, що, на думку суду повинні розглядатися в порядку кримінально-процесуального законодавства.
Колегія суддів погоджується з висновком суду, але з інших підстав.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Згідно з п.1 ч.2 ст.17 КАС України спори фізичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності належать до юрисдикції адміністративних судів.
Як вбачається з матеріалів позову, позивач оскаржує бездіяльність посадових осіб системи Міністерства внутрішніх справ України, які є суб’єктами владних повноважень, виходячи з ст.3 КАС України.
Виходячи з викладеного, зазначений спір є адміністративно-правовим, оскільки між сторонами склалися публічно-правові відносини з приводу оскарження бездіяльності суб’єкта владних повноважень, а тому він повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства, а не цивільного.
Оскільки районний суд правильно відмовив у відкритті провадження у справі на підставі п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України у зв’язку з тим, що поданий позов не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, то ухвала від 08 серпня 2011 року скасуванню не підлягає.
Керуючись ст.ст.312, 315 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу громадської організації «Комітет «Правозахисник» Миколаївської області відхилити, а ухвалу судді Ленінського районного суду м.Миколаєва від 08 серпня 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий
Судді