УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 березня 2007 року м. Хмельницький
колегія суддів судової палати з цивільних справ
апеляційного суду Хмельницької області в складі: головуючого - судді Ніколайчука М. Є.
суддів : Пастощука М. М. , Самчука П.П.
при секретарі Козіцькій А.Б.
з участю сторін
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу №22ц-34 за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 за дорученням -ОСОБА_2. на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 9 жовтня 2006 року,
встановила:
В лютому 2006 року ОСОБА_3. звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1, де вказував, що 4 серпня 2005 року в районі продовольчого ринку по вулиці Старокостянтинівське шосе сталася дорожньо-транспортна пригода ( далі ДТП), внаслідок якої був пошкоджений його автомобіль Ауді-100 Авант. Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1. щодо даної ДТП за ст. 124 КУпАП закрито в зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності. Оскільки в порядку адміністративного розгляду даної справи не було винесене кінцеве рішення про наявність або відсутність в діях відповідача складу злочину, вважає, що у вчиненні даного ДТП винуватий ОСОБА_1 який в добровільному порядку відшкодувати заподіяний збиток не бажає, тому просив суд стягнути на його користь з ОСОБА_1. 5 404, 68 грн. - суму заподіяної ДТП шкоди згідно висновку експертизи № 006453 від 15.08.2005 року, 171, 95 грн. - вартість затрат на проведення експертизи, 5000 грн. моральної шкоди. Просив також стягнути 4000 фн. - недотриманої вигоди, оскільки протягом тривалого періоду після ДТП не міг використовувати автомобіль для здійснення підприємницької діяльності.
8 квітні 2006 року ОСОБА_1 звернувся в суд із зустрічною позовною заявою до ОСОБА_3 де вказував, що причиною ДТП, яка мала місце 4 серпня 2005 року в районі продовольчого ринку в м. Хмельницькому, було порушенняОСОБА_3. п.1.5, 10.1, 10.11, 12.1 Правил дорожнього руху. Зазначав, що свій автомобіль він відремонтував за власні кошти та просив суд стягнути на його користь з ОСОБА_3. 2000 грн. моральної шкоди, 600 грн. за правову допомогу та судові витрати.
9 жовтня 2006 року рішенням Хмельницького міськрайонного суду позови задоволено частково.
Стягнуто з ОСОБА_1. на користь ОСОБА_3.. 4593, 98 грн. матеріальних збитків, 224, 41 грн. судових витрат, 600 грн. у відшкодування моральної шкоди.
Повернуто ОСОБА_3. 94 грн.75 коп.3айво сплаченої суми судового збору.Стягнуто з ОСОБА_3.. на користь ОСОБА_1. 150 грн. моральної
Головуючий у першій інстанції - Романішин В.Л. Справа № 22ц-34
Доповідач - Ніколайчук М. Є. Категорія 24
шкоди, 90 грн. витрат на оплату юридичних послуг.
Представник ОСОБА_1. ОСОБА_2 з таким рішенням не згідний, подав апеляційну скаргу, просить його скасувати, ОСОБА_3. в позові відмовити а ОСОБА_1. позов задоволити. Зазначає, що суд встановивши дійсні обставини справи, дав їм неправильну оцінку і не врахував, що саме ОСОБА_3. порушив правила дорожнього руху при зіткненні автомобілів.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід відхилити, рішення суду залишити без змін з таких підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України, суд апеляційної інстанції відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення суду першої інстанції без змін , якщо він постановив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції правильно встановив дійсні обставини справи, правовідносини, що виникли, та застосував діюче законодавство.
Судом встановлено, що ОСОБА_1. та ОСОБА_3. працюють на ринку непродовольчих товарів в м. Хмельницькому по вул. Старокостянтинівське шосе. Заїзд автотранспорту на територію ринку непродовольчих товарів проводиться як зі сторони Старокостянтинівського шосе так і з сторони вулиці Зарічанська через ринок з продажу продовольчих товарів.
4 серпня 2005 року ОСОБА_1 керуючи автомобілем ВАЗ 21093 номерний знак НОМЕР_1 на території ринку з продажу продовольчих товарів при виїзді через ворота з поворотом наліво, виїхав на смугу зустрічного руху і допустив зіткнення з автомобілем Ауді - 100 номерний знак НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_3., який виконував правий поворот.
Вина ОСОБА_1 доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 5.8.2005 року, схемою пригоди, а також його ж поясненнями в апеляційному суді. Зокрема ОСОБА_1 пояснив, що для того, щоб йому не їхати по зустрічній смузі а по своїй, необхідно було б відчинити праву половину воріт і лише потім їхати.
Згідно з загальними положеннями Правил дорожнього руху, прилегла територія -територія, що прилягає до краю проїзної частини та не призначена для наскрізного проїзду, а лише для в'їзду до дворів, на стоянки тощо або виїзду з них. П.10.4 зазначених Правил передбачено, „водій, що виконує поворот ліворуч поза перехрестям, повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам".
Також судом враховано, що ОСОБА_3., при в'їзді на територію ринку не врахував можливість руху транспортних засобів з правої від нього сторони і не вжив всіх заходів до зменшення швидкості руху, яка б унеможливила зіткнення.
Відповідно до ст. 1188 ч.1 п.3, за наявності вини всіх осіб, діяльністю яких було завдано шкоди, розмір відшкодування визначається у відповідній частці залежно від обставин, що мають істотне значення. Суд першої інстанції правильно визначив ступінь вини кожного із учасників дорожнього руху і провів розрахунки у відшкодуванні нанесеної шкоди.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції. За таких обставин, керуючись ст. ст. 307.308.314.317.319 ЦПК України,
колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - представника ОСОБА_1відхилити, рішення Хмельницького міськрайонного суду від 09 жовтня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.