Судове рішення #21198963

           

Справа № 2-7530/11

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2012 pоку                                       м.Рiвне

    Рiвненський мiський суд в особi суддi Куцоконя Ю.П.,

     з участю: секретаря судового засідання Юхимчук О.Л.,

               позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засiданнi в мiстi Рiвному

справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, про усунення перешкод у здійсненні права користування квартирою, -

В С Т А Н О В И В :

          Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримала та просить суд усунути їй перешкоди у користування квартирою АДРЕСА_1 шляхом зняття з реєстраційного обліку в ній відповідача ОСОБА_3 як такого, що втратив право на користування житлом.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не прибув, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином. Подав суду письмову нотаріально посвідчену заяву, в якій позов визнав повністю та просить справу розглядати без його участі. В заяві зазначає, що є громадянином Російської Федерації, з 1993 року на території України не проживає, а зареєстрований та проживає в АДРЕСА_2

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 23 червня 2011 року є власником квартири АДРЕСА_1.

Як слідує з будинкової книги, у квартирі АДРЕСА_1 зареєстрований син позивача –відповідач ОСОБА_3, який у квартирі не проживає з 1993 року.

Через реєстрацію вiдповiдача у квартирі, позивач не може в повній мірі здійснювати реалізацію своїх прав власника нерухомого майна.

Статтею 317 ЦК України встановлено, що власникові майна належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна. Згідно ст.319 ЦК України вказані права здійснюються власником на власний розсуд.

Згідно ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до вимог ч.2 ст.405 ЦК України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Відповідно до положень ч.1 ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання»зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_3 не є власником квартири АДРЕСА_1 та більше року у цій квартирі не проживає без поважних причин, а тому він втратив право користування житловим приміщенням вказаної квартири.  

Враховуючи встановлені судом обставини та вимоги ст.ст.317,319,391,405 ЦК України, ч.1 ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», з метою захисту права власності позивача на квартиру, відповідач ОСОБА_3 підлягає зняттю з реєстрації місця проживання за адресою АДРЕСА_1

Кеpуючись ст.ст.3,10,11,60,209,212,214,215,218,223,292,294 ЦПК України, суд, -   

В И Р I Ш И В :

Позов ОСОБА_2 задовольнити повнiстю.

Усунути перешкоди ОСОБА_2 у користування квартирою АДРЕСА_1 шляхом зняття ОСОБА_3 з реєстраційного обліку у квартирі АДРЕСА_1 як такого, що втратив право на користування житловим приміщенням.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляцiйного суду Рівненської області через Рiвненський мiський суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:                                                                          Куцоконь Ю.П.                                               


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація