Справа №2-2719/07р. РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
18 липня 2007 року Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
судді Рідник І.Ю. при секретарі Данько Т.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Комінтернівське справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третьої особи Регіональної універсальної біржі «Олександр-Н» про визнання правочину купівлі-продажу житла дійсним та визнання права приватної власності на нерухомість,
встановив:
Позивач звернувся до суду з дійсним позовом 25.06.2007 р.
В судовому засіданні позивач в обґрунтування заявлених позовних вимог послався на наступне:
ІНФОРМАЦІЯ_2 року на Регіональній універсальній біржі «Олександр-Н» між нею та ОСОБА_2 укладено договір № НОМЕР_1, згідно якого вона купила у відповідача незакінчений будівництвом житловий будинок - 53 % готовності, розташований в АДРЕСА_1.
16.10.2000 р. Вищезгаданий договір вона зареєструвала в погосподарській книзі Красносільської сільської ради НОМЕР_2.
Технічний паспорт на незакінчений будівництвом житловий будинок готовностю 53%, розташований в АДРЕСА_1, виданий ІНФОРМАЦІЯ_1р. Комінтернівським РБТІ до цього часу оформлений на колишнього власника - ОСОБА_2.
03 травня 2006р. в Комінтернівському відділі земельних ресурсів вона одержала Державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3, згідно якого їй належить земельна ділянка площею 0,1000 га., розташована в АДРЕСА_1.
Зараз їй необхідно продати будівлю, проте нотаріуси відмовляються посвідчувати правочин через те, що будинок куплено на біржі і договір не посвідчений нотаріально.
В зв'язку з цим їй рекомендовано звернутися з заявою до суду про визнання договору дійсним, та визнання права власності на будівлю.
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання не з'явився, надавши суду письмову заяву про визнання позову та розгляд справи в його відсутність.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.
Згідно з ч.2 ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Згідно з ч.3 ст.334 ЦК України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню виникає у особи, яка придбаває, з моменту такого посвідчення, або з моменту вступу в законну силу рішення суду про визнання договору не посвідченого нотаріально - дійсним.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року на Регіональній універсальній біржі «Олександр-Н» між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено договір №НОМЕР_1, згідно якого позивачка купила у відповідача незакінчений будівництвом житловий будинок - 53 % готовності, розташований в АДРЕСА_1, (а.с. 9,10)
Відповідно до запису на договорі купівлі-продажу №НОМЕР_1, він зареєстрований 16.10.2000 року в погосподарській книзі Красносільської сільської ради
2
Комінтернівського району Одеської області НОМЕР_2. (а.с. 10 оберт)
Згідно технічного паспорту житловий будинок, готовністю 53 %, розташований в АДРЕСА_1 рахується за ОСОБА_2, (а.с. 11)
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3, ОСОБА_1. належить земельна ділянка площею 0,1000 га., яка розташована на території Красносільської сільської ради в АДРЕСА_1. (а.с. 17)
В судовому засіданні встановлено, що сторони виконали всі суттєві умови договору, але позивачка не може іншим шляхом, крім як в судовому порядку визнати правочйн дійсним.
На підставі викладеного, ст. 316, ч.3 ст. 334, ч.2 ст.220 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 209,212,213,215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позовну заяву - задовольнити.
Визнати договірНОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року купівлі-продажу, житлового будинку, розташованого в АДРЕСА_1, готовністю 53%, укладений на Регіональній універсальній біржі «Олександр-Н», по якому ОСОБА_1 купила, а ОСОБА_2 його продав, дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на житловий будинок з надвірними господарчими будівлями та спорудами, готовністю 53%, розташований в АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до 20.08.2007 р. до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.