Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2118794111

                                                                                № 143/503/25


ВИРОК

Іменем України


10.06.2025р. м.Погребище

Погребищенський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

розглянувши у приміщенні суду у м. Погребище Вінницької області у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025025060000055 від 05.06.2025 року, за обвинуваченням

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Погребище Вінницької області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,-


встановив:


ОСОБА_2 , маючи умисел на незаконне придбання та зберігання наркотичних речовин для власних потреб без мети збуту, достовірно знаючи, що канабіс є наркотичним засобом, обіг якого обмежено, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, пов`язаних із порушенням правил обігу наркотичних засобів, в порушення вимог ст.7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 року та Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та зловживання ними» від 15.12.2005 року, діючи умисно, восени 2024 року, точної дати та часу органом досудового розслідування не встановлено, перебуваючи на відстійниках недіючого цукрового заводу за межами м. Погребище, виявив дикоростучу рослину конопель, з якої зірвав декілька фрагментів з листям та верхівковими частинами та переніс їх до домоволодіння, в якому він проживає та яке розташоване АДРЕСА_1 , де вказані фрагменти рослини сушилися, а після того як висохли, ОСОБА_2 подрібнив листя за допомогою сита, тобто привів у стан для готовності до вживання шляхом куріння та зберігав за тією ж адресою для використання у власних цілях без мети збуту.

У подальшому 16.05.2025 року працівниками СД ВП № 4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області на підставі ухвали слідчого судді Липовецького районного суду Вінницької області від 09.05.2025 року проведено обшук за вищевказаною адресою, в ході якої ОСОБА_2 видав скляну банку ємністю 0,5 л, в якій знаходилась речовина рослинного походження, яка згідно з висновком експерта №СЕ-19/102-25/11421-НЗПРАП від 20.05.2025 року є наркотичним засобом, обіг якого обмежено – канабісом, масою 19,17 г у перерахунку на висушену речовину; скляну чарку із речовиною рослинного походження, в якій в тому числі, згідно з висновку експерта №СЕ-19/102-25/11422-НЗПРАП від 21.05.2025 року містився наркотичний засіб, обіг якого обмежено – канабіс, масою 1,98 г у перерахунку на висушену речовину; металеве сито та полімерну ємність білого кольору, в яких містилася речовина рослинного походження, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/102-25/11325-НЗПРАП від 26.05.2025 року є наркотичним засобом, обіг якого обмежено – канабісом, загальною масою 22,9 г у перерахунку на висушену речовину.

Таким чином, ОСОБА_2 незаконно придбав, виготовив та зберігав без мети збуту наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс, загальною масою (у перерахунку на висушену речовину) 44,05 г, що згідно таблиці №1 «Невеликі, великі та особливо великі розміри наркотичних засобів, що знаходяться в незаконному обігу», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров`я України №188 від 01.08.2000 року зі змінами та доповненнями перевищує невеликі розміри, однак не перевищує великі розміри наркотичних засобів даного виду (понад 5 грам, але менше 500 грам).

Наведені обставини вчинення ОСОБА_2 інкримінованого йому кримінального проступку встановлені органом досудового розслідування та не оспорюються учасниками судового провадження.

Дії ОСОБА_2  судом кваліфікуються за ч. 1 ст. 309 КК України, як незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

Обвинувачений ОСОБА_2  звернувся до прокурора Липовецького відділу Немирівської окружної прокуратури  ОСОБА_3  із заявою, складеною в присутності захисника – адвоката  ОСОБА_4 , згідно із якою він беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, згоден із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, згоден на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні та без його участі.

Встановивши під час досудового розслідування, що підозрюваний ОСОБА_2 беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден з розглядом обвинувального акта за його відсутності, прокурор на підставі ч.1 ст. 302 КПК України надіслав до суду обвинувальний акт, в якому зазначив клопотання про його розгляд у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

В силу ч. 2 ст. 381 КПК України суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта.

Частиною 1 ст. 382 КПК України унормовано, що суд у п`ятиденний строк з дня отримання обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку, а в разі затримання особи у порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу, невідкладно вивчає його та додані до нього матеріали і ухвалює вирок.

З огляду на викладене судом розглянуто обвинувальний акт щодо вчинення ОСОБА_2 кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.

Згідно із ч. 1 ст. 65 КК України суд призначає покарання: 1) у межах, установлених у санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, що передбачає відповідальність за вчинене кримінальне правопорушення, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 53 цього Кодексу; 2) відповідно до положень Загальної частини цього Кодексу; 3) враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Як роз`яснено в п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 року №7 «Про практику призначення судами кримінального покарання» призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку, суди мають дотримуватись вимог кримінального закону й зобов`язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання. Таке покарання має бути необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів.

Відповідно до ст. 370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим та вмотивованим.

При призначенні покарання ОСОБА_2 суд ураховує характер та суспільну небезпечність, ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, обставини, що пом`якшують покарання.

Так, суд бере до уваги, що вчинене обвинуваченим кримінальне правопорушення згідно зі ст.12 КК України відноситься до кримінального проступку; за місцем проживання обвинувачений характеризується посередньо, не судимий, має середню спеціальну освіту, тимчасово непрацюючий, на обліку у лікаря-психіатра чи лікаря-нарколога не перебуває.

Обставинами, що пом`якшують покарання ОСОБА_2 відповідно до ст.66 КК України, суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_2 відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.

Згідно із ч. 2 ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як засудженими так і іншими особами.

Частиною 2 ст. 65 КК України визначено, що особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень. Більш суворий вид покарання з числа передбачених за вчинене кримінальне правопорушення призначається лише у разі, якщо менш суворий вид покарання буде недостатній для виправлення особи та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.

Ураховуючи викладене, суд,  виходячи із доктрини судової дискреції, цілей та принципів права, загальних засад судочинства вважає, що покарання обвинуваченому слід призначити в межах санкції ч. 1 ст.309 КК України у виді штрафу.

Таке покарання, на переконання суду, є співмірним протиправному діянню, необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Матеріальна шкода у даному кримінальному провадженні не заподіювалася.

Цивільний позов у даному кримінальному провадженні не заявлявся.

Процесуальні витрати на залучення експерта, пов`язані із проведенням судової експертизи матеріалів речовин та виробів, що становлять 19610 грн. 80 коп. відповідно до ч. 2 ст. 124, ч.1 ст.126 КПК України підлягають стягненню із обвинуваченого ОСОБА_2 на користь держави.

Підстави для застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичної особи відсутні.

Розмір пропонованої винагороди викривачу не визначався.

Підстав для застосування запобіжного заходу до набрання вироком законної сили чи інших заходів забезпечення кримінального провадження стосовно обвинуваченого суд не вбачає.

Відповідно до ст.100 КПК України суд вирішує питання про долю речових доказів.

Речові докази по кримінальному провадженні, а саме об`єкти дослідження які занаходяться в сейф-пакет №5699564 із канабісом масою 1,98 г; спец.пакет Україна МВС Експертна служба №5745644 із канабісом масою 19,17 г; Спец.пакет «Україна МВС Експертна служба» №5758873 за висновком експерта від 23.05.2025 року № СЕ-19/102-25/11328-НЗПРАП у к/п 12025025060000055 від 06.05.2025 «рослини»; Спец.пакет «Україна МВС Експертна служба» №4133009 за висновком експерта від 23.05.2025 року № СЕ-19/102-25/11325-НЗПРАП у к/п 12025025060000055 від 06.05.2025 «речовини рослинного походження» загальна маса канабісу - 22,9 г (у перерахунку на висушену речовину); Спец.пакет «Україна МВС Експертна служба» №4133010 за висновком експерта від 27.05.2025 року № СЕ-19/102-25/11326-НЗПРАП у к/п 12025025060000055 від 06.05.2025 «об`єкти дослідження, первинне пакування» (саморобний пристрій для куріння), які передано на зберігання до кімнати зберігання речових доказів ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, на підставі п.3 ч.9 ст.100 КПК України підлягають знищенню.

Керуючись ст.ст. 100, 369, 370, 371, 374, 376, 381, 382 КПК України, суд, -


Ухвалив:


ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу розміром однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.

Речові докази по кримінальному провадженні, а саме об`єкти дослідження, поміщені в сейф-пакет №5699564 із канабісом масою 1,98 г; спец.пакет Україна МВС Експертна служба №5745644 із канабісом масою 19,17 г; Спец.пакет «Україна МВС Експертна служба» №5758873 за висновком експерта від 23.05.2025 року № СЕ-19/102-25/11328-НЗПРАП у к/п 12025025060000055 від 06.05.2025 «рослини»; Спец.пакет «Україна МВС Експертна служба» №4133009 за висновком експерта від 23.05.2025 року № СЕ-19/102-25/11325-НЗПРАП у к/п 12025025060000055 від 06.05.2025 «речовини рослинного походження» загальна маса канабісу - 22,9 г (у перерахунку на висушену речовину); Спец.пакет «Україна МВС Експертна служба» №4133010 за висновком експерта від 27.05.2025 року № СЕ-19/102-25/11326-НЗПРАП у к/п 12025025060000055 від 06.05.2025 «об`єкти дослідження, первинне пакування» (саморобний пристрій для куріння), які передано на зберігання до кімнати зберігання речових доказів ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області - знищити.

Процесуальні витрати на залучення експерта, пов`язані із проведенням судових експертиз матеріалів, речовин та виробів, що становлять 19610 (дев`ятнадцять тисяч шістсот десять) грн. 80 коп., стягнути із обвинуваченого ОСОБА_2 на користь держави.

Запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили не обирати.

Копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

З інших підстав вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня отримання копії вироку.


Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація