Справа № 206/1836/2012
Провадження №2-а/206/92/2012
У Х В А Л А
01.03.2012 м. Вінниця
Суддя Замостянського районного суду м. Вінниці Ковальчук О. В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора СОМДТН ВДАІ м. Вінниці старшого лейтенанта міліції Лисого Олександра Васильовича про визнання дій інспектора незаконними та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
29.02.2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом у якому просив визнати незаконними дії інспектора Лисого О.В. та скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення серії АВ1 № 077326 від 31.01.2012 року, про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 грн.
У п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП України зазначено, що постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Ст. 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Приймаючи до уваги те, що вимогами адміністративного позову є скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, яка була винесена 31.01.2012 року, а позивач відповідно до штампу вхідної кореспонденції суду подав адміністративний позов лише 29.02.2012 року, тобто з пропуском визначеного десятиденного строку звернення до адміністративного суду, а також не зазначив обгрунтованих підстав поважності пропуску строку звернення до суду, вважаю за необхідне залишити даний позов без розгляду.
У ч. 2 ст. 171-2 КАС України передбачено, що рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 160, 165, 171-2 КАС України, ст. ст. 288, 289 КУпАП,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора СОМДТН ВДАІ м. Вінниці старшого лейтенанта міліції Лисого Олександра Васильовича про визнання дій інспектора незаконними та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: