Судове рішення #2123540
№ 2-2484/07

№ 2-2484/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

(заочне)

 

17 серпня 2007 року                                                                           м.  Запоріжжя

Шевченківський районний суд м.  Запоріжжя у складі головуючого судді Голубкової* М. А.,  при секретарі Мадинській О.В.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

 

ВСТАНОВИВ:

 

07.06.2007 року позивач звернувсь до суду із вказаним позовом до відповідача,  де зазначає,  що з 25.05.2002 року він перебуває у шлюбі з відповідачем,  зареєстрованому відділом РАЦС Шевченківського РУЮ м.  Запоріжжя,  актовий запис НОМЕР_1

Від шлюбу дітей не мають.

З осені 2002 року шлюбні стосунки фактично припинені постійні конфлікти та непорозуміння у сім'ї,  подальше збереження якого позивач вважає неможливим.  На даний час у нього фактично створена інша сім'я.

В зв'язку з тим,  що відповідач ухиляється від розірвання шлюбу в органах РАЦС,  позивач вимушений звернутися до суду з позовом.

Позивач у судовому засіданні на позові наполягає,  на підставі викладених у ньому обставин просить його задовольнити та винести заочне рішення,  витрати,  пов'язані з розірванням шлюбу в органах РАЦС просить покласти на нього.

Відповідач у судове засідання не з'явилася,  про день і час судового засідання повідомлена належним чином,  причину неявки суду не повідомила.

В силу  ст.  224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача,  який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними,  суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів,  якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Відповідно до  ст.  112 СК України,  суд постановляє рішення про розірвання шлюбу,  якщо буде встановлено,  що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них,  інтересам їхніх дітей,  що мають істотне значення.

Згідно ч.3  ст.  105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного із подружжя на підставі рішення суду,  у відповідності до  ст.  ПО СК України,  яка передбачає можливість пред'явлення одним з подружжя позову про розірвання шлюбу.

Вислухавши пояснення представника позивачки,  перевіривши матеріали справи,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню,  оскільки родина фактично розпалася й подальше збереження шлюбу неможливо,  оскільки буде суперечить інтересам сторін.

Витрати,  пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС,  покласти на позивача.

Керуючись  ст.  ст.  10,  59-61,  208,  209,  212-215, . 224,  226 ЦПК України,   ст.  ст.  105 ч.3,  110,  112 СК України,  суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Розірвати шлюб,  укладений 25.05.2002 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2,  зареєстрований відділом РАЦС Шевченківського РУЮ м.  Запоріжжя,  актовий запис НОМЕР_1

Витрати по оплаті оформлення розірвання шлюбу в органах РАЦС у сумі 17 гривень покласти на ОСОБА_1.

ОСОБА_2 від сплати витрат звільнити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом,  що його ухвалив,  за письмовою заявою відповідача,  яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк,  рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м.  Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація