Справа № 22-ц-1151 Головуючий у 1 -й інстанції Бойко В.Б.
Категорія 20 Суддя-доповідач Семеній Л.І.
УХВАЛА
іменем України
29 серпня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого - Попруги СВ.,
суддів - Семеній Л.І., Гагіна М.В.
з участю секретаря судового засідання - Назарової О.М., та осіб, які беруть участь у справі - ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою Сумського кооперативного технікуму на рішення Зарічного районного суду м.Суми від 19 липня 2007 року у справі за позовом Сумського кооперативного технікуму до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди,
встановила:
Рішенням Зарічного районного суду м.Суми від 19 липня 2007 року в задоволенні позовних вимог Сумського кооперативного технікуму відмовлено за необґрунтованістю та у зв"язку з пропуском строків звернення до суду.
В апеляційній скарзі Сумський кооперативний технікум, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, просить це рішення скасувати та ухвалити нове, яким стягнути з відповідача завдані збитки у розмірі 6473 грн. 55 коп. При цьому зазначає, що право на подання цивільного позову про відшкодування збитків завданих злочином виникли у нього з моменту набрання постановою Ковпаківського районного суду м.Суми від 26 квітня 2005 року у справі №1-ам-1 /2005р. законної сили, а тому передбачений цивільним законодавством строк позовної давності у три роки не пропущено.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, відповідача, який заперечує проти скарги та вважає рішення суду вірним, дослідивши матеріали справи та перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1. з 17.04.1995 року по 01.04.2004 року працював на посаді директора Сумського кооперативного технікуму, що підтверджується копіями наказів та контрактів (а.с. 136-139, 151-154).
В травні -червні 2003 року була проведена документальна ревізія фінансово-господарської діяльності технікуму за період з 01.05.2001 року по 01.05.2003 рік. За наслідками ревізії складено акт від 20.06.2003 року, були виявлені факти закупівлі та списання медикаментів без вказівки, куди вони використані, списання товарно-матеріальних цінностей з порушеннями нормативних документів.
10.02.2005 року прокуратурою м. Суми була порушена кримінальна справа за фактом зловживання службовим становищем стосовно посадових осіб Сумського кооперативного технікуму. По вказаній справі відповідач був притягнутий в якості обвинуваченого. Постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 26.04.2005 року ОСОБА_1 було звільнено від кримінальної відповідальності внаслідок амністії, а кримінальну справу закрито.
Відповідно до ст. 233 КЗпП України для звернення власника або уповноваженого ним органу до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної працівником шкоди.
Як вбачається з матеріалів справи, в травні-червні 2003 року в технікумі була проведена документальна ревізія фінансово-господарської діяльності технікуму за період з 2001 по 2003 роки. В результаті такої ревізії було складено акт від 20.06. 2003 року. Тобто, про факт закупівлі та списання медикаментів без вказівки, куди вони використані, списання товарно-матеріальних цінностей кооперативний технікум та правління Сумської облспоживспілки, на колективній власності якої заснований технікум і їй підзвітний, були обізнані ще в 2003 році і мали можливість в той період вирішити питання про майнову відповідальність, але цього питання вирішено не було.
Судом першої інстанції вірно встановлено той факт, що постановою від 26.04.2005 року ОСОБА_1 було звільнено від кримінальної відповідальності на підставі Закону України "Про амністію", а кримінальну справу закрито. Копію зазначеної постанови Сумський кооперативний технікум отримав 10.05.2005 року, а з позовом до суду звернувся лише 07.06.2006 року, з пропуском річного строку.
Таким чином, на думку колегії суддів, висновок суду першої інстанції є вірним та обґрунтованим, таким, що узгоджується з доказами, наявними в справі, відповідає вимогам матеріального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу Сумського кооперативного технікуму відхилити.
Рішення Зарічного районного суду м. Суми від 19 липня 2007 року в даній справі залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.