Судове рішення #21189487


У     Х     В     А     Л     А

                                              І м е н е м    У к р а ї н и


24.01.2012                                                                                                                 м. Ужгород                         

          Апеляційний суд Закарпатської області у складі суддів : головуючої        -       Симаченко   Л.  І.,

суддів -Дорчинець С. Г., Дацківа В. В.,

з участю  прокурора - Сирохман  Л. І..,   

                                    

розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за апеляцією  прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції на постанову Іршавського  районного суду від 24  листопада  2011 року.

Цією постановою відмовлено у задоволенні подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням, призначеного вироком  Хустського районного суду від 1 жовтня  2010 року щодо

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Довгого Іршавського району Закарпатської області, судимого  вироком Хустського районного суду від  1 жовтня  2010 року за  ч. 3  ст. 185  КК України на 3 роки позбавлення волі.

З матеріалів за поданням  вбачається, що кримінально – виконавча інспекція ставить питання про  скасування звільнення  ОСОБА_1 від відбування покарання  з випробуванням, призначеного вироком  Хустського районного суду від 1 жовтня 2010 року з підстав, що він без поважних причин ухилявся від виконання покладеного  на нього  обов’язку - з’являтися в інспекцію для реєстрації, зокрема: 1 та 15 грудня 2010 року, 12  та 19 січня 2011 року,  2 , 9 та 16 лютого 2011 року, 15 червня,  6  та 13 липня 2011 року; самовільно залишив місце свого проживання та поїхав до м. Дубно Рівненської області, не повідомивши про це інспекцію та  не з’являвся за викликами до кримінально – виконавчої інспекції 9 січня, 9 і 16  лютого  та 23 червня 2011 року, що свідчить про його небажання стати на шлях виправлення.

Відмовляючи  у задоволенні подання, суд в постанові зазначив, що підставою для скасування звільнення від покарання  може бути систематичність вчинення засудженим правопорушень та невиконання без поважних причин  покладених на нього обов’язків. Доказів, які б вказували на умисне ухилення ОСОБА_1  від виконання  покладених на нього обов’язків в матеріалах справи немає, а  пояснення засудженого  про  відсутність коштів на проїзд до м. Іршави заслуговують на увагу і свідчать про  поважність причин неявки. За місцем проживання ОСОБА_1  характеризується позитивно, громадський порядок не порушує.

В апеляції прокурор  просить скасувати  постанову  суду та задовольнити подання  кримінально – виконавчої інспекції, мотивуючи  своє прохання  тим, що ОСОБА_1 22 рази  не з’являвся на реєстрацію і двічі  самовільно виїжджав  у Рівненську область,  відсутність  у нього коштів на проїзд  не є поважною причиною, оскільки  спростовується поясненнями  засудженого про те, що він забував  про обов’язок реєструватися.

Заслухавши доповідь судді, промову прокурора про задоволення  апеляції, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що для задоволення апеляції немає підстав.

Відповідно до  вимог ч. 2 ст. 78 КПК України  суд може  при невиконанні умов випробування направити засудженого для реального відбування покарання. Підставою для скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням є  невиконання покладених на нього обов’язків та систематичні  вчинення правопорушень,  що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання засудженого стати на шлях виправлення.   Суд повинен перевіряти,  чи мав засуджений реальні можливості виконати покладені на нього обов’язки  і чи  свідчать викладені в поданні факти саме про небажання засудженого стати на шлях виправлення.

Суд першої інстанції цих вимог закону  дотримався:   дослідив зібрані по справі докази та перевірив пояснення ОСОБА_1  про  причини, з яких він не з’являвся на реєстрацію.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 проживає в багатодітній, неповній сім’ї, в якій, крім нього, є ще  шестеро дітей. Сім’я перебуває у тяжкому матеріальному становищі, проживає у незадовільних матеріально – побутових умовах,  у зв’язку з чим  ОСОБА_1  вимушений виїжджати  на тимчасові роботи  за межі області.  ( а. с. 12, 52 ).

25 березня 2011 року постановою Іршавського районного суду в задоволенні  подання  щодо ОСОБА_1 про  скасування  його звільнення  від відбування покарання  було відмовлено з підстав, що зазначені в поданні випадки неявки на реєстрацію в грудні 2010 року та у січні й лютому 2011 року не носять систематичного характеру і обумовлені відсутністю у засудженого коштів на проїзд  в інспекцію, яка знаходиться в  м. Іршаві. Дана постанова кримінально – виконавчою  інспекцією оскаржена не була.  Разом з тим,  у другому поданні ці випадки  були вдруге зазначені як такі, що свідчать про систематичність невиконання обов’язків та небажання стати на шлях виправлення.   При  цьому вказана  в поданні кількість пропусків  явки на реєстрацію не підтверджується даними листка реєстрації і є вдвічі меншою за зазначену інспектором та прокурором  в апеляції.  ( а. с. 66 – 67, 96 - 101 ).  

Рапорти попередження  та довідки про проведення профілактичної роботи носять формальний характер і не є переконливими  доказами з точки зору доведеності факту небажання засудженого стати на шлях виправлення.

Отже, за наведених обставин, висновок суду про  відсутність підстав для скасування звільнення ОСОБА_1 від покарання за вироком Хустського районного суду від 1 жовтня  2010 року є обґрунтованими,  а доводи  прокурора  з цього приводу такими, що не підлягають задоволенню.  

Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, апеляційний суд Закарпатської області

У  Х  В  А  Л  И  В :

Постанову Іршавського  районного суду від 24  листопада  2011 року щодо ОСОБА_1  про відмову у задоволенні  подання про скасування звільнення від відбування покарання з  випробуванням за вироком Хустського районного суду від 1 жовтня  2010 року залишити без зміни, апеляцію прокурора – без задоволення.

 


Судді:                                                                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація