Судове рішення #2131113
Справа №2-2246 2007 р

Справа №2-2246 2007 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2007 року. Центрально - Міський районний суд м. Кривого Рогу у складі:

головуючого судді:                                            Філатова К.Б.,

при секретарі:                                                           Кононенко В.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Кривому Розі справу за позовом ОСОБА_1 до Центрально-Міської районної у місті Кривому Розі Ради, третя особа Комунальне підприємство „Криворізьке бюро технічної інвентаризації" про визнання дійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому вказала, що 10 жовтня 1998 року придбала у ОСОБА_2домоволодіння по АДРЕСА_1 Вона виконала всі умови договору, сплативши ОСОБА_2 100 гривень. ОСОБА_2передав їй домоволодіння, але від нотаріального посвідчення договору ухилився. Будучи фактичним володарем домоволодіння, вона, позивачка, робила в ньому ремонт та значно покращила стан домоволодіння, але вона не може розпоряджатися домоволодінням в повної мірі, оскільки не може оформити право власності на себе. Господаркою домоволодіння досі значиться мати ОСОБА_2, в якого вона його купила, і яка померла ще в 1992 році. ОСОБА_2 був єдиним спадкоємцем після смерті матері, тому мав право продавати домоволодіння. Просить визнати договір купівлі-продажу домоволодіння від 10 жовтня 1998 року дійсним.

Представники відповідача, та третьої особи в судове засідання не з'явились, про час слухання справи повідомлялись. Відповідач надіслав до суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутністю.

Вислухавши позивача, свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в позові слід відмовити за наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що спірне домоволодіння на 8 листопада 2006 року було зареєстроване на ім'я ОСОБА_3(а.с. 6).

Згідно розписки, яка названа „купчая", ОСОБА_2продає спірний дім по АДРЕСА_1ОСОБА_1(а.с. 5).

В розписці не йдеться про те що ОСОБА_2 взяв на себе обов'язок переоформити дім на себе. В розписці не вказане строк переоформлення дома на спадкоємця, і нотаріального оформлення договору купівлі-продажу, не вказане на якої земельної ділянці розташований дім, чи є прибудови споруди і чи продаються також вони. Із розписці майже незрозуміло, чи отримав ОСОБА_3 гроші за дім, або сторони лише домовились про його купівлю-продаж за цю ціну в майбутньому. В розписці також відсутня дата її складання.

Таким чином при складанні розписки ОСОБА_4 не прийняв в установленому порядку спадщину, не оформив дім на своє ім'я, а тому не міг бути належною стороною по договору купівлі-продажу. Зміст розписки не свідчить ані про те, що сторони досягли всіх суттєвих для даної угоди умов, ані про те, що продавець взяв на себе обов'язок в певний строк належним чином оформити договір купівлі-продажу будинку.

 

2

Відповідно до ст. 227 ЦК України (в редакції 1964 року) договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин. Недодержання цієї умови тягне недійсність договору.

Відповідно до ст. 47 ч. 2 ЦК України (в редакції 1964 року) якщо одна із сторін повністю або частково виконала угоду, що потрїбує нотаріального посвідчення, а друга сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд вправі за вимогою сторони, яка виконала угоду, визнати угоду дійсною.

Ніяких доказів, що саме продавець ухилився від нотаріального оформлення угоди, а позивачка виконала всі суттєві умови угоди, суду не надано.

То обставина, що позивачка здійснювала платежі за електроенергію і водопостачання, що підтверджується квитанціями, не свідчить про те, що вона набула право власності на дім, оскільки ці платежі повинні оплачувати особи, яки користуються електроенергію і водопостачанням, незалежно від того, с вони власниками житла чи наймачами.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 131, 212. 218 ЦПК України, ст. ст. 47 ч. 2 ЦК України (в редакції 1964 року), 227 ЦК України (в редакції 1964 року), суд -

ВИРІШИВ:

ОСОБА_1в позові відмовити.

Рішення суду набирає чинності після закінчення строку надання заяви про апеляційне оскарження, а саме, якщо заява про апеляційне оскарження не буде подана до районного суду на протязі десяти днів з дня проголошення рішення. Якщо буде надано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде надана на протязі двадцяти днів з дня надання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. В випадку подання апеляційної скарги, рішення, якщо воно не відмінено, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подасться в апеляційний суд Дніпропетровської області через Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу, а копія апеляційної скарги одночасно надсилається до апеляційного суду Дніпропетровської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація