Судове рішення #2127277
Номер справи: 2-7/2008

          Номер справи: 2-7/2008     

          Категорія 4

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 

3 березня 2008 року                                    Маневицький районний  суд   Волинської  області

в складі: головуючого - судді                              Покидюка М.В.,

при секретарі                                                          Каращук В.С.,

з участю: представника позивача                        ОСОБА_2,

представника відповідача                                     Палінкевича О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маневичі справу за позовом ОСОБА_1 до Колківської селищної ради Маневицького району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно, -

 

                                                                  В С Т А Н О В И В:

 

             11 червня 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Колківської селищної ради Маневицького району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно.

             Свої вимоги обґрунтовувала тим, що її покійному братові ОСОБА_3належав житловий будинок з господарськими приміщеннями по АДРЕСА_1. Даний будинок він успадкував після своєї сестри ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, на підставі її заповіту, посвідченого Маневицькою державною нотаріальної конторою 26 вересня 1997 року за Р№ 1582. Однак оформити своїх спадкових прав не встиг, так як раптово помер ІНФОРМАЦІЯ_2

             Позивач ОСОБА_1 являється єдиною спадкоємицею майна свого брата ОСОБА_3 Заповіт від його імені не складався і не посвідчувався. Після смерті брата вона своєчасно прийняла спадщину і фактично вступила в управління та володіння спадковим майном.

             Отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно в даний час вона не може через відсутність на будинковолодіння усіх правовстановлюючих документів і позасудовим порядком вирішити це питання неможливо.

             Посилаючись на зазначені обставини, просила суд визнати за нею в порядку спадкування право власності на будинковолодіння за вказаною вище адресою, зареєстроване за ОСОБА_4

             Представник позивача ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві, пояснив, що ОСОБА_1 як єдиний спадкоємець за законом після смерті брата прийняла спадщину і практично вступила в управління та володіння спадковим майном. Через відсутність усіх правовстановлюючих документів ОСОБА_1 не може оформити на себе право власності на це майно, а тому просить суд оформити його на позивача.

             Представник відповідача Палінкевич О.О. позовні вимоги визнав повністю, не заперечує проти визнання за позивачем права власності на житловий будинок з господарськими приміщеннями по АДРЕСА_1. Будь-якого спору щодо даного майна немає.

             Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний і підлягає до повного задоволення.

            Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України „Про власність” від 7.02.1991 року громадянин набуває права власності на доходи від участі в суспільному  виробництві,  індивідуальної  праці,  підприємницької діяльності,  вкладення  коштів  у  кредитні  установи,  акціонерні товариства, а також на майно, одержане внаслідок успадкування  або укладення інших угод, не заборонених законом.

  Відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.          Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

  Згідно ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

            Відповідно до ст. 1262 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і збоку матері.        

  Згідно ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

  З оглянутого в судовому засіданні свідоцтва про смерть І-ЕГ № НОМЕР_1 від 9 листопада 2005 року встановлено, що ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Колки Маневицького району Волинської області, а згідно свідоцтва про смерть 1-ЕГ № НОМЕР_2 від 18 листопада 2005 року відомо, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2

            Той факт, що покійна ОСОБА_4 була власником житлового будинку з господарськими приміщеннями в АДРЕСА_1а також те, що даний будинок успадкував її брат ОСОБА_3, крім визнання цієї обставини сторонами, підтверджується, дослідженими судом, свідоцтвом про право на спадщину за законом від 11.07.1997 року, заповітом ОСОБА_4, посвідченим Маневицькою державною нотаріальною конторою 26 вересня 1997 року за Р№ 1582 та висновком судової будівельно-технічної експертизи від 17 грудня 2007 року.

            Родинні відносини позивача із ОСОБА_3, як сестри та брата, встановлено згідно рішення Костопільського районного суду Рівненської області від 10 березня 2006 року, яке теж оглянуте судом.

            Заявою ОСОБА_1, посвідченою Костопільською державною нотаріальною конторою 18 січня 2006 року, доведено факт прийняття позивачем спакового майна, а з довідки Колківської селищної ради № 2476 від 22 травня 2006 року встановлено, що інших спадкоємців немає.

            Відповідно до ч. 3 ст. 1296 Цивільного кодексу України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

            Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що позивач ОСОБА_1, являючись спадкоємцем за законом на житловий будинок з господарськими приміщеннями, який знаходиться по АДРЕСА_1, фактично набула на нього право власності. На даний час право власності на це майно ніким не оспорюється, а тому суд вважає, що є всі підстави для визнання права власності на вказане будинковолодіння за ОСОБА_1

Керуючись ст.ст. 4, 10, 11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 328, 1216, 1262, 1269, 1296 ЦК України (2003 року), ст. 549 ЦК України (1963 року), ст. 12 Закону України „Про власність” від 07.02.1991 року, суд, -                

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити повністю.

Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок з господарськими приміщеннями, який знаходиться по АДРЕСА_1 та зареєстрований заОСОБА_2

 Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

                                  Суддя:

  • Номер: 22-ц/4820/1887/20
  • Опис: за позовом Жуньова Р.В. до Жуньової (Личак) О.М. про оспорювання батьківства
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-7/2008
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Покидюк М.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.11.2020
  • Дата етапу: 09.11.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація