Судове рішення #21164683

    


Справа № 22-ц-255/12Головуючий у 1-й інстанції  Дзюбановський Ю.І.

Категорія - 41       Доповідач - Ткач О.І.


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


22 лютого 2012 р. Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

головуючого - Ткач О.І.

суддів -  Бахметової  В. Х., Гірського  Б. О.,

при секретарі —Майці Р.Ю.

з участю сторін  та  їх представників

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційними скаргамиАгреса ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на рішення Тернопільського  міськрайонного суду   від 05 січня 2012 року  у  справі за  позовом  ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3 до ОСОБА_6, третя особа —Товариство з обмеженою відповідальністю “Міське  бюро  технічної інвентаризації”  про  визнання   приватизації  недійсною  та  виселення з квартири без надання  іншого приміщення,-

ВСТАНОВИЛА:

          В липні  2011 року ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3 звернулись з позовом  до ОСОБА_6   про визнання  приватизації   квартири  недійсною, зняття  з реєстрації  та  виселення  з квартири, посилаючись на те, що   відповідачка  незаконно  зареєструвалась у квартирі  і  приватизувала  її.

          Рішенням Тернопільського міськрайонного суду   в  задоволенні  позову   ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3   до ОСОБА_6, третя  особа -Товариство з обмеженою відповідальністю “ Міське  бюро технічної інвентаризації”  про визнання  приватизації  недійсною та виселення з квартири без надання  іншого  житлового приміщення  - відмовлено.

                    

          В апеляційній скарзі ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3  просять рішення суду скасувати та ухвалити нове, яким  їх позовні вимоги  задовольнити, посилаючись на те, що воно винесено з порушенням норм  процесуального та  матеріального права.

          Зокрема апелянти зазначили, що відповідачкою було незаконно   отримано  ордер  на  вселення  у  спірну квартиру, як гуртожиток? та приватизовано   її.  Однак, вказаним  обставинам  суд першої інстанції   не дав  належної оцінки  з  врахуванням  діючого законодавства.

          В   суді  апеляційної інстанції, апелянти   доводи  апеляційної скарги   підтримали  і суду  пояснили, що  лише  літом 2011 року взнали   про приватизацію квартири на  чотирьох  осіб,  коли  ОСОБА_4  вирішила  зайнятись   приватизацією  спірної квартири. В процесі   розгляду   справи   взнали  про існування   ордера  на  вселення  ОСОБА_6  у їхню  квартиру, яка в  ордері зазначалась, як гуртожиток. Будь-якої  згоди  на  вселення  та реєстрацію  за  вказаною  адресою  ніхто з  них не давав. ОСОБА_6  є знайомою, оскільки в  90-х роках   вона  жила по сусідству. Після того, як  вона розійшлась із співмешканцем,  то  ОСОБА_4,   у  випадку потреби, дозволяла  їй  залишатись на  ночівлю. Сама  ж  відповідачка  з дітьми проживає   в  селі  поблизу  м. Тернополя .

          Представник   ОСОБА_6  пояснив  що,  відповідачка   отримала  ордер   на  тимчасове  проживання у квартирі. В  цей  період  часу  вона,  без оформлення  трудових  відносин працювала  в головпостачі,  де їй  і  видали   цей  ордер.  Оскільки  в  ордері  вказано, що  приміщення  є гуртожитком, тому  згоди у  членів сім'ї   Агрес  на її реєстрацію   не вимагали.

                    

          Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги та межах позовних вимог, перевіривши  законність та обґрунтованість  судового рішення, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити  частково.

          Відмовляючи у позові, суд першої інстанції  виходив із правомірності   вселення ОСОБА_6 у квартиру  на АДРЕСА_1, а  тому  згідно  Закону  остання має   право на її приватизацію .

          Однак  вказаний   висновок  не ґрунтується на  матеріалах  справи  і  суперечить Закону.

          Відповідно до вимог ст. 213 ЦПК рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі  вимоги  цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі  повно і всебічно з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

          Проте зазначеним  вимогам рішення  не відповідає.

                              

          У  відповідності  до ч. 4  ст. 5 Закону  України “ Про  приватизацію   державного житлового фонду”   право на  приватизацію  квартир (будинків)   державного житлового фонду  з використанням  житлових  чеків  одержують громадяни  України, які  постійно   проживають  в  цих квартирах  (будинках)   або перебували  на  обліку  потребуючих  поліпшення  житлових умов .

                    

          З матеріалів справи вбачається, що  спірне житлове  приміщення  розташоване   в багатоквартирному  житловому  будинку  на  АДРЕСА_1 і  має статус  квартири.

          Згідно ордеру № 15  від  02  квітня 1994  року    позивачам  (сім'ї Агрес)  надано право на поселення  у   квартиру АДРЕСА_1  без  побутових зручностей ( а.с. 12)

          Дана   квартира  є однокімнатною, житлова   площа становить  17,9 метрів  квадратних, що підтверджується  органом  приватизації при оформленні технічної документації  та  видачі  правовстановлюючого документу ( а.с. 41-44).

          

          Ордером № 1  від 24 січня 2007 року  відповідачці  ОСОБА_6 надано аналогічний   дозвіл   на право  зайняття  з сім''єю   (в  один  чоловік) жилої   площі в  гуртожитку на АДРЕСА_1, для  тимчасового   проживання на  період   роботи у  ВАТ “Тернопільський  облагропостач”  (а.с. 35).

          На  підставі  цього ордеру № 1   ОСОБА_6   була зареєстрована   у  спірному житловому  приміщенні, а згодом  приватизовано  приміщення на  АДРЕСА_1.

          В  справі не  здобуто  будь-яких доказів, що спірна  квартира має статус гуртожитку.

          З  матеріалів  справи ( а.с. 31-50)  вбачається, що  розпорядженням органів  приватизації № 40841   від 28.01.2008 року спірна  квартира була передана у спільну сумісну  власність ОСОБА_4, ОСОБА_5 , ОСОБА_3 та  ОСОБА_6

          Судом  першої інстанції  встановлено, що  жоден  із позивачів  заяви ( а.с. 45) на  приватизацію  житла  не підписував.

          Дані  обставини   сторони  підтвердили і  в  суді апеляційної інстанції.

          Крім  цього,  в  довідку  про склад сім'ї (а.с. 46)  службова  особа господарського товариства, яка обслуговує  будинок,  невірно внесла  запис  стосовно родинного відношення  ОСОБА_6 до ОСОБА_4, що визнали  сторони   в суді апеляційної інстанції.

          

          Таким  чином,  видача ВАТ “Тернопільський   облагропостач”  ОСОБА_6 ордеру,  а  згодом реєстрація  та  приватизація  нею спірної  житлової площі була  проведена  незаконно   і порушила  права позивачів.

          Оскільки з пояснень сторін  встановлено, що ОСОБА_6 хоча  і зареєстрована, однак у  вказаній  квартирі  не проживала і не проживає, тому  відсутні підстави  для її виселення.

          При вказаних обставинах  рішення   слід скасувати  і  ухвалити  нове, яким  задовольнити  вимоги  про визнання  приватизації квартири незаконною і  відмовити у виселенні  ОСОБА_6

                    

          Керуючись ст.ст. 307, 309 ЦПК України, суд апеляційної інстанції,

                                                        В И Р І Ш И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5, ОСОБА_3  та  ОСОБА_4  в  інтересах  якої виступає ОСОБА_3 —задовольнити  частково.

          Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 05 січня 2010 року скасувати та  ухвалити нове.

          Визнати недійсним  ордер № 1  від 24.01.2007   року  виданий  на  ім'я  ОСОБА_6.

          Визнати  недійсною приватизацію квартири АДРЕСА_1 .

          Зняти з реєстрації  та  виселити з  квартири АДРЕСА_1 та  нечинним  свідоцтво про право власності  на  квартиру АДРЕСА_1  САВ № 264785  на ім'я  ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3, ОСОБА_6, яке  видано  на підставі  розпорядження органу  приватизації  від 28 січня 2008 року № 40841.

          Відмовити в  задоволенні  решти позовних вимог.  

          Рішення набирає чинності з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів.



Головуючийпідпис

Судді- два  підписи

З оригіналом  згідно:

Суддя  апеляційного суду

Тернопільської області                                                                             О.І. Ткач

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація