Судове рішення #2116698
Справа №1- 1867 2007 р

Справа №1- 1867 2007 р.

ВИРОК

ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ

 

 

м.  Луцьк                                                             21      березня      2007      року

Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням

судді      КаліновськоїВ.С.

за участі секретаря      Лунь О.В.

потерпілої             ОСОБА_1

розглянувши  у  відкритому   судовому  засіданні   в   м.    Луцьку

кримінальну    справу    про    обвинувачення    ОСОБА_2,     ІНФОРМАЦІЯ_1,   уроженки  с.

Залісоче   Ківерцівського   району,    гр.   України,    неодруженої,

пенсіонерки,      несудимої,      мешканки                                 м.      Луцьк,      АДРЕСА_1, -

-  у вчиненні злочину,  передбаченого cm.  125 ч.2 КК У країни, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_2. 17 вересня 2006 року,  приблизно в 11 год. 30 хв.,  знаходячись на сходинковіи площадці другого поверху між квартирами АДРЕСА_2 в м.  Луцьку,  на ґрунті неприязних відносин,  в процесі сварки,  умисно нанесла гр. ОСОБА_1.  керамічною плиткою удар в голову,  чим спричинила останній легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров"я.

В судовому засіданні підсудна свою вину у вчиненому не визнала.

Вина підсудної в інкримінованому їй діянні підтверджується повністю зібраними по справі і дослідженими в судовому засіданні доказами.

Потерпіла пояснила,  що зустріла на сходинковіи площадці підсудну,  з якою проживає в одному під'їзді  і перебуває з нею в

 

2

 

неприязних стосунках,  яка була збуджена,  образила її нецензурними словами. Схопила за одяг,  потягнула за волосся. Коли вона вирвалась,  то підсудна,  наздогнавши її,  вдарила по голові облицювальною плиткою. В результаті вона отримала струс головного мозку,  лікувалась стаціонарно.

Пояснення потерпілої про обставини події об'єктивно підтверджуються доказами по справі.

Підсудна показала,  що дійсно приблизно вії год. зустріла на сходинковій площадці будинку в якому проживає потерпілу з якою перебуває в неприязних стосунках. Запитала,  чого вона чіпляється до її сина. Потерпіла її образила,  штовхнула.

Свідок ОСОБА_3.- сусідка показала,  що з квартири вона чула розмову між підсудною і потерпілою на підвищеній інтонації. Коли вийшла,  то побачила підсудну біля дверей її квартири,  яка була збуджена.

Свідки ОСОБА_4.  і ОСОБА_5.- сини відповідно потерпілої і підсудної,  ствердили факт неприязних стосунків між останніми. Крім того,  ОСОБА_6 показав,  що перебуваючи в квартирі чув крики на сходинковій площадці. Прийшовши додому,  матір розповіла,  що її ображала,  штовхала підсудна,  скаржилась на головний біль,  на другий день звернулась в лікарню.

Згідно висновку судово-медичної експертизи № 428 від 12 березня 2007 року потерпілій спричиненні тілесні ушкодження у вигляді струсу головного мозку,  що відносяться до категорії легких з короткочасним розладом здоров"я.

Суд не бере до уваги покази підсудної про те ,  що вона не била потерпілу і не спричиняла їй тілесні ушкодження,  оскільки вони спростовуються вищезазначеними доказами по справі. Крім того з відмовного матеріалу за № 4885,  оглянутого в судовому засіданні,  вбачається,  зокрема,  з пояснень гр. ОСОБА_7.  -сусіда,  що між потерпілою і підсудною часто виникають конфлікти на ґрунті особистої неприязні.

На думку суду підсудна дала вищезазначені покази з метою уникнути від кримінальної відповідальності за вчинене.

З обвинувачення слід виключити цю обставину,  що підсудна била потерпілу руками і ногами по тілу,  оскільки,  враховуючи локалізацію тілесних ушкоджень такі тілесні ушкодження згідно

 

3

 

висновку судово-медичного експерта в потерпілої не виявлено і остання дану обставину в судовому засіданні не підтвердила.

З довідки Волинської обласної психлікарні від 30 січня 2007 року вбачається,  що підсудна протягом 1965-1975 pp. зверталась в лікарню. Лікувалась амбулаторно з приводу вегето-судинної дистонії,  астено-невротичний синдром.  Допитаний в якості спеціаліста в судовому засіданні лікар-психіатр ОСОБА_8. пояснив,  що це не є психічним захворюванням; крім того,  після 1975 року підсудна за допомогою в лікарню не зверталась.

Оцінюючи всі зібранні і дослідженні по справі докази в їх сукупності,  суд приходить до висновку,  що ОСОБА_2 вчинила злочин,  передбачений  ст.  125 ч.2 КК України,  оскільки вона умисно спричинила потерпілій легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров"я.

Обираючи вид і міру покарання,  суд враховує ступінь тяжкості вчиненого,  те,  що злочин відноситься до категорії невеликої тяжкості та особу підсудної.

Приймаючи до уваги,  що ОСОБА_2. вперше притягується до кримінальної відповідальності,  позитивно характеризується за місцем проживання,  а також те,  що вона є особою пристарілого віку,  що на думку суду істотно знижує ступінь тяжкості вчиненого,  суд приходить до висновку,  що можливо застосувати  ст.  69 КК України і призначити їй покарання нижче нижчої межі,  передбаченої  ст.  125 ч.2 КК України- штраф в дохід держави.

Цивільний позов,  згідно  ст.   ст.  1166,  23 ,  1167 ЦК України і  ст. 328 КПК України,  враховуючи всі обставини справи,  матеріальне становище підсудної,  те,  що крім невеликого розміру пенсії інших доходів не має.вимоги розумності та справедливості,  слід задовольнити частково,  стягнути з ОСОБА_2. в користь потерпілої ОСОБА_1  -109,  49 грн. матеріальних збитків ( вартість лікування ) та 50 грн. у відшкодування моральної шкоди,  оскільки на думку суду,  підсудна своїми неправомірними діями спричинила потерпілій певні моральні страждання.

Керуючись  ст.  ст. 323,  324 КПК України, суд, -

 

3АСУДИВ:

 

4

 

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні злочину передбаченого  ст.  125 ч.2 КК України і призначити їй покарання із застосуванням  ст.  69 КК України - штраф в дохід держави в сумі 510( п'ятсот десять) гривень.

Запобіжний захід до набрання вироком законної сили засудженій залишити попередній - підписку про невиїзд.

Цивільний позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_2. в користь потерпілої ОСОБА_1  -109 ( сто дев'ять) грн. 49 коп. матеріальних збитків та 50 ( п'ятдесят) грн. у відшкодування моральної шкоди. В решті позову відмовити.

Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі апеляції через Луцький міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація