Справа №4-44/2007
ПОСТАНОВА
31 серпня 2007 року судця Сквирського районного суду Київської області Віговський С. І., з участю прокурора Корнелюк Л.П. при секретарі Кропивлянській СМ. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сквира Київської області подання слідчого СВ Сквирського РВ ГУ МВС України в Київській області Калини О.М. про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., українцю, громадянину України, з професійно-технічною освітою, уродженцю та жителю АДРЕСА_1, не одруженому, не працюючому, раніше судимому 07.04.2006 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області по ст. ст. 186 ч.2, 75 КК України до 4-х років позбавлення волі, з іспитовим строком 3 роки, -
встановив:
До суду звернувся слідчий СВ Сквирського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_2 з поданням, про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту ОСОБА_1, посилаючись на те, що останній обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого умисного злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років, являється жителем іншого району, не одружений, не працює, раніше судимий, 20.08.2007 року постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області оголошений в розшук, перебуваючи на волі може скоювати інші навмисні злочини, ухилятись від слідства та суду, чим може перешкоджати встановленню істини по справі та проведенню слідчих дій, може вчинити нові умисні злочини, а також для забезпечення виконання процесуальних дій по справі.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 р. відносно ОСОБА_1було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України.
ІНФОРМАЦІЯ_3 р. ОСОБА_1було затримано згідно ст. 115 КПК України.
В силу ст. 148 КПК України запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого з метою запобігти спробам ухилитися від дізнання, слідства або суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень.
Запобіжні заходи застосовуються за наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, підсудній, засуджений буде намагатися ухилитися від слідства і суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність.
Згідно ст. 150 КПК України при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу, крім обставин, зазначених у ст. 148 цього Кодексу враховуються тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється, обвинувачується особа, її вік, стан здоров'я, сімейний і матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання та інші обставини, що її характеризують.
Відповідно до ст. 155 КПК України взяття під варту як запобіжний захід застосовується в справах про злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад три роки.
Вивчивши подання, заслухавши пояснення підозрюваного, слідчого СВ Сквирського РВ ГУ МВС України, думку прокурора, вивчивши матеріали кримінальної справи, суд вважає, що маються достатні підстави для обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту ОСОБА_1, оскільки останній знаходячись на волі може уникнути від слідства та суду, перешкоджати встановленню істини по справі та продовжити злочинну діяльність, тому ніякий інший запобіжний захід не може забезпечити вирішення завдань кримінального процесу по даній кримінальній справі.
Підстав для обрання іншого більш м'якого запобіжного заходу не вбачається.
Таким чином, подання слідчого визнається обгрунтованим і його слід задовільнити. Керуючись ст. ст. 148, 150, 155ч.1, 165, 165-2 КПК України, суд, -
постановив:
Підозрюваному ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., українцю, громадянину України, з професійно-технічною освітою, уродженцю та жителю АДРЕСА_1, не одруженому, не працюючому, раніше судимому, - обрати міру запобіжного заходу у вигляді взяття під варту і утримувати в Київському СІЗО.
Строк тримання під вартою обчислювати з моменту затримання- ІНФОРМАЦІЯ_3 р.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Київської області протягом трьох діб з дня винесення.