Судове рішення #2127276
Номер справи: 2-54

                 Номер справи: 2-54     

                 Категорія: 4

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 

13 лютого 2008 року                                 Маневицький районний  суд   Волинської  області

в складі: головуючого - судді                              Покидюка М.В.,

при секретарі                                                          Каращук В.С.,

з участю: позивача                                                 ОСОБА_1,

представника відповідача                                      Палінкевича О.О.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Маневичі справу за позовом ОСОБА_1 до Колківської селищної ради Маневицького району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно, -

 

                                                                  В С Т А Н О В И В:

 

             3 січня 2008 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Колківської селищної ради Маневицького району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно.

             Свої вимоги обґрунтовувала тим, що її покійній бабі ОСОБА_2на праві приватної власності належала 1/2 частина житлового будинку з відповідною частиною господарських та побутових будівель і споруд по АДРЕСА_1. Крім того, бабі ОСОБА_2 належав житловий будинок з господарськими приміщеннями по АДРЕСА_2, який вона успадкувала, як єдина спадкоємиця, після смерті 6 липня 2006 року свого брата ОСОБА_3, прийнявши спадкове майно шляхом подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини. Однак оформити своїх спадкових прав не встигла і ІНФОРМАЦІЯ_1померла. На випадок своєї смерті 10 жовтня 2005 року ОСОБА_2 склала заповіт, за яким усе своє майно заповіла онуці, позивачці по справі, ОСОБА_1

             Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно: 1/2 частина будинковолодіння по АДРЕСА_1 та ціле будинковолодіння по АДРЕСА_2, яке своєчасно прийняла ОСОБА_1 шляхом подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини. Інших спадкоємців на вказане спадкове майно немає.

             Отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно в даний час вона не може через відсутність на будинковолодіння правовстановлюючих документів і позасудовим порядком вирішити це питання неможливо.

             Посилаючись на зазначені обставини, просила суд визнати за нею в порядку спадкування право власності на ½ частину будинковолодіння по АДРЕСА_1та на будинковолодіння по АДРЕСА_2 Маневицького району Волинської області, належні до смерті її бабі ОСОБА_2

             Позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю з підстав, викладених у позовній заяві, пояснила, що вона як єдиний спадкоємець за заповітом після смерті баби ОСОБА_2 прийняла спадщину, своєчасно подавши до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини. Через відсутність правовстановлюючих документів вона не може оформити на себе право власності на спадкові будинковолодіння, а тому просить суд визнати за нею право власності на дане спадкове майно.

             Представник відповідача Палінкевич О.О. позовні вимоги визнав повністю, не заперечує проти визнання за позивачем права власності на 1/2 частину житлового будинку по АДРЕСА_1та на цілий житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_2 Маневицького району Волинської області. Будь-якого спору щодо даного майна немає.

             Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний і підлягає до повного задоволення.

            Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України „Про власність” від 7.02.1991 року громадянин набуває права власності на доходи від участі в суспільному  виробництві,  індивідуальної  праці,  підприємницької діяльності,  вкладення  коштів  у  кредитні  установи,  акціонерні товариства, а також на майно, одержане внаслідок успадкування  або укладення інших угод, не заборонених законом.

  Відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.          Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

            Згідно ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

            З оглянутого в судовому засіданні свідоцтва про смерть І-ЕГ № НОМЕР_1 від 2 квітня 2007 року встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1в смт. Колки Маневицького району Волинської області.

            Відповідно до ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.  

  Згідно ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

  Про те, що покійна ОСОБА_2 була власником 1/2 частини житлового будинку з господарськими приміщеннями по АДРЕСА_1, крім визнання цієї обставини сторонами, підтверджується, дослідженими судом, рішеннями Маневицького районного суду від 10 березня 1972 року та від 27 листопада 2007 року, технічним паспортом на дане будинковолодіння. Той факт, що покійній ОСОБА_2 належав житловий будинок по АДРЕСА_2, підтверджується свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 І-ЕГ НОМЕР_2від 12 січня 2007 року, довідкою Колківської селищної ради № 2641 від 21 грудня 2007 року, свідоцтвом про народження ОСОБА_3 І-ЕГ НОМЕР_2від 12.01.2007 року, архівною довідкою про народження ОСОБА_2 № НОМЕР_3 від 04.12.2006 року, заявою про прийняття спадщини від 10 серпня 2006 року, ухвалою Маневицького районного суду від 12 лютого 2007 року, технічним паспортом на дане будинковолодіння, з яких вбачається, що ОСОБА_2 правомірно набула право власності на спадковий будинок, будучи єдиною спадкоємицею за законом після смерті брата ОСОБА_3, своєчасно прийняла спадщину шляхом подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини та в подальшому звернувшись до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно, однак своїх спадкових прав оформити не встигла і ІНФОРМАЦІЯ_1померла.

            Заявою про прийняття спадщини від 23 квітня 2007 року доведено факт прийняття позивачем спакового майна, а з довідки Колківської селищної ради № 2640 від 21 грудня 2007 року встановлено, що інших спадкоємців на вказане спадкове майно немає.

            Наведені обставини свідчать про правомірність набуття права власності на спадкове майно позивачем ОСОБА_1

            Відповідно до ч. 3 ст. 1296 Цивільного кодексу України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

             Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що позивачка ОСОБА_1, являючись спадкоємцем за заповітом на 1/2 частину житлового будинку з господарськими приміщеннями по АДРЕСА_1та на житловий будинок з господарськими приміщеннями по АДРЕСА_2 Маневицького району Волинської області, фактично набула на них право власності. На даний час право власності на це майно ніким не оспорюється, а тому суд вважає, що є всі підстави для визнання права власності на вказані будинковолодіння за ОСОБА_1

Керуючись ст.ст. 4, 10, 11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 328, 1216, 1233, 1269, 1296 ЦК України, ст. 12 Закону України „Про власність” від 07.02.1991 року, суд, -                

 

В И Р І Ш И В:

 

Позов задоволити повністю.

Визнати за ОСОБА_1в порядку спадкування право власності на: 1/2 частину житлового будинку з відповідною частиною господарських та побутових будівель і споруд, який знаходиться по АДРЕСА_1 та належав ОСОБА_2; на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, який знаходиться по АДРЕСА_2 Маневицького району Волинської області та зареєстрований за ОСОБА_3. 

 Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

                                  Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація